Virtualių BaTCC lenktynių nugalėtojas K.Jovaiša ruošiasi lenktynėms Estijoje | asmeninio archyvo nuotr.

Virtualių BaTCC lenktynių nugalėtojas K.Jovaiša ruošiasi lenktynėms Estijoje | asmeninio archyvo nuotr.

 Netikėtai užpuolęs karantinas ribojo daugybę sporto disciplinų ir kardinaliai pakeitė automobilių sporto renginių kalendorių. Kita vertus, čia puikiai tinka taisyklė: vienų krizė – kitų galimybės. Uždraudus lenktynes trasose, visi intensyviai sportavo namuose, virtualiai, simuliatorių ir kompiuterinės technikos pagalba. Belaukiant realaus sezono, vyko ir virtualios „Baltic Touring Car Championship“ serijos lenktynės: jų nugalėtojui buvo skirtas prizas – automobilis ir galimybė realiai lenktyniauti „BMW Cup“ serijoje. Būtent šį savaitgalį ir išvysime virtualaus „BaTCC“ čempionato laimėtoją Karolį Jovaišą.

Lenktynių „Auto24Ring” trasoje belaukiant, pasikalbėjome su nugalėtoju Karoliu Jovaiša apie jo karjerą automobilių sporte, realius ir virtualius pasiekimus.

Virtualus čempionas su realia patirtimi

Paklaustas apie tai, kiek metų jis sukasi automobilių sporte ir ką su juo turi apskritai, Karolis Jovaiša buvo ramus: „Aš jame esu visą savo gyvenimą“.

„Man yra 21 metai. Iš tikrųjų, visas mano gyvenimas tik ir sukasi apie žiedines lenktynes. Nuo 12 pradėjau savo sportininko karjerą. Nuo 2011 iki 2016 metų, važiavau su sportiniais kartingais: Lietuvos, Pabaltijo, pasaulio čempionatuose ir, galiausiai, pasiekus savo pagrindinius tikslus ir, žinoma, susidūrus su finansinėmis problemomis, teko padaryti pertrauką. 2018 metais teko išbandyti sportinį automobilį ir taip iki dabar esu žiedinėse lenktynėse. Taip pat, nuo 2017 metų esu „Simuliatorių akademija Klaipėda“ bendrasavininkas ir bendra-įkūrėjas.“ – apie savo sportinę karjerą sakė K. Jovaiša, neslėpdamas, kad meilę šiai sporto disciplinai jis paveldėjo genetiškai.

„Potraukis tai faktas, kad atsirado iš tėčio. Jis visuomet žiūrėdavo „F-1“, pats važiuodavo su nuomotais kartingais, nemažai jo varžybų man teko matyti ir gyvai. Nuo 4 metų jis mane vežiodavo ant kelių pasisodinęs kartinge, o vėliau ir pačiam teko išbandyti. Pradėjau lankyti kartingų būrelį, o tai man labai patiko ir, galiausiai, gerbiamas treneris (legenda) Romualdas Ščiuckas pasakė mano tėčiui, kad aš turiu talentą ir tai mano tėtį motyvavo.“

Paklaustas apie pasiekimus automobilių sporte, jaunuolis turėjo ką papasakoti: „Kaip ir minėjau, nuo 2011 metų iki 2016 metų važiavau su profesionaliais kartingais, o nuo 2018  - su automobiliais. 2018 metais Palangos 1000 km lenktynėse važiavau su „Maserati“, tuo pačiu automobiliu – ir žiedinių lenktynių čempionatas Lietuvoje. Pernai Palangoje varžėmės „Lotus“ automobiliu, šiemet – 1000 km lenktynėse važiavau su „BMW“. Na ir šį savaitgalį artėja „BaTCC“ lenktynės ir „BMW 325 Cup“ serija bei „BEC 6H” varžybos, kur atstovausiu „Dream 2 Drive” komandą už „VW Scirocco“.“

Virtualių lenktynių subtilybės ir lūkesčiai

„Virtualiose lenktynėse nusprendžiau dalyvauti, nes prizas labai gundantis atrodė ir pamaniau, kad turiu daug šansų laimėti.“ – apie sprendimą pasirodyti virtualiame čempionate sakė K. Jovaiša.

Savaime suprantama, kad virtualios ir realios lenktynės skiriasi. „Simuliatoriuose jaudulys niekur nedingsta po starto ir išlieka visą laiką toks pats. Virtualiose lenktynėse visiškai kitas tempas, ten mes visuomet važiuojame „over the limit“ (virš galimybių ribų). Tokio tempo realiose lenktynėse nebūtų įmanoma palaikyti. Aišku, yra dalykų, kurie virtualiose lenktynėse – lengvesni: visą informaciją matai tiesiogiai ir galima labai daug automobilių nustatymų pakeisti vos poros paspaudimų pagalba.“  - apie virtualių lenktynių pliusus ir minusus sakė sportininkas.

Prakalbus apie artėjančias lenktynes Estijoje, K. Jovaiša neslėpė, kad sau kelia aukštus reikalavimus. „Mano tikslas visuomet - aukščiausia vieta, todėl „BMW 325 Cup“ klasėje, kur automobiliai vienodi ir viską nulems vairuotojų įgūdžiai, tikiuosi nugalėti. Bet dar pamatysime kaip eisis. Na, o „Baltic endurance 6H Championship” serijoje tikiuosi, kad automobilis nerodys kaprizų ir turėsime visas galimybes demonstruoti pilną savo tempą“.

Žveldamas į tolimesnę ateitį, sportininkas kartelės nenuleido: „Mano lūkesčiai tai visuomet kilti aukštyn ir išbandyti vis greitesnę techniką kuri leistu man tobulėti. Yra daug technikos, kurią norėčiau išmėginti. Daug nesiplečiant - tikrai „F2“ ir „GT3“ tipo automobiliai. Sunku pasakyti kokios būtų svajonių lenktynės. Gal „F1“... Bet iš esmės kartingai yra mano aistra, nes ten yra tikra kova kur lemia ne technika, o vairuotojas.“

Karolio Jovaišos laukia įtemptas šeštadienis: pirmasis startas „BMW 325 Cup” serijoje – 10.00 valandą, o antrosios lenktynės – jau 11.45. Šiek tiek atsipūtęs, jis ruošis šešių valandų ištvermės lenktynėms: pastarosios prasidės 14.00.

Daugiau apie lenktynių savaitgalį – batcc.eu. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų