Julija Stoliarenko ir Jana Kunickaja | Instagram.com nuotr

Julija Stoliarenko ir Jana Kunickaja | Instagram.com nuotr

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „UFC Apex“ centre (JAV) bus surengtas mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC on ESPN +32“.

Šiame turnyre išvysime ir geriausią Lietuvos kovotoją tarp moterų – Juliją Stoliarenko (9-3-1). 27-erių sportininkė pasirašė pilnavertį kontraktą su UFC ir kovos prieš pirmą kartą 2020 m. kovosiančią 30-metę rusę Janą Kunickają (12-5). J.Stoliarenko šiai kovai pasiruošti turėjo tik kiek daugiau nei savaitę, nes Ketlen Vieira neseniai išsibraukė iš kovos su J.Kunickaja ir rusei reikėjo ieškoti naujos varžovės.

J.Kunickaja yra iškovojusi 7 pergales nokautais, o koviniame sporte, kur akcentuojami smūgiai, sukasi nuo pat mažens. J.Stoliarenko yra iškovojusi 8 pergales skausmingais veiksmais ir turi rudą Braziliškojo džiudžitsu diržą. Nors tai yra klasikinė smūgiuotojos prieš graplingo meistrę dvikova, tačiau yra vienas kabliukas: J.Stoliarenko yra ne tik nuostabi parteryje, tačiau ir Lethewi pasaulio čempionė, kuri pagal šias taisykles nėra patyrusi nei vieno pralaimėjimo.

Panašių stilių priešpriešą matėme praėjusį savaitgalį, kai susitiko Joanne Calderwood ir Jennifer Maia. Prisimenate, koks buvo rezultatas? Favorite nelaikyta J.Maia nustebino visus ir skausmingu veiksmu įveikė J.Calderwood bei užsidirbo titulinę kovą. Ar pamatysime šį savaitgalį panašų rezultatą? O gal J.Kunickaja sugadins J.Stoliarenkos sugrįžimą į UFC?

Ką sako skaičiai?

Jana Kunickaja ir Julija Stoliarenko | Organizatorių nuotr.

Jana Kunickaja ir Julija Stoliarenko | Organizatorių nuotr.

Kaip matote, šios kovotojos turi panašius parametrus. Rusė yra trimis metais vyresnė už J.Stoliarenko ir keturiomis kovomis turi didesnę patirtį.

Panašumai tęsiasi ir žiūrint į jų istoriją. Kaip ir J.Kunickaja, J.Stoliarenko buvo pakviesta į „Invicta FC“ organizaciją ir iškovojo „bantamweight“ čempionės diržą. Kitaip nei J.Stoliarenko, J.Kunickaja po iškovoto diržo 2018 m. gavo progą kovoti su UFC svorio kategorijos iki 65,8 kg čempione Cris Cybog. Rusės nelaimei, Cyborg buvo kito lygio ir pribaigė ją pirmame raunde.

J.Kunickaja istorija

J.Kunickaja užaugo Rusijoje kovodama taekvondo varžybose ir kituose įvairiuose turnyruose, kur akcentuojami rankų smūgiai. Nuo 18-os J.Kunickaja pradėjo treniruotis MMA. Iškovojusi 8 pergales ir patyrusi 1 pralaimėjimą, „Foxy“ pranešė, kad yra nėščia ir pasitraukia iš kovojimo bei taps trenere. Po keturių metų J.Kunickaja persigalvojo bei sugrįžo į mylimą sportą.

Visgi jos sugrįžimas nebuvo toks, kaip planuota. J.Kunickaja rankos laužimu pirmame raunde pralaimėjo Zairai Dyšekovai, o kitoje kovoje debiutavo „bantamweight“ svorio kategorijoje ir iškovojo pirmą pergalę per daugiau nei ketverius metus. Vėliau J.Kunickaja turėjo progą net keturis kartus kovoti titulinėse kovose, įskaitant dvi dvikovas prieš Tonya Evinger dėl „Invicta FC“ čempionės titulo.

Keturios titulinės kovos

Pirmoji kova su T.Evinger baigėsi J.Kunickaja pergale pirmame raunde rankos laužimu. Visgi po kelių savaičių ta kova buvo paskelbta be nugalėtojos, kai J.Evinger įrodė, jog buvo priversta atsidurti blogoje pozicijoje. Ji argumentavo, kad teisėjas ją neteisingai perspėjo nesinaudoti kulnu stumiant J.Kunickaja į veidą bandant išsivaduoti, nors tai buvo teisėtas judesys ir perspėjimas buvo klaidingas. Dėl pakeistos kovos baigties buvo suorganizuotas revanšas.

Antroji kova su J.Evinger baigėsi be kontraversijos. J.Evinger jau antrame raunde atliko „rear-naked choke“ skausmingą veiksmą ir privertė pasiduoti J.Kunickaja.

Kitoje kovoje rusė susitiko su Raquel Canuto dėl atlaisvinto „Invicta FC“ čempionės diržo, nes J.Evinger buvo pakviesta į UFC. „Foxy“ pagaliau galėjo džiaugtis – ji laimėjo teisėjų sprendimu ir tapo „Invicta FC“ čempione.

Ketvirtoji čempioniška dvikova įvyko jau UFC prieš vieną geriausių moterų MMA kovotojų C.Cyborg. Kaip ir J.Evinger, taip ir J.Kunickaja pralaimėjo jai techniniu nokautu trumpoje kovoje. Kaip ir jos sugrįžimas į MMA 2016 m., taip ir debiutas UFC nebuvo toks, koks planuotas. Visgi po pirmosios kovos svorio kategorijoje iki 65,8 kg, ji sugrįžo į svorio kategoriją iki 61,2 kg ir ten buvo sėkminga.

Sugrįžimas į „bantamweight“ svorio kategoriją

J.Kunickaja šioje svorio kategorijoje kovojo „UFC 229“ turnyre prieš Liną Lansberg. Dominavusi visus tris raundus, J.Kunickaja šventė pergalę teisėjų sprendimu. Vėliau ji susitiko su Marion Reneau ir vėl šventė pergalę vieningu teisėjų sprendimu, nors ši kova buvo kur kas artimesnė ir teisėjai matė rusės pergale rezultatu 29-28. Paskutinėje savo kovoje J.Kunickaja techniniu nokautu trečiame raunde pralaimėjo Aspen Ladd.

Ar gali J.Kunickaja sugrįžti į pergalių kelią prieš J.Stoliarenko?

J.Stoliarenkos istorija

J.Stoliarenko užaugo Lietuvoje ir didelę karjeros dalį čia ir kovojo bei yra Braziliškojo džiudžitsu rudas diržas. Nors karjeros pradžioje jos kovų rezultatas neatrodė stulbinančiai – 1-2-1 – tačiau nuo tada ji iškovojo 8 pergales ir patyrė vos 1 pralaimėjimą. Per tą laiką J.Stoliarenko iškovojo septynias pergales skausmingais veiksmais ir visas jas pasiekė pirmuose raunduose. Vienintelis jos pralaimėjimas buvo patirtas Dana White‘o organizuojamame „The Ultimate Fighter“ turnyre, kai teisėjų sprendimu ji nusileido Leah Letson. Paskutinėje savo kovoje lietuvė kovojo dėl „Invicta FC“ čempionės diržo ir išgyveno tikrą kartą. Narvas buvo nulietas krauju, o teisėjai paskelbė J.Stoliarenkos pergalę skirtingu sprendimu. Tapo aišku, kad Lethewi karjera lietuviai padarė didelę įtaką stovėsenoje.

Lethwei karjera

J.Stoliarenkos debiutas Lethwei įvyko 2017 m. prieš Su Hlaing Oo, o tą kovą lietuvė laimėjo nokautu.

Vėliau ji susitiko su Veronika dėl ILFJ moterų „featherweight“ pasaulio čempionės diržo ir laimėjo techniniu nokautu.

Po iškovoto titulo J.Stoliarenka padarė dviejų metų pertrauką Lethwei ir susikoncentravo į MMA. Visgi 2019 m. ji sugrįžo ir pirmą kartą apgynė titulą prieš japonę Yuiga, kurią įveikė pirmame raunde techniniu nokautu.

Ar J.Stoliarenkos smūgiavimo patirtis ir rudas Braziliškojo džiudžitsu diržas bus per daug J.Kunickajai?

J.Kunickaja stilius: smūgiuotoja

J.Kunickaja yra klasikinė smūgiuotoja. Žinoma, rusė bandys išlaikyti kovą stovėsenoje kiek tik įmanoma ilgiau ir nors ji turi jėgų gerai gintis nuo parvertimų ar skausmingų veiksmų, tačiau jos technika ant žemės nėra puiki. Jeigu ši kova pakryps į parterį, tuomet J.Stoliarenko turės ryškų pranašumą.

J.Stoliarenkos stilius: Braziliškasis džiudžitsu, Lethwei

Nereikėtų nuvertinti J.Stoliarenkos sugebėjimų stovėsenoje, ji turi tam pakankamai jėgos ir tai įrodė laimėdama kruviniausią titulą „Invicta FC“ istorijoje. Ji yra universali kovotoja, kuri dar tik pradeda kelią į viršūnę.

J.Kunickaja ir J.Stoliarenkos kovos prognozė

Jeigu ši kova vyks stovėsenoje, tai gali būti rimta pretendentė į vakaro kovos premiją. Jau iš anksčiau aišku, kad abi kovotojos gali stipriai smūgiuoti, o pas J.Kunickaja tai yra ryškiausias sugebėjimas. Ar po krauju nulietos „Invicta FC“ kovos J.Stoliarenko norės dar vienos kovos stovėsenoje? Galbūt J.Stoliarenko parodys savo sugebėjimus parteryje ir laimės skausmingu veiksmu?

„Overtime Herocs“ MMA ekspertas Jeffas Swartzas tikisi, kad šioje kovoje išvysime daug smūgių. J.Stoliarenko bandys padaryti šou ir ryškiai sužibėti UFC sugrįžime, tuo tarpu J.Kunickaja į šią kovą ateina po pralaimėjimo ir norės pademonstruoti, kad yra verta būti UFC. Vėlesniuose raunduose J.Stoliarenko gali visiems priminti, kad jos sugebėjimai parteryje yra ne juokas ir iškovos pergalę rankos laužimu. Nors lažybų ekspertai aiškia favorite šioje kovoje mato J.Kunickaja, tačiau daugelis MMA ekspertų savo socialinių tinklų paskyrose pergalę skiria lietuvei.

Šį lengviausios svorio kategorijos (iki 61,2 kg) mūšį tiesiogiai rodys „TV3 Sport“ kanalas ir vaizdo transliacijų internetu platforma „Go3“. Transliacijos pradžia – ankstų sekmadienio rytą, 4.00 val. Bus parodyta dar keletas intriguojančių kovų.

Ką prognozuoja „Sportas.lt“ lankytojai?
  • Pergalę iškovos J.Stoliarenko (193 balsai)
  • Pergalę iškovos J.Kunickaja (39 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ufc
2020-08-08 00:10:45
Kiek klaidų!!!
Įmeta Lethwei video ir sugeba žodžio neparašyta tvarkingai
Atsakyti
Rga
2020-08-07 13:30:58
Turetu Julia imti.. Julia stojkej gera, o parteri superine.. jai yra formoj, manau gali 1 raunde laimeti...
Atsakyti
zenius
2020-08-07 13:11:44
Antram raunde Julka laimes skausmingu veiksmu..
Atsakyti
qq
2020-08-07 12:38:19
Julijos pasiruosimas trumpas tad svarbiausia kad nenujungtu jei teiseju sprendimu pralaimes nieko baisaus , o seip gal ir laimes kas zino
Atsakyti
Psr
2020-08-07 12:21:00
Pralaimes teiseju sprendimu arba bus nukautuota.
Atsakyti
camp303
2020-08-07 11:35:09
Tai, ką Julija parodė Invictoje, prieš Kunytskaya neužteks. Išsigelbėjimas - parteris.
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-26 „Celtics“ 03:30 „Heat“
09-27 „Lakers“ 04:00 „Nuggets“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga