Ronaldas Račinskas | Organizatorių nuotr.

Ronaldas Račinskas | Organizatorių nuotr.

 Rugpjūčio 1 – 2 d. Rygoje vyko šaudymo į skraidančius taikinius Baltijos šalių čempionato trečiasis etapas, kuriame varžėsi stipriausi Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos sportininkai.

Geriausiai iš Lietuvos atstovų varžybose pasirodė atrankai dėl kelialapio į Tokijo Olimpines žaidynes besirengiantis Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas vilnietis Ronaldas Račinskas. Jis pademonstravo sportinį charakterį ir nugalėjo visus varžovus apvalioje aikštelėje (SKEET). Kvalifikacinėse varžybose lietuvio parodytas rezultatas – 114 pataikytų lėkštelių iš 125 galimų – atitinkantis Minimalų olimpinį kvalifikacinį normatyvą (Minimum Qualification Scores (MQS)) užtikrino jam ketvirtą vietą varžybų finale, kuriame varžėsi šeši geriausiai kvalifikacijoje pasirodę sportininkai. Finale nuo pirmųjų šūvių pirmavęs R. Račinskas pataikė į 57 lėkštutes iš 60 ir užtikrintai laimėjo varžybų auksą. Finale parodytas pasaulinio lygio rezultatas tik tašku mažesnis už jam pačiam priklausantį Lietuvos rekordą. Nuo nugalėtojo finale trim taškais atsiliko ir antrą vietą iškovojo Estijos atstovas Tonu Tammist (115 iš 125 kvalifikacijoje ir 54 iš 60 finale). Bronzą atiteko kvalifikacinių varžybų nugalėtojui Latvijos atstovui Dainiui Upelnieksui (120 iš 125 kvalifikacijoje ir 44 iš 50 finale). Primename, kad pirmąjį Baltijos šalių čempionato etapą, gegužės mėnesį vykusį Vilniuje, taip pat laimėjo R. Račinskas. Antrajame etape, birželio mėnesį vykusiame Taline, triumfavo suomis E. Kallioinen.

Tranšėjinėje aikštelėje (TRAP) nugalėjo Suomijos atstovas Laakso Jukka (110 iš 125 kvalifikacinėse varžybose ir 40 iš 50 finale). Sidabrą pelnė Latvijos atstovas Atis Veveris (102 iš 125 kvalifikacijoje ir 38 iš 50 finale). Kvalifikacinių varžybų lyderis ir dviejų pirmųjų Baltijos šalių čempionato etapų Vilniuje ir Taline nugalėtojas estas Andres Kull šį kartą tenkinosi bronza (115 iš 125 kvalifikacijoje ir 27 iš 40 finale). Geriausiai iš Lietuvos atstovų šioje disciplinoje pasirodęs vilnietis Aleksėjus Zareckis užėmė šeštą vietą (95 iš 125 kvalifikacijoje ir 15 iš 25 finale).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų