Pergalių badas tęsiasi: UEFA Tautų lygos starte lietuviai neatsilaikė prieš Kazachstaną S.Mikoliūnas pagerino A.Skerlos rekordą pagal sužaistų rungtynių skaičių Lietuvos rinktinėje (28)

2020.09.04 20:50
Lietuva – Kazachstanas rungtynių akimirka | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Penktadienį Lietuvos rinktinei nepavyko nutraukti nuo 2016 m. spalio mėnesio trunkančio pergalių bado oficialiose rungtynėse.

Naujame UEFA Tautų lygos sezone C diviziono 4 grupėje rungtyniaujantys lietuviai LFF stadione be žiūrovų vykusiose rungtynėse 0 – 2 nusileido praėjusiame sezone dar D divizione rungtyniavusiai Kazachstano rinktinei ir per beveik ketverius metus išlieka oficialiuose turnyruose nepatyrę pergalės džiaugsmo (3 lygiosios ir 21 pralaimėjimas).

Lietuvos rinktinėje šį kartą nebuvo vieno lyderių Arvydo Novikovo, taip pat jaunojo talento Pauliaus Golubicko ir geriausio vartininko Ernesto Šetkaus.

Startinėje Lietuvos rinktinės sudėtyje pasirodė Saulius Mikoliūnas, kuriam taibuvo jau 85-osios rungtynės karjeroje vilkint lietuviškuosius marškinėlius. S.Mikoliūnas aplenkė Andrių Skerlą, kuris 1996-2011 m. laikotarpyje sužaidė 84 rungtynes.

Iš šiuo metu rungtyniaujančių žaidėjų arčiausiai S.Mikoliūno yra tik Arvydas Novikovas, kuris dabar jau yra sužaidęs 59 rungtynes.

Kazachstano ekipa pasižymėjo jau 3-ią minutę, kai po greito išpuolio pasižymėjo 22-ejų metų saugas Babtiyoras Zaynutdinovas, įmušęs įvartį galva (1-0). Pirmame kėlinyje lietuviai apskirtai nerado kelių link varžovų vartų, dažnai atlikdavo netikslius perdavimus ir neturėjo galimybių pasižymėti.

Nors antrame kėlinyje Lietuvos rinktinės žaidimas pagerėjo ir lietuviai susikūrė bent keletą geresnių progų, tačiau lemiamą tašką šiose rungtynėse 86-ą minutę padėjo visiškai laisvas paliktas Islambekas Kuatas, įmušęs antrąjį Kazachstano įvartį (2-0).

Kazachstano rinktinė iki šių rungtynių buvo laimėjusi tik 1 iš 13 paskutinių susitikimų išvykoje (1 pergalė, 3 lygiosios, 9 pralaimėjimai). Praėjusiais metais Tautų lygos D divizione žaidęs Kazachstanas iškovojo 1 pergalę, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir sykį pralaimėjo bei iškopė į aukštesnę grupę.

Dar po trijų dienų, pirmadienį, lietuviai išvykoje susikaus su Albanijos nacionaline komanda.

Be Lietuvos, Kazachstano ir Albanijos, C grupėje taip pat rungtyniauja Baltarusija.

Pirmasis kėlinys:

90 + 3 min. Rungtynės baigėsi.

Rungtynių statistika:

Rungtynių statistika (Lietuva – Kazachstanas) | Organizatorių nuotr.

90 min. Pridėtos 3 minutės.

86 min. Įvartis. Visiškai laisvas atsidūręs Islambekas Kuatas siunčia antrą įvartį į Lietuvos rinktinės vartus – 2-0.

70 min. Keitimas Kazachstano sudėtyje: vietoje A.Aymbetovo į aikštelę žengė B.Islamkhanas.

69 min. A.Abikenas baudžiamas geltona kortele.

63 min. G.Sirgėdas pavojingai smūgiuoja į tolimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys skrieja šalia vartų.

60 min. Nors lietuviai turėjo neblogų progų, tačiau net trys lietuvių smūgiai iš eilės buvo blokuoti arba nesėkmingi.

53 min. Viena geriausių Lietuvos rinktinės galimybių šiose rungtynėse. Po J.Lasicko perdavimo G.Sirgėdas smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Traumą patyrė Aibolas Abikenas, kuriam medikai aikštelėje suteikia pagalbą.

49 min. S.Maliy baudžiamas geltona kortele.

46 min. Pirmasis keitimas Lietuvos rinktinės gretose: vietoje F.Černycho į aikštelę žengė K.Laukžemis.

45 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

45 + 2 min. Baigėsi pirmasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika:

Pirmojo kėlinio statistika (Lietuva – Kazachstanas) | „Stop“ kadras

45 + 1 min. G.Sirgėdas baudžiamas geltona kortele.

45 min. Pridedamos 2 minutės.

42 min. Pavojinga Kazachstano rinktinės ataka! Tik Dž.Bartkaus dėka lietuviai nepraleido dar vieno įvarčio.

34 min. S.Mikoliūnas baudžiamas geltona kortele.

30 min. Įvarčio autorių B.Zaynutdinovą kičia M.Fedinas.

22 min. M.Palionis baudžiamas geltona kortele.

3 min. Įvartis. Kazachstano greitas išpuolis pasibaigia tiksliu 22-ejų metų saugo Babtiyoro Zaynutdinovo smūgiu galva – 1-0.

0 min. Rungtynės prasideda!

Startinės komandų sudėtys:

Komandų sudėtys (Lietuva – Kazachstanas) | Organizatorių nuotr.

2020-09-05 14:03:36
Urbonas zemelias proteguoja. Garantuoju, jei Zubas būtų nepakeitęs klubo ir būtų atvykęs, tai vietoj Džiugo tikrai būtų žaidęs. Aišku jei Šetkaus irgi nebūtų buvę, nes jau dėl Šetkaus kilt klausimų negali. Bet va kviečiasi jis tą zemliaką Palionį, Gratą, kuris irgi kilęs iš Panevėžio. Bet pvz Romanovskis, kuris šiai dienai žaidžia stipriausiam iš visų kitų mūsų legionierių, vietos nėra. Tas pats Verbickas yra šiai dienai aukštesnio lygio už Gratą, su visa pagarba jam. Palionis.... jis juk neprisimena ką reiškia žaisti oficialiose rungtynėse.
Andrius
2020-09-05 12:54:04
Svarbiausia nepasimesti ir nenuleisti rankų- dar daug logotipų ir simbolių galima pakeisti, modernizuoti, ir pergalės ateis. Gal kitą dizainerių agentūra surasti?
Ojo
2020-09-05 01:24:43
Pamatai centrinį sąstatą ir jau viskas aišku, Šimkus, Sirgėdas, Vorobojovas. Vienas iš jų amžinai perspektyvus ir nuolat metams iškrenta dėl nesuprasi kokios traumos, Vorobjovas labiausiai kiek pamenu pasižymi mėginimu sau čiupinėti už klyno, nes nesupranta ar kažkas ten kabo... na o Šimkus kaip matėm šiandien pavojingiausioj zonoj sau už kojos kliūna ir kamuolį pameta...Nes tarkim Verbickas su 100x didesne patirtim, technika, jėga ir talentu, nevertas žaist starte. Mikoliūnas taip įsijaučia į puolimą, kad gintis lėčiau grįžta už patį kazlauską... Čia net ne žaidėjų klaida, ką veikia treneriuks? Neišpasakoja pagrindinių užduočių? 1000 metų murkdosi Alygoj, ir kaip buvo toks sakyčiau leisgyvis su Ekranu, taip ir lieka su LTU
Patriotas
2020-09-04 23:21:24
Gynyboje reikia leisti pasireiksti kitiems zaidejams.Abu ivarcius varzovai pelne netrukdomi.Kitose rungtynese nebus lengviau.
Ramas
2020-09-04 23:14:01
Perziurejau rungtynes,na tiesa sakant,kitokio rezultato ir nesitikejau,tik likau nustebe,nes tikejausi,kad lietuviai gaus daugiau ivarciu nuo Kazchstano,maniau,kad bus toks rezultatas Lietuva-Kazachstanas 0:7
Ir taip taip bus dar ilgai,kol nebus pakeistas treneris,o treneri,dar ilgus metus nekeis Lietuvos futbolo federacija,nes yra ubagai,neturi uz ka moketi geram treneriui,o Urbonui uztenka ir minimalios algos,svarbus kad alga gauna,o kaip ten rinktine.Lietuvos prestizas,jam kaip sakoma"da lampacki"
Lietuvos futbolas mires jau seniai,1998m zaide ir gedos nedare,dabar tik geda daro visam pasauliui! Kazkada zaides Danilecicius,dabar tapes Lietuvos futbolo federacijos prezidentu,gauna alga ir jam to uztenka,o tai kad zaidimas yra tragiskas ir daro geda jam yra pofik,naplivat,geram treneriui reikia gerai moketi,o kas nores moketi,kai ubagai budami,vos patys sau ir zaidejams teismoketi tesugeba!?
Lietuva
2020-09-04 22:44:42
Šeši geriausi nacionalinės žaidėjai NFA vaisiai! Ar ANDERLECHT su dvigubais kaštais duoda nors vieną vaisių?! Ir niekada neduos! PINIGŲ ŠVAISTYMAS!
Šų
2020-09-05 00:48:58
Anderlecht programa įvesta 3-4 metai atgal žaidėjai subręsta užauga bent 5 reikėtų
treneris
2020-09-05 21:19:03
Paziurekit ta programa,treneriu darbuose,JUS JUOKETES IS FUTBOLO IR LIETUVOS ZMONIU,PINIGU RINKIMO PROGRAMA,ATEITIS SU GUDAICIU PRIESAKYJE,BRANGIEJI TOKIOS PLOVYKLOS LIETUVOS FUTBOLAS NEMATE NUO 1991 METU.REZULTATU 000000000000000,TEVU KISENES TUSTINAMOS,GAL KADA KOKS VAIKO TEVAS POLICININKAS SUPRAS IR UZSIIMS LIETUVOS FUTBOLO PLOVYKLOMIS.
Algidas
2020-09-04 22:21:04
Ką pasakys vyr treneris po šių rungtynių turbūt vėl eilinį sykį seks pasaką ir mus visus laikys kvailiais Albanija Lietuva 4 0 Anderlek sistema veikia
vladimirtas
2020-09-04 21:24:55
as jau seniai manau kad reikia vietoj tokiu gyneju imti jaunus nors kokia nors nauda bus .o dabar zaidzia frecioj lygoj atsarginiais.sirgedas vienas saugas normalus daugiau nemaciau.

Jurga
2020-09-04 21:24:00
Nei geda,nei ka,juk zaidejai nekalti,kaip lff uzurpuota beprociu Spekuliantu ,kurie visa futbola ispardave ir isniekino,su dar didesne nesamone’anderlecht’ programa,kuri nezmoniskai kainuoja ir tai ne pinigu svaistymas skaitosi ,plius neaisku,kas vyriausias treneris ,ar ryzas kazkos milijonus kainuojantis,ar plikas akiniuotis pritariantis ozurpacijai ir priemes ozurpatoriu stiliu skrepliuotis stadione.
...
2020-09-04 21:57:37
Juk ne pinigai žaidžia. Ant nelygaus asfalto su per mažais bucais išmokę žaisti senosios kartos žaidėjai buvo daug geresni, nei dabartiniai lepūnėliai.
labas
2020-09-04 21:01:06
Rinktine reikia formuoti Vilniaus Zalgirio pagrindu, pajungiant po 3-4 zaidejus is Kauno, Panevezio ir Riteriu. Tada dar kazka parodyt galima. Dabar tik liudesys
krapstukas
2020-09-05 15:50:45
Kaip vokiečiai?
aa
2020-09-04 20:59:38
Del antro kelinio tai tikrai neblogai atrode ir buvo daug progu pelnyti ivarti, manau uz sitas rungtynes negalima pykti nes tikrai bande zaisti ir visai gavosi, tik rezultatas nedesningas.
vataip
2020-09-04 20:56:54
iš ko treneris surinks komanda jei a lygoje pagrindiniai žaidėjai užsieniečiai
Inga
2020-09-04 21:12:25
Is taurages kaimo,kuris vadovauja griaunant futbola!
ggg
2020-09-04 22:32:10
Na papasakok ka jis tokio blogo futbolui padare. Kuo jis atsakingas kad dabartine karta tokia?
Pilietis
2020-09-04 20:56:29
Atsiprašau rinktinės. Sakiau,kad juos vidutiniškai atbels 3:0... Pasirodo, kad lietuviai gerokai stipresni nei maniau!
Gana
2020-09-04 20:55:44
reikia naikinti ta nesamone
Rolandas
2020-09-04 20:45:10
Koks treneris, tokia ir komanda, jei puse zaideju pasirenka be zaidybines praktikos. Tai tada gal geriau visus is A lygos, bet nors su zaidybine praktika treneri, ar ne tiesa?
Saulius
2020-09-04 20:32:04
Sekmadienį žiūrėjau per lrt 1998 rungtynes Lietuva Austrija.Atkrentamosios į pasaulio čempionatą.Ten vyrai tikrai žaidė,negailėjo savęs.Ir rezultatas teigiamas.
labas
2020-09-04 19:49:55
per kelini nei vienos atakos, visiska katastrofa, nepabega musiskiai visiskai, kaimas