Evaldas Petrauskas | „Stop“ kadras

Evaldas Petrauskas | „Stop“ kadras

 Sekmadienį Kaune įvyko KOK organizacijos rengiami „KOK Summer Special Edition 2020“ ir „SWAT 78“ kovinio sporto turnyrai, kurį vainikavo 2012 m. Londono olimpinių žaidynių bronzą iškovojusio Evaldo Petrausko ir Lenkijos kovotojo Lukaszo Leczyckio kova.

Po metų pertraukos į ringą sugrįžęs E.Petrauskas dominavo visuose keturiuose raunduose, antrame pasiuntė L.Leczyckį į nokdauną ir galiausiai šventė pergalę vieningu teisėjų sprendimu.

Skelbiama, kad šios kovos nugalėtojas įgijo teisę kovoti dėl „Dream Boxing“ svorio kategorijos iki 65 kg čempiono titulo. Visgi kas bus kitas E.Petrausko varžovas – dar neaišku.

Nokdauno epizodas:

E.Petrauskas profesionalaus bokso kovoje 2018-ųjų rugsėjį Kaune nokautavo ukrainietį Denysą Kaušaną, 2019 m. kovą dominavo ir pirmame raunde techniniu nokautu įveikė gruziną Kakhą Avetisiani, o 2019-ųjų spalį Didžiojoje Britanijoje taškais laimėjo prieš Johnsoną Tellezą iš Nikaragvos. Tiesa, pergalė prieš K.Avetisiani nebuvo oficialiai įskaityta į lietuvio karjeros statistiką.

Lietuvio varžovas L.Leczyckis nėra naujokas KOK ringe Lietuvoje. Jis 2013 m. „Bushido Hero's“ turnyre pralaimėjo Martynui Daniui, 2016 m. vasarį Rygoje vykusiame turnyre kikbokso kovoje įveikė Latvijos atstovą Raimondą Kozlovskį, o 2017 m. birželį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykusiame turnyre „KOK Grand Prix“ pusfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu pralaimėjo Lietuvos sportininkui Igoriui Osininui. Prieš mažiau nei mėnesį vykusiame „KOK Classic“ turnyre L.Leczyckis lygiosiomis baigė mūšį su Latvijos kovotoju Eduardu Mišinu.

Iš viso dviejuose turnyruose pasirodė atletai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos bei Estijos, o dėl su koronavirusu susijusių privalomų apsaugų kikbokso kovų raundai truko po 2 minutes.

Turnyro metu į ringą žengė ir žinomas MMA kovotojas Marius Žaromskis, kuris patvirtino, kad vis dar turi sutartį su Lenkijos MMA organizacija KSW ir laukia, kada galės žengti į narvą.

Apie kiekvieną turnyre vykusią kovą galite skaityti žemiau esančioje turnyro eigoje.

Turnyro eiga:

Antra dalis

-65 kg („Dream Boxing“): Lukasz Leczyckis (Lenkija) – Evaldas Petrauskas (Lietuva) – pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo E.Petrauskas

E.Petrauskas nuo pat kovos pradžios pradėjo spausti Lenkijos kovotoją, o antrame raunde po eilinių smūgių į korpusą ir galvą privertė L.Leczyckį kristi ant žemės ir buvo pradėtas skaičiuoti nokdaunas. Visgi lenkas atsistojo ir tęsė kovą. Trečiame raunde E.Petrauskas ir toliau aktyviai atakavo tiek į korpusą, tiek į galvą. Nors L.Leczycki sugėrė daug smūgių, tačiau ketvirtame raunde dar sugebėdavo ir atsakyti į lietuvio atakas. Nors kova įvyko visus suplanuotus raundus, tačiau jai pasibaigus abejonių nebuvo – E.Petrauskas paskelbtas nugalėtoju.

Po pergalės E.Petrauskas teigė, kad muay thai ir kikbokso kovose dažniau pasirodantis varžovas stokojo smūgių ir tai jį nustebino. Tuo tarpu L.Leczyckis kalbėjo, kad jo planas buvo atsilaikyti prieš galingus E.Petrausko smūgius ir nebūti nokautuotam.


-71 kg: Filipas Rzondekas (Lenkija) – Vitas Karosas (Lietuva) – V.Karoso pergalė skirtingu teisėjų sprendimu

19-metis V.Karosas (1-0-1) sulaukė rimto lenko F.Rzondeko (12-8) iššūkio. Nors V.Karosas yra įpratęs boksuotis, tačiau šioje kovoje pademonstravo, kad gali naudotis ir kojomis. Nors kova buvo gana lygi, tačiau pirmasis teisėjas matė F.Rzondeko pergalę, antrasis – V.Karoso, trečiasis – taip pat lietuvio pergalę. V.Karosas buvo paskelbtas nugalėtoju.


-60 kg kikbokso taisyklės: Olegas Mošinas (Lenkija) – Dovydas Levickis (Lietuva) – lygiosios

O.Mošinas (15-5) piramem raunde spaudė D.Levickį (3-0), tačiau lietuvis sėkmingai atsakydavo į varžovo atakas. Vėliau abu kovotojai rodė gana lygią kovą, o vienas teisėjas skelbė O.Mošino pergalę, antrasis – D.Levickio, trečiasis – lygiąsias.


-85 kg kikbokso taisyklės: Einars Goldbergas (Latvija) – Linas Andrijauskas (Lietuva) – pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo L.Andrijauskas

27-erių metų L.Andrijauskui tai buvo debiutas profesionaliose kovose, tuo tarpu 30-metis E.Golbergas prieš šią kovą buvo iškovojęs 5 pergales ir patyręs 2 pralaimėjimus. L.Andrijauskas buvo aktyvesnis pirmame raunde ir po vieno smūgio sugebėjo parversti E.Goldbergą ant žemės. Visgi netrukus teisėjas Saulius Šeškevičius kelis kartus perspėjo L.Andrijauską dėl neleidžiamų veiksmų, o lietuviui buvo sunku prisitaikyti prie kikbokso kovos ir kelis kartus atakavo alkūnėmis. Tolimesniuose raunduose L.Andrijauskas dažnai smūgiuodavo keliais, gerai išlaikydavo atstumą ir įtikino teisėjus, kurie paskelbė lietuvio pergalę.


-75 kg kikbokso taisyklės: Denisas Makowskij (Lenkija) – Pavelas Mazurokas (Latvija) – pergalę teisėjų sprendimu 2-1 iškovojo D.Makowskij

D.Makowskij prireikė šiek tiek laiko apsiprasti, tačiau vėlesniuose raunduose jis dominavo prieš P.Mazuroką ir teisėjai jam skyrė pergalę rezultatu 2–1.


-75 kg kikbokso taisyklės: Hubertas Dylewski (Lenkija) – Simonas Račkauskas (Lietuva) – lygiosios

Į ringą S.Račkauskas (1-1) žengė šokio ritmu ir lydimas Dovydo Rimkaus, o jo aktyvumas persidavė ir į ringą. S.Račkauskas jau pačioje kovos pradžioje atliko ne vieną kombinaciją ir aktyviai spaudė H.Dylewskį, tačiau lenkas praktiškai visus juos atrėmė. Raundui įpusėjus Lenkijos kovotojas atliko pirmuosius rimtesnius smūgius bei per likusį laiką gana sėkmingai kontratakuodavo po S.Račkausko smūgių. Antrame raunde H.Dylewski atakuodavo sėkmingiau nei lietuvis, kuriam gerokai paraudonavo kairioji koja. Trečiame raunde S.Račkauskas atrodė tikslesnis, tuo tarpu H.Dylewski toliau naudojo spyrius į koją. Vienas teisėjas matė H.Dylewski pergalę, kitas – S.Račkausko, o trečiasis paskelbė lygiąsias.


-65 kg kikbokso taisyklės: Sigrid Kapanen (Estija) – Ernesta Kareckaitė (Lietuva) – vieningu teisėjų sprendimu pergalę iškovojo E.Kareckaitė

22-ejų metų I.Baryso auklėtinė E.Kareckaitė (2-0) ir 18-metė estė S.Kapanen (2-1) kovos pradžioje keitėsi smūgiais, kurie tikslesni buvo iš lietuvės pusės. Antrame raunde E.Kareckaitė tęsė savo spaudimą, tačiau S.Kapanen gana sėkmingai gynėsi ir retsykiais sugebėdavo kontratakuoti, o kovotojos pademonstravo gana lygų raundą. Trečiame raunde vėl jautėsi E.Kareckaitės pranašumas, o teisėjai paskelbė lietuvės pergalę.

Pirma dalis:

-76 kg kikbokso taisyklės: Danielis Szottas (Lenkija) – Lukas Banevičius (Lietuva) – pergalę teisėjų sprendimu 2-1 iškovojo L.Banevičius

Prieš šią kovą favoritu laikytas D.Szottas (6-3) kovos pradžioje patikrino L.Banevičiaus (2-0) kojų tvirtumą smūgiais į jas. Pirmojo raundo eigoje neišryškėjo nei vieno kovotojo pranašumas, tačiau jo pabaigoje po visą ringą aktyviai judėjęs lietuvis pataikė itin tikslų smūgį į D.Szotto veidą. Antrasis raundas taip pat buvo gana apylygis, o L.Bnevičiaus treneriai nuolat jį ragino užbaigti iki galo smūgius ir atlikti daugiau kombinacijų. Trečiojo raundo pabaigoje D.Szottas kurį laiką buvo aktyvesnis, tačiau tada praleido skaudų L.Banevičiaus smūgį. Galiausiai teisėjai taškais 2-1 pergalę skyrė L.Banevičiui.


-67 kg kikbokso taisyklės: Eduardas Mišinas (Latvija) – Samuelis Sorochovas (Lietuva) – lygiosios

S.Sorochovas (1-1) kovos pradžioje atliko keletą smūgių į kairę E.Mišino (8-5) koją, o vėliau dažniau atakavo rankomis. Iki raundo pabaigos likus maždaug pusei minutės E.Mišinas gavo skaudų smūgį žemiau juostos, todėl jam prireikė trumpos pertraukėlės atsigauti. Po jos latvis buvo gerokai aktyvesnis ir prispaudė S.Sorochovą prie ringo krašto. Antrąjį raundą E.Mišinas pradėjo smūgių koja apsisukant ir šiame raunde atrodė šiek tiek geriau. Trečiame raudne abu kovotojai keitėsi sėkmingomis kombinacijomis, o kovai artėjant į pabaigą lietuviui pavyko paspausti E.Mišiną, kuriam pataikė keletą smūgių tiksint paskutinėms sekundėms. Vienas teisėjas matė E.Mišino pergalę, kitas S.Sorochovo, o trečiasis paskelbė lygiąsias.


-75 kg kikbokso taisyklės: Arnas Valiukaitis (Lietuva) – Aistis Matjošaitis (Lietuva) – pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo A.Matjošaitis

8 centimetrais už A.Valiukaitį (6-4) aukštesnis A.Matjošaitis (1-1) kovą pradėjo kojos smūgių į varžovo koją, tačiau jau netrukus A.Valiukaitis atsakė kojos smūgiu į varžovo korpusą. Po pusės minutės A.Valiukaitis patvirtino A.Matjošaičio tvirtumą rankos smūgiu į kūną, po kurio A.Matjošaitis atliko tikslų smūgį į varžovo galvą. Raundui einant į pabaigą A.Matjošaitis jautėsi patogiau ir išnaudodamas savo ištiestų rankų ilgio pranašumą buvo tikslesnis.

Antrame raunde A.Matjošaitis vėl buvo tikslesnis, o prėjus minutei sugebėjo po vieno iš smūgių pargriauti varžovą. Visgi nokdaunas nebuvo skaičiuojamas ir A.Valiukaitis toliau tęsė kovą. Raundo pabaigoje A.Valiukaitis pataikė keletą smūgių, kurie sukėlė žiūrovų emocijas. Trečiąjį raundą kovotojai apsikeitė tiksliais smūgiais, o kovai artėjant prie pabaigos A.Matjošaitis buvo gerokai tikslesnis, tuo tarpu A.Valiukaitis atrodė gerokai išsekęs, todėl teisėjams sprendimas nebuvo sunkus ir jie vieningai paskelbė A.Matjošaičio pergalę.


-61 kg kikbokso taisyklės: Mantas Rimša (Lietuva) – Airidas Mikalauskas (Lietuva) – lygiosios

Pagal KOK skelbiamą statistiką, 24-erių metų M.Rimša prieš šią kovą turėjo 4 pergales ir 3 pralaimėjimus, tuo tarpu Lietuvos kikbokso čempionui 18-mečiui A.Mikalauskui tai buvo debiutas profesionaliose kovose.

Kovos pradžioje A.Mikalauskas atidžiai stebėjo varžovą, kol galiausiai pamėgino atlikti smūgį koja iš apsisukimo, tačiau jis tikslo nepasiekė. Įpusėjus raundui M.Mikalauskas atliko keletą kombinacijų, po kurių ir toliau spaudė M.Rimšą, kuris tik besibaigiant raundui atliko kiek tikslesnį smūgį į varžovo koją.

Prieš antrąjį raundą M.Rimša išklausė Igno Baryso patarimų ir nors pradžioje paspaudė A.Mikalauską, tačiau vėliau pastarasis gana užtikrintai gynėsi, atliko tikslesnius smūgius, o likus minutei pademonstravo ne vieną smūgių kombinaciją.

Trečiojo raundo pradžioje M.Rimša atliko keletą smūgių koja į A.Mikalausko kūną. Šiame raunde A.Mikalauskas buvo gerokai lėtesnis ir atrodė pavargęs, o tai išnaudodamas M.Rimša atliko daugiau tikslių smūgių ir išplėšė lygiąsias.


-66 kg „Bushido ZST“ taisyklės: Marius Šepulis (Lietuva) – Ovidijus Bartusevičius (Lietuva) – lygiosios

Marius Šepulis ir Ovidijus Bartusevičius | „Stop“ kadras

Marius Šepulis ir Ovidijus Bartusevičius | „Stop“ kadras

Ši kova vyko pagal „Bushido ZST“ taisykles, o kiekvienas iš dviejų raundų truko po 4 minutes. Įpusėjus pirmam raundui M.Šepulis atlikinėdamas smūgį praleido gana pavojingą O.BArtusevičiaus smūgį ranka ir buvo priverstas šiek tiek atšokti. Likus minutei iki raundo pabaigos M.Šepulis prispaudė varžovą prie ringo krašto, tačiau jo viena koja buvo įstrigusi tarp O.Bartusevičiaus kojų ir taip nieko pavojingo neįvyko. Abu kovotojai buvo gana atsargūs ir nepuldavo varžovo stačia galva. Įpusėjus antram raundui jau O.Bartusevičius įspaudė varžovą į kampą, tačiau teisėjas turėjo išskirti kovotojus, nes nieko nevyko. Antrojo raundo pabaigoje kiek aktyvesnis buvo M.Šepulis, tačiau to neužteko pergalei ir teisėjas paskelbė lygiąsias.


-66 kg kikbokso taisyklės: Aleksandras Solovjovas (Estija) – Benas Sorochovas (Lietuva) – pergalę pirmame raunde techniniu nokautu iškovojo A.Solovjovas.

Pirmoje kovoje susitiko profesionaliose kovose debiutuojantys jaunieji sportininkai – 17-metis estas A.Solovjovas ir 16-metis lietuvis B.Sorochovas. Ūgio pranašumą turėjęs estas (185 cm prieš 176 cm) kovą pradėjo efektingu smūgiu koja, o tokius smūgius naudojo ir tolimesnėje kovoje. Nors lietuvis raundo pabaigoje bandė būti aktyvesnis, tačiau tiksint paskutinėms raundo sekundėms estas fantastišku kojos smūgiu iš apsisukimo pataikė į B.Sorochovo pilvą ir jį nokautavo. Gongas paskelbė raundo pabaigą, o B.Sorochovas iš skausmo išspjovė dantų apsaugą. Nors lietuvis netrukus sugrįžo į savo kampą, tačiau teisėjas nusprendė nutraukti dvikovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (18)
Registruoti
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų