Sportas ieškantiems naujovių – ekstremalus bėgimas su kliūtimis | Organizatorių nuotr.

Sportas ieškantiems naujovių – ekstremalus bėgimas su kliūtimis | Organizatorių nuotr.

 Greitis, ištvermė, jėga, psichologinis nusiteikimas – visa tai labai svarbu daugelyje sporto šakų. Vis gi ne kiekvienos varžybos pasižymi tokia įvairove rungčių, aplinkos sąlygų, galimų konkurentų ir strategijų. Tuo tarpu tiesiog sudalyvauti su draugų kompanija ir gerai praleisti laiką nesivaržant bei tuo pat metu niekam ypatingai netrukdyti – retas atvejis sporto renginyje.

Pasaulyje itin greitai populiarėjant ištvermės sportui kaip ypatingai naudingam žmogaus sveikatai, atsiranda ir naujos sporto šakos. Nors renginiai, kuriuose buvo įveikiamos trasos su kliūtimis egzistuoja jau keletą dešimtmečių, tačiau tik neseniai šis reiškinys subrendo į sporto šaką – ekstremalų bėgimą su kliūtimis, kurį jungia tarptautinė organizacija „OCR World”. OCR vardą Lietuvoje buvo galima išgirsti jau 2016 m., kai lietuvis Renaldas Bugys tapo „OCR World” čempionato pasaulio čempionu savo amžiaus grupėje. OCR varžybos trunka nuo kelias dešimt minučių iki kelias dešimt valandų, todėl be greičio ir jėgos labai svarbi yra ir sportininko ištvermė. Kliūtys būna tiek dirbtinės, tiek ir susiformavusios gamtoje natūraliai – tai gali būti įvairios struktūros, kurias reikia perlipti, pereiti rankomis, peršokti, pereiti balansuojant, vandens ar ugnies kliūtys, purvo duobės, kalnai. Dauguma išbandymų kilo iš karių ir policininkų treniruočių programose pasitaikančių užduočių, tad šiame sporte dominuoja rizika ir loginis mąstymas. Viską susumavus nekyla abejonių kodėl OCR yra viena iš ekstremalaus sporto šakų.

Šiuo metu asociacija „OCR Lithuania” atlieka aktyvius veiksmus, siekdama populiarinti šį sportą Lietuvoje. „Kadangi turime žinių, kad beliko paskutiniai žingsneliai iki šios sporto šakos įtraukimo į Olimpinių žaidynių sąrašą, tai stengiamės jau dabar didinti žinomumą ir skatinti lietuvius aktyviai sportuoti ir ruoštis startams. Kadangi sportas tik brendimo fazėje – atletus dar reikia išsiugdyti, tai lygiagrečiai ruošiame infrastruktūrą pritaikytą ne tik intensyviai sportuojantiems, bet ir aktyvias pramogas gamtoje mėgstantiems žmonėms. Asociacijos vienas iš tikslų yra įtraukti į šį sportą ne tik atletus, tačiau ir populiarinti tarp visuomenės kaip būdą šeimoms praleisti laiką kartu, draugams varžytis ir kolektyvams stiprinti santykius. Sukūrėme atskiras trasas ir užduotis vaikams bei aktyviai nesportuojantiems žmonėms. Rugsėjo mėnesį įvyks pirmasis oficialus renginys Lietuvoje, kuriame pristatysime šią naujieną, kiekvienas galės išbandyti arba atvykti ir pamatyti įdomu reginį. Esu šio sporto entuziastas patyręs adrenaliną bei pergalės skonį ir gyvendamas Danijoje matau, kaip greitai auga ir populiarėja OCR: kiekviename mieste atsidaro aikštelės, kasdien vyksta po keletą treniruočių jose, regionuose kiekvieną savaitę vyksta nedidelės varžybos. Tai užsiėmimas, kuriame nėra monotonijos, nuolat esi gamtoje ir ne bet kur, o dažnai – ypatingose vietose. Svajoju, kad Lietuvoje šis sportas augtų, populiarėtų ir turėtume ne vieną pasaulinio lygio atletą. ”, - dalijasi savo mintimis „OCR Lithuania“ asociacijos vadovas Renaldas Bugys.

Rugsėjo 12 d. Kazlų Rūdoje įvyks pirmasis oficialus ekstremalaus bėgimo su kliūtimis renginys, kuriame kiekvienas gali mesti iššūkį sau arba kartu su šeima, draugais ar kolegomis patirti naujų nuotykių. Varžybose bus 4 trasos – 2, 5 ir 10 kilometrų, bei 200 metrų sprinto per kliūtis.

Jei įdomesnio sporto nei paprastas bėgimas, ar norite tapti ištvermingesni, šis sportas suteikia galimybę tai padaryti.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų