Valdas Urbonas | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

Valdas Urbonas | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

Šį penktadienį Lietuvos futbolo federacijoje nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Valdas Urbonas pristatė kandidatus, su kuriais rugsėjo 4 ir 7 dienomis pradės naują UEFA Tautų lygos sezoną. Deja, šįsyk nuostolių rinktinė turės, kaip niekada, daug.

„Pradedant nuo vartininkų, tai, be abejo, Ernestą Šetkų norėjome matyti, tačiau jam atvykti sutrukdė šeimyninės aplinkybės. Emilijaus Zubo nekvietėme dėl žaidybinės praktikos stokos. Gynėjų grandyje norėjosi Beno Šatkaus, tačiau jis labai ilgai sprendė kontrakto klausimus, dėl to treniruotis pradėjo neseniai.

Vykintas Slivka šiuo metu yra ir be klubo, ir be treniruočių, todėl nusprendėme susilaikyti. Arvydas Novikovas neseniai pakeitė klubą, tačiau jo sveikatos būklė yra tokia, kad jis tik dabar pradėjo treniruotis. Tas pats su Pauliumi Golubicku.

Taip pat svarstėme apie Deimantą Petravičių ir Nerijų Valskį, bet jie nėra pasiruošę. Tad įvertinus visa tai, šį sąrašą šios dienos situacijoje galima vadinti optimaliu“, - konstatavo V.Urbonas.

Treneri, ar bandėte kalbėti su Giedriumi Arlauskiu?

Giedrius turėjo gerą sezoną, tačiau jis jau anksčiau yra išreiškęs savo nuomonę, kad atstovauti rinktinei nenori. Įkalbinėjimų nesinori, o be to, nemanau, kad tarp iškviestų vartininkų lygių skirtumas ženkliai jaustųsi.

Ar tikite, kad su šia sudėtimi galima nutraukti nelaimėtų oficialių rungtynių seriją, kuri tęsiasi nuo 2016 metų?

Be abejo, tas faktas garbės ar pasididžiavimo nekelia. Vis tik, aš labiau linkęs prisiminti paskutines 2019 metų rungtynes prieš Naująją Zelandiją, kai buvo iškovota pergalė.

Ar užteko laiko susipažinti su būsimais varžovais?

Susipažinimui turėjome labai daug laiko. Gal net per daug, todėl daugiau žiūrėjome į savo situaciją. Kalbant apie Kazachstaną, tai jų sudėtis nepasikeitusi, treneris nepasikeitęs – komanda gerai sukomplektuota ir žino, ką daro. Jų resursai gerokai didesni nei mūsų.

Kalbant apie Albanijos rinktinę, tai ji sudaryta tik iš užsienyje žaidžiančių futbolininkų. Jų futbolas stipriai pažengęs į priekį. Ta komanda gerai sukomplektuota, turinti daug individualiai stiprių žaidėjų.

Gera pradžia būtų geras impulsas tolimesniems žingsniams. Reikia suprasti, kad žaisime ne su Portugalijos arUkrainos rinktinėmis.

Nacionalinės rinktinės kandidatų sąrašas

Vartininkai:

Džiugas Bartkus

Tomas Švedkauskas

Edvinas Gertmonas

 

Gynėjai:

Rolandas Baravykas

Mindaugas Palionis

Linas Klimavičius

Egidijus Vaitkūnas

Edvinas Girdvainis

Saulius Mikoliūnas

Dominykas Barauskas

Markas Beneta

 

Saugai:

Domantas Šimkus

Modestas Vorobjovas

Justas Lasickas

Donatas Kazlauskas

Martynas Dapkus

Ovidijus Verbickas

Gratas Sirgėdas

Domantas Antanavičius

Tautvydas Eliošius

Daniel Romanovskij

 

Puolėjai:

Fedoras Černychas

Karolis Laukžemis

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (11)
Registruoti
Anoniminiai (11)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų