Lenktynių akimirka | Youtube.com nuotr.

Lenktynių akimirka | Youtube.com nuotr.

 Prancūzijoje vykstančiose svarbiausiose daugiadienėse vyrų plento dviračių lenktynėse „Tour de France“ netikėtai pasikeitė bendros įskaitos lyderis.

28-erių prancūzas Julianas Alaphilippe‘as iš „Deceuninck-QuickStep“ komandos lyderiavo nuo pat antrojo etapo. Trečiadienį penktajame etape jis irgi finišavo su pagrindine grupe ir džiaugėsi išsaugota lyderio pozicija, bet tas džiaugsmas tęsėsi neilgai.

Likus maždaug 17 km iki finišo J.Alaphilippe‘ui buvo perduotas gėrimo buteliukas. „Tour de France“ taisyklės numato, kad likus 20 km sportininkams nebegali būti perduodamas gėrimas arba maistas.

Lenktynių teisėjai šį kartą buvo labai griežti. Jie už kvailą klaidą skyrė J.Alaphilippe‘ui 20 baudos sek. Taip prancūzas iš pirmos vietos bendroje įskaitoje nukrito net į 16-ą. Naujuoju lyderiu tapo britas Adamas Yatesas („Mitchelton-Scott“), lenkiantis du slovėnus – Primožą Rogličių („Team Jumbo-Visma“, +0:03 min.) ir Tadejų Pogačarą („UAE-Team Emirates“, +0:07).

„Turbūt nė vienas nenorėtų tokiu būdu gauti lyderio marškinėlių. Ką tik sužinojau, kad tapau lyderiu“, - po finišo stebėjosi A.Yatesas.

J.Alaphilippe‘o komandos draugas Driesas Devenynsas stebėjosi teisėjų sprendimu: „Piniginė bauda šioje situacijoje būtų logiškesnis sprendimas nei baudos sekundės. Juk paimdamas buteliuką iš kelio krašto tikrai neišloši laiko.“

Ketvirtadienį sportininkų laukia 191 km distancija. Ilgą laiką etapas vyks lygumose, bet prieš finišą sportininkus pasitiks dvi trečios ir viena pirmos kategorijos įkalnės.

„Tour de France“ lenktynes tradiciškai sudarys 21 etapas. Iki rugsėjo 20 d. sportininkams teks įveikti 3470 km.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų