Daugiausiai uždirbančios pasaulio sportininkės | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

Daugiausiai uždirbančios pasaulio sportininkės | „Scanpix“ ir instagram.com nuotr.

 Pirmadienį „Forbes“ pristatė kasmet sudaromą daugiausiai uždirbančių pasaulio sportininkių dešimtuką, kuriame tradiciškai dominuoja teniso žaidėjos, o japonė Naomi Osaka netgi sumušė visų laikų rekordą.

N.Osakai dar tik 22-eji, bet ji per pastaruosius 12 mėnesių uždirbo net 37,4 mln. JAV dolerių. Tai – neregėti skaičiai moterų sporte. Teniso korte jos uždarbis nebuvo itin įspūdingas (3,4 mln.), bet iš rėmimo sutarčių japonė susižėrė net 34 mln. JAV dolerių.

Prieš Tokijo olimpiadą stambiausios olimpinių žaidynių rėmėjos kreipėsi į N.Osaką, kad ši sutiktų tapti jų reklaminiu veidu. Tenisininkė yra viena populiariausių šalies sportininkių ir tai jai neša didelius dividendus. Tarp N.Osakos partnerių yra „Procter&Gamble“, „All Nippon Airways“ ir „Nissin“.

Iš viso N.Osaka bendradarbiauja su 15 įmonių. Daugiausiai ji uždirba iš kontrakto su „Nike“. Ši įmonė visomis išgalėmis stengėsi pervilioti japonę iš „Adidas“ ir jiems tai pavyko, sutikus mokėti N.Osakai po 10 mln. JAV dolerių kiekvienais metais.

Visą pastarąjį dešimtmetį daugiausiai tarp moterų sportininkių uždirbdavo tenisininkės. Nuo 2011 m. iki 2015 m. pirmavo rusė Marija Šarapova, o nuo 2016 m. iki 2019 m. nepralenkiama buvo amerikietė Serena Williams. Visgi, jų metiniai uždarbiai niekada neviršijo 30 mln. JAV dolerių, o rekordas priklausė M.Šarapovai, kuri 2015 m. uždirbo 29,7 mln. JAV dolerių.

S.Williams per paskutinius 12 mėnesių taip pat padidino savo pajamas ir pasiekė 36 mln. JAV dolerių suma. Taigi, jei ne N.Osaka, amerikietė būtų tapusi naująja rekordininke. S.Williams socialiniuose tinkluose turi apie 40 mln. sekėjų ir jau ne vieną dešimtmetį yra moterų teniso ikona. Amerikietė bendradarbiauja su „Nike“, „Gatorade“, „Procter&Gamble“, „Beats“, o visai neseniai investavo į naujai kuriamą Los Andželo futbolo klubą. Įdomu tai, kad į investuotojų grupę buvo įtraukta ir 2-ejų metų S.Williams dukra Olympia. Ji tapo jauniausia žinoma sporto komandos savininke pasaulyje.

Daugiausiai uždirbančių pasaulio sportininkių dešimtuke yra net devynios tenisininkės. Be jų sąraše atsirado vietos tik vienai futbolininkei.

Visas daugiausiai uždirbančių pasaulio sportininkių dešimtukas – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų