„Žalgirio“ ir „Paide Linnameeskond“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Žalgirio“ ir „Paide Linnameeskond“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Šią savaitę Europos fronte du Lietuvos klubai iškovojo pergales, du – savo pasirodymą baigė. Iš esmės, įvyko tai, ką buvo galima spėti dar prieš prasidedant šiai savaitei – milžiniškus lygių skirtumus Marijampolės „Sūduvos“ – Tel Avivo „Maccabi“, Budės „Glimt“ – „Kauno Žalgirio“ ir Vilniaus „Žalgirio“ – Paidės LM akistatose bei visišką lygybę „Riterių“ – „Derry City“ dvikovoje.

ANTRADIENIS. „Riteriai“ 3:2.

Jei „Riteriai“ šias rungtynes būtų žaidę prieš mėnesį, neabejotinai, jiems įveikti šį etapą būtų buvę žymiai sunkiau. Vis tik, pasirodymas paskutinėse dvejose A lygos rungtynėse prieš abu Žalgirius, iš esmės, pakeitė komandą. Be to, reikia pridurti ir tai, kad „Derry City“ Airijos pirmenybėse taip pat neblizga.

Pati rungtynių pradžia „Riteriams“ nieko gero nežadėjo. Tai, turbūt, būtų galima suvesti į du dalykus: vilniečių jaunystę (daugeliui tai pirmos UEFA rango rungtynės gyvenime) ir atsakomybę. Blogiausia, kad po truputį išsivaduodami iš startinio jaudulio „Riteriai“ praleido įvartį, kuris vėl žaidėjams kaip reikiant įvarė baimės.

Dabar sunku pasakyti, kaip būtų pasibaigusios rungtynės, jei ne tas pirmasis Gyčio Paulausko įvartis, tačiau jis komandai atrišo rankas. Tiek pirmojo kėlinio pabaigoje, tiek 10-15 minučių antrajame kėlinyje Riteriai buvo visiškai kita komanda, kurios žaidėjai nebijo rizikuoti, nebijo žaisti į plotą, nebijo perdavimo į priekį ir panašiai.

G.Paulausko pasirodymas vertas atskiro paminėjimo, nes seniai A lygoje neturėjome dvidešimtmečio lietuvio puolėjo, kuris taip sėkmingai žaistų galva. Galbūt, tai tiesiog sėkminga diena. Galbūt. Tai mes sužinosime artimiausiu metu.

Išsikapanoję antrojo kėlinio pabaigoje, Riteriai pratęsimą pradėjo efektinga ataka ir tokiu pat efektingu Donato Kazlausko smūgiu, virtusiu įvarčiu. Įvarčiu, kuris, iš esmės, „uždarė“ rungtynes.

P.S.: Ar atkreipėte dėmesį, kad po antrojo ir trečiojo įvarčių, „Riterių“ žaidėjai bėgo švęsti prie atsarginių suolelio? Taip, tai buvo padėka treneriui už tai, kaip G.Paulauskas pasakytų, kad „jis žaidėjais tiki labiau negu patys žaidėjai tiki savimi“.

Antrojo atrankos etapo burtuose „Riteriai“ bus neskirstytųjų grupėje. Yra tikimybė, kad vilniečius burtai suves su Stambulo „Galatasaray“, AC „Milan“, „Wolfsburg“ ar „Tottenham Hotspur“ klubais.

TREČIADIENIS. „Sūduva“ 0:3.

Net jei Tel Avivo „Maccabi“ už Lietuvos čempionę yra stipresnė komanda ir net jei „Maccabi“ žaidėjai už praėjusius metus norėjo keršto, vis tik buvo keista matyti tokį bedantį „Sūduvos“ žaidimą.

Pernai „Maccabi“ už „Sūduvą“ irgi buvo stipresnė, tačiau tuomet milžiniškas tikėjimas stebuklu marijampoliečiams įteikė dovaną. Ar kas nors pastebėjote, kad šiemet žaidėjai taip pat tikėtų, jog įmanomas stebuklas?

Aš, asmeniškai, ne. Kaip tik nuo pirmos minutės atrodė, kad bus bandoma „atsišaudyti“ 90 arba 120 minučių. Ar tai įmanoma? Labai labai retais atvejais – taip, tačiau šįkart tai nebuvo tas atvejis. Be abejo, „Sūduva“ šiemet aikštės viduryje neturėjo Pauliaus Golubicko, Ovidijaus Verbicko ar Jovano Čadženovičiaus, tačiau, nesu tikras, ar būtų teisinga viską nurašyti tik ant to.

„Sūduva“ per visas 90 minučių neatliko nei vieno smūgio į vartus, neuždirbo nei vieno kampinio ir prie varžovų vartų nesukūrė nei vienos progos.

Saulius Širmelis po rungtynių užsiminė apie žaidėjų trūkumą komandoje ir iki trečiojo UEFA Europos lygos atrankos etapo pasipildymą vienu arba dviem naujokais. Jei taip atsitiks, realu, kad „Sūduva“ taps dar stipresne nei yra dabar. Vis tik, ar tikrai ir šiandieninei „Sūduvai“ trūksta gerų žaidėjų?

Jei burtai būtų dosnūs, „Sūduvai“ trečiojo UEFA Europos lygos atrankos etapo žaisti net nereikėtų. Tokia tikimybė siekia 20 procentų.

KETVIRTADIENIS. „Kauno Žalgiris“ 1:6.

Kai prieš rungtynes Rokas Garastas užsiminė, kad ne jo auklėtinius, o aikštės šeimininkus slėgs įtampa, pagalvojau, kad taip galėtų būti tik tuo atveju, jei toje varžovų ekipoje būtų vidinių problemų. Sprendžiant pagal tai, kaip sėkmingai ši komanda žaidžia Norvegijos pirmenybėse, vidinių problemų klausimas atkrenta.

Iki vakarykštės dvikovos Bodės „Glimt“ klubas per 15 nacionalinio čempionato rungtynių net 6 kartus mušė bent po keturis įvarčius. Tai rodo, kad ekipos pasitikėjimo laipsnis yra pasiekęs aukščiausią lygį. Vakarykštės rungtynės tai akivaizdžiai patvirtino.

Nuo pirmos minutės buvo aišku, kad norvegai rungtynių nepaleis. Pagal tai su kokia energija jie pradėjo rungtynes, akivaizdu, kad „Kauno Žalgiriui“ nebuvo jokių šansų. Suskaičiavau, kad vienoje atakoje, pabrėšiu, ne standartinės situacijos metu, kauniečių baudos aikštelėje buvo net penkiolika abiejų ekipų žaidėjų.

Beje, skirtingai nei „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“ kelis pakankamai pavojingus išpuolius sukūrė. Prie sėkmės, galutinis rezultatas galėjo būti kitoks. Vis tik, laimėtojo tai nebūtų pakeitę.

Šioje vietoje tenka sutikti su R.Garastu, kad „Glimt“ privalo žaisti UEFA Europos lygos grupių turnyre. Jei nebus labai negailestingi burtai, jie ten ir žais.

KETVIRTADIENIS. Vilniaus „Žalgiris“ 2:0.

Nors žalgiriečių galutinė persvara siekia tik du įvarčius, tačiau tai visiškai neatspindi realaus vaizdo aikštėje. Rungtynėse Vilniuje žaidė tik viena komanda ir tai buvo galima pamatyti nuo pirmos susitikimo minutės. Žavėjo tai, kad žalgiriečių visiškai nekaustė įtampa, o greitai įmuštas Andrijos Kaludžerovičiaus įvartis ją visiškai nuėmė.

Prie sėkmės žalgiriečiai šias rungtynes galėjo užbaigti panašiai kaip prieš pora mėnesių užbaigė rungtynes su „Sūduva“ (4:0) ar net „Riteriais“ (7:0). Progų realizacija buvo vienas iš dviejų svarbiausių blogų „Žalgirio“ dalykų. Antrasis – gynyba. Nepaisant nulio praleistų įvarčių, Paidės futbolininkams per dažnai būdavo suteikiamos progos, kurios galėjo virsti įvarčiais.

Liviu Antalis dar pirmajame kėlinyje pelnė antrąjį įvartį ir ties juo rungtynėse buvo galima dėti tašką. Apskritai, L.Antalio žaidimas darsyk leido suprasti, kodėl jis yra vienas geriausiai apmokamų žaidėjų A lygoje. Nuo jo galėjimo/ negalėjimo rungtyniauti, dažnai priklauso ir galutinis komandos rezultatas.

Antrojo atrankos etapo burtuose „Žalgiris“, veikiausiai, pateks į skirstytųjų grupę, o tai reiškia, kad turnyras gali būti tęsiamas žaidžiant su Šiaurės Airijos „Coleraine“, Velso „Bala Town“, Maltos „Hibernians“, Farerų salų Torshauno B36 klubais. Tiesa, tarp pretendentų yra ir žymiai stipresnių.  

Aurimas Budraitis
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų