Stipe Miočičius ir Danielis Cormier | Youtube.com nuotr.

Stipe Miočičius ir Danielis Cormier | Youtube.com nuotr.

 Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „UFC Apex“ centre (JAV) įvyko viena didžiausių šių metų MMA kovų. „UFC 252“ turnyre sunkiasvorių kategorijoje savo trilogiją užbaigė dvi legendos – 37-erių Stipe Miočičius (20-3) ir 41-erių Danielis Cormier (22-3).

Trečiajam mūšiui prireikė visų 5 raundų. Po jų teisėjai vienbalsiai skyrė pergalę S.Miočičiui – 48:47, 49:46, 49:46. Jis ne tik užbaigė D.Cormier karjerą, bet ir, daugelio nuomone, įrodė esąs geriausias visų laikų MMA sunkiasvoris kovotojas. S.Miočičius apgynė UFC sunkiasvorių pasaulio čempiono diržą ir pakartojo Randy Couture'o rekordą. Jie abu sunkiasvorių kategorijoje laimėjo po 6 titulines kovas.

Pirmajame raunde S.Miočičius atliko daugiau tikslių smūgių, bet D.Cormier sugebėjo jį sėkmingai parversti, o paskutinėmis sekundėmis atliko ir geriausią raundo smūgį, kai vos nepasiuntė čempiono į nokdauną. Antrajame raunde daugiau atakų jau surengė D.Cormier, tačiau paskutinės sekundės pakeitė teisėjų nuomonę. S.Miočičius prispaudė varžovą prie tinklo, D.Cormier prarado pusiausvyrą, krito į nokdauną ir atsidūrė labai prastoje padėtyje. Jį išgelbėjo tik tai, kad iki raundo pabaigos buvo likę mažai laiko.

Trečiajame raunde S.Miočičius stebino puikia kova klinče, kur netikėtai turėjo pranašumą prieš D.Cormier. Šio raundo pabaigoje įvyko ir vienas „nešvariausių“ kovos momentų. S.Miočičius stipriai įdūrė į akį varžovui, bet teisėjas nestabdė kovos ir aiškino, kad tai buvo ne įdūrimas, o smūgis, nors vaizdo pakartojimas rodė ką kitą. Beje, pirmajame raunde varžovui į akį įdūrė ir D.Cormier, tačiau tąkart teisėjas stabdė kovą ir davė laiko S.Miočičiui atsigauti.

Buvęs čempionas narvo kampe skundėsi, kad nebegali matyti kairiąja akimi. Nepaisant to, ketvirtajame raunde jis niekuo nenusileido varžovui ir netgi atliko daugiau smūgių už jį. Visgi, lemiamas kovos raundas priklausė S.Miočičiui. Čempionas vėl sėkmingai kontroliavo D.Cormier prie tinklo, turėjo akivaizdų pranašumą klinče, o D.Cormier taip ir neišpildė savo trenerių plano daugiau kartų parversti varžovą į parterį.

Pilnas kovos įrašas:

Teisėjų balai:

Teisėjų balai | „Twitter“ nuotr.

Teisėjų balai | „Twitter“ nuotr.

S.Miočičius pranoko varžovą tiek pagal bendrą tikslių smūgių skaičių (171 prieš 145), tiek pagal akcentuotus smūgius (115 prieš 105). S.Miočičius vėl naudojo antroje kovoje pasiteisinusią taktiką, stengdamasis atakuoti varžovo korpusą. Čempionas tokių smūgių atliko 31, o D.Cormier – tik 11. Pagal smūgius į galvą ir į kojas D.Cormier lenkė varžovą.

Kovos statistika:

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

Kovos statistika | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (39)
Registruoti
Anoniminiai (39)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų