Mindaugas Bilius ir Mantas Lebedžinskas | Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

Mindaugas Bilius ir Mantas Lebedžinskas | Lietuvos paralimpinio komiteto nuotr.

 Per šimtą pradinukų šiemet rugsėjo 1-ąją pasitiks aprūpinti Lietuvos paralimpinio komiteto ir šios organizacijos partnerių parūpintais mokymosi reikmenimis. Kuprinės, rašymo ir piešimo priemonės, sąsiuviniai ir kiti reikmenys pasieks 1-4 klasių vaikus su negalia visoje šalyje. Krepšeliai pritaikyti individualiai, atsižvelgiant į negalią.

Pasak Lietuvos paralimpinio komiteto prezidento Mindaugo Biliaus, tokiu būdu siekiama vaikus kuo anksčiau supažindinti su paralimpiniu sportu, atkreipti dėmesį į sportą kaip integracijos į visuomenę priemonę. Reikmenys bus skirti sunkiau besiverčiančioms šeimoms.

„Vaikai – šalies, paralimpinio judėjimo ateitis. Norime prisidėti prie ateities kūrimo, o to pagrindas yra išsilavinimas. Be to, tikimės, kad kuo daugiau vaikų ir jų tėvai sužinos apie paralimpinį sportą. Galbūt kai kurie iš šių vaikų ateityje taps paralimpiečiais. Be to, sportas padeda save realizuoti, tokių pavyzdžių savo bendruomenėje turime labai daug“, – pasakojo M. Bilius.

112 kuprinių su mokymosi priemonėmis pradinukus pasieks per negalios organizacijas, veikiančias visoje šalyje ir didžiausiuose jos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Pilnos kuprinės iškeliaus į Lietuvos neįgaliųjų draugiją, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą, „Vilties“ mokyklą, Klaipėdos regos centrą.

Lietuvos paralimpinis komitetas iniciatyvą įgyvendina kartu su pagrindiniu organizacijos partneriu, loterijas organizuojančia bendrove „Euloto“, kurios lėšomis buvo nupirktos mokymosi priemonės.

„Jau ketvirtus metus bendradarbiaudami su Lietuvos paralimpiniu komitetu norime prisidėti prie visų jo veiklos sferų. Ankstesnės mus įtraukusios iniciatyvos buvo skirtos sportininkų pasirengimui varžyboms, jų pagerbimui, o dabar prisidėsime ir prie paralimpinio sporto ateities – vaikų skatinimo siekti daugiau ir sužinoti apie galimybes siekti pergalių ne tik gyvenime, bet ir sporte.

Mums svarbu, kad vaikai gautų žinių, įgytų tinkamą išsilavinimą ir būtų aktyvūs Lietuvos visuomenės nariai bei būsimi Lietuvos paralimpinės rinktinės nariai“, – sakė Mantas Lebedžinskas, „Euloto“ direktorius.

„Visos paralimpinės bendruomenės vardu sakau didelį ir nuoširdų „ačiū“ mūsų partneriams. Ši bendra iniciatyva tik dar kartą patvirtino, jog turime bendrą paralimpinio judėjimo viziją, kuri neapsiriboja šia diena. Jau kalbamės ir dėl bendrų ateities švietimo projektų“, – sakė M. Bilius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų