Tranšėjinės aikštelės prizininkai | Organizatorių nuotr.

Tranšėjinės aikštelės prizininkai | Organizatorių nuotr.

 Sekmadienį Vilniuje vyko tradicinės 23-osios Žalgirio Didžiojo prizo tarptautinės šaudymo į skraidančius taikinius varžybos. Tai didžiausios regiono varžybos, kuriose varžėsi virš 50 stipriausių sportininkų iš 9 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Danijos ir Naujosios Zelandijos.

Šiose varžybose kvalifikacinis etapas buvo vykdomas didesnėje 200 taikinių programoje (Pagal ISSF taisykles kvalifikacinis etapas sudaro 125 taikinius). Po kvalifikacinio etapo keturi Lietuvos atstovai pateko į finalus, kuriuose dėl apdovanojimų varžėsi po šešis geriausiai kiekvienoje iš dviejų disciplinų pasirodę sportininkai.

Lietuviai puikiai pasirodė tranšėjinėje aikštelėje (TRAP) ir iškovojo du medalius. Marijampolietis Donatas Blaškevičius (kvalifikacijoje 178 pataikymai iš 200 ir finale 42 pataikymai iš 50) tik tašku nusileido varžybų nugalėtojui estui Andres Kull (kvalifikacijoje 184 iš 200 ir finale 43 iš 50). Bronza atiteko kitam marijampoliečiui Ryčiui Sventickui (166 iš 200 kvalifikacijoje ir 33 iš 40 finale).

Kiek prasčiau Lietuvos atstovams sekėsi apvalioje aikštelėje (SKEET). Vilnietis Ronaldas Račinskas tenkinosi ketvirtąja vieta (179 pataikymai iš 200 kvalifikacijoje ir 32 iš 40 finale), o jaunimo grupės nugalėtojas vilnietis Tomas Vaitekūnas liko šeštas (178 pataikymai iš 200 kvalifikacijoje ir 14 iš 20 finale). Varžybose triumfavo Estijos sportininkai, kurie užėmė pirmąsias tris vietas. Nugalėjo Reino Velleste (192 pataikymai iš 200 kvalifikacijoje ir 56 iš 60 finale). Antras buvo Andrėjus Inešinas (182 iš 200 kvalifikacijoje ir 49 iš 60 finale). Bronza atiteko Tonu Tammist (180 pataikymų iš 200 kvalifikacijoje ir 41 iš 50 finale).

Po dviejų savaičių geriausiai trijuose Baltijos šalių čempionato etapuose pasirodė sportininkai dar kartą susitiks Rygoje, kur vyks šių varžybų finalinis etapas. Primename, kad apvalioje aikštelėje (SKEET) Ronaldas Račinskas yra laimėjęs du iš trijų etapų, vykusių Vilniuje ir Rygoje, o tranšėjinėje aikštelėje (TRAP) Rytis Sventickas pelnė sidabrą Vilniaus etape.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų