Specialiu algoritmu sudarytas greičiausių „Formulės 1“ pilotų dvidešimtukas | Scanpix nuotr.

Specialiu algoritmu sudarytas greičiausių „Formulės 1“ pilotų dvidešimtukas | Scanpix nuotr.

 „Formulė 1“, bendradarbiaudama su „Amazon Web Services“ (AWS), nusprendė atsakyti į autosporto fanams ramybės neduodantį klausimą – kuris pilotas šio sporto istorijoje buvo greičiausias?

Tyrimui buvo sukurtas specialus algoritmas. Į skaičiavimus buvo įtraukti visų kvalifikacijų nuo 1983 m. rezultatai. Tūkstančių duomenų analizės metu buvo lyginami komandos draugų rezultatai. Tyrimo metu buvo stengiamasi eliminuoti paties bolido pajėgumą, taip išskiriant piloto greitį. Kadangi rezultatai buvo lyginami tik tarp komandos draugų, į sąrašą galėjo patekti ir tie sportininkai, kurie nevažiavo lyderių gretose.

Galiausiai tyrėjai nustatė, kad greičiausias „Formulės 1“ pilotas nuo 1983 m. yra brazilas Ayrtonas Senna. Triskart pasaulio čempionas per karjerą iškovojo 65 „pole“ pozicijas, o pasaulio čempionu tapo 3 kartus.

Algoritmas parodė, kad A.Senna greičiausiai nuvažiuotų hipotetinį kvalifikacijos ratą iš visų „Formulės 1“ pilotų, kurie šiame čempionate dalyvavo nuo 1983 m. Teigiama, kad A.Senna 0.114 sek. aplenktų daugiausiai pergalių ir pasaulio čempiono titulų turintį vokietį Michaelį Schumacherį bei 0.275 sek. pranoktų prie visų laikų rekordų artėjantį britą Lewisą Hamiltoną.

Pirmajame 10-uke galime išvysti ir porą staigmenų. Italas Jarno Trulli užėmė 9-ą vietą, o suomis Heikko Kovalainenas buvo net 8-as. Jie „Formulėje 1“ nenuveikė nieko ypatingo, tačiau dažniausiai kvalifikacijoje lenkdavo komandos draugus. Kita vertus, 2008 m. H.Kovalainenas sėdo prie pajėgaus „McLaren“ bolido vairo ir sezoną baigė vos 7-as, kai jo komandos draugas L.Hamiltonas iškovojo pasaulio čempiono titulą.

Į 20-uką vos pateko legendinis prancūzas Alainas Prostas, o štai suomiui Mika Hakkinenui sąraše net neatsirado vietos.

Visas greičiausių pilotų dvidešimtukas ir jų atsilikimai nuo lyderio – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų