Evaldas Petrauskas | „Stop“ kadras

Evaldas Petrauskas | „Stop“ kadras

 Sekmadienį Kaune įvyko KOK organizacijos rengiami „KOK Summer Special Edition 2020“ ir „SWAT 78“ kovinio sporto turnyrai, kurį vainikavo 2012 m. Londono olimpinių žaidynių bronzą iškovojusio Evaldo Petrausko ir Lenkijos kovotojo Lukaszo Leczyckio kova.

Po metų pertraukos į ringą sugrįžęs E.Petrauskas dominavo visuose keturiuose raunduose, antrame pasiuntė L.Leczyckį į nokdauną ir galiausiai šventė pergalę vieningu teisėjų sprendimu.

Skelbiama, kad šios kovos nugalėtojas įgijo teisę kovoti dėl „Dream Boxing“ svorio kategorijos iki 65 kg čempiono titulo. Visgi kas bus kitas E.Petrausko varžovas – dar neaišku.

Nokdauno epizodas:

E.Petrauskas profesionalaus bokso kovoje 2018-ųjų rugsėjį Kaune nokautavo ukrainietį Denysą Kaušaną, 2019 m. kovą dominavo ir pirmame raunde techniniu nokautu įveikė gruziną Kakhą Avetisiani, o 2019-ųjų spalį Didžiojoje Britanijoje taškais laimėjo prieš Johnsoną Tellezą iš Nikaragvos. Tiesa, pergalė prieš K.Avetisiani nebuvo oficialiai įskaityta į lietuvio karjeros statistiką.

Lietuvio varžovas L.Leczyckis nėra naujokas KOK ringe Lietuvoje. Jis 2013 m. „Bushido Hero's“ turnyre pralaimėjo Martynui Daniui, 2016 m. vasarį Rygoje vykusiame turnyre kikbokso kovoje įveikė Latvijos atstovą Raimondą Kozlovskį, o 2017 m. birželį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykusiame turnyre „KOK Grand Prix“ pusfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu pralaimėjo Lietuvos sportininkui Igoriui Osininui. Prieš mažiau nei mėnesį vykusiame „KOK Classic“ turnyre L.Leczyckis lygiosiomis baigė mūšį su Latvijos kovotoju Eduardu Mišinu.

Iš viso dviejuose turnyruose pasirodė atletai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos bei Estijos, o dėl su koronavirusu susijusių privalomų apsaugų kikbokso kovų raundai truko po 2 minutes.

Turnyro metu į ringą žengė ir žinomas MMA kovotojas Marius Žaromskis, kuris patvirtino, kad vis dar turi sutartį su Lenkijos MMA organizacija KSW ir laukia, kada galės žengti į narvą.

Apie kiekvieną turnyre vykusią kovą galite skaityti žemiau esančioje turnyro eigoje.

Turnyro eiga:

Antra dalis

-65 kg („Dream Boxing“): Lukasz Leczyckis (Lenkija) – Evaldas Petrauskas (Lietuva) – pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo E.Petrauskas

E.Petrauskas nuo pat kovos pradžios pradėjo spausti Lenkijos kovotoją, o antrame raunde po eilinių smūgių į korpusą ir galvą privertė L.Leczyckį kristi ant žemės ir buvo pradėtas skaičiuoti nokdaunas. Visgi lenkas atsistojo ir tęsė kovą. Trečiame raunde E.Petrauskas ir toliau aktyviai atakavo tiek į korpusą, tiek į galvą. Nors L.Leczycki sugėrė daug smūgių, tačiau ketvirtame raunde dar sugebėdavo ir atsakyti į lietuvio atakas. Nors kova įvyko visus suplanuotus raundus, tačiau jai pasibaigus abejonių nebuvo – E.Petrauskas paskelbtas nugalėtoju.

Po pergalės E.Petrauskas teigė, kad muay thai ir kikbokso kovose dažniau pasirodantis varžovas stokojo smūgių ir tai jį nustebino. Tuo tarpu L.Leczyckis kalbėjo, kad jo planas buvo atsilaikyti prieš galingus E.Petrausko smūgius ir nebūti nokautuotam.


-71 kg: Filipas Rzondekas (Lenkija) – Vitas Karosas (Lietuva) – V.Karoso pergalė skirtingu teisėjų sprendimu

19-metis V.Karosas (1-0-1) sulaukė rimto lenko F.Rzondeko (12-8) iššūkio. Nors V.Karosas yra įpratęs boksuotis, tačiau šioje kovoje pademonstravo, kad gali naudotis ir kojomis. Nors kova buvo gana lygi, tačiau pirmasis teisėjas matė F.Rzondeko pergalę, antrasis – V.Karoso, trečiasis – taip pat lietuvio pergalę. V.Karosas buvo paskelbtas nugalėtoju.


-60 kg kikbokso taisyklės: Olegas Mošinas (Lenkija) – Dovydas Levickis (Lietuva) – lygiosios

O.Mošinas (15-5) piramem raunde spaudė D.Levickį (3-0), tačiau lietuvis sėkmingai atsakydavo į varžovo atakas. Vėliau abu kovotojai rodė gana lygią kovą, o vienas teisėjas skelbė O.Mošino pergalę, antrasis – D.Levickio, trečiasis – lygiąsias.


-85 kg kikbokso taisyklės: Einars Goldbergas (Latvija) – Linas Andrijauskas (Lietuva) – pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo L.Andrijauskas

27-erių metų L.Andrijauskui tai buvo debiutas profesionaliose kovose, tuo tarpu 30-metis E.Golbergas prieš šią kovą buvo iškovojęs 5 pergales ir patyręs 2 pralaimėjimus. L.Andrijauskas buvo aktyvesnis pirmame raunde ir po vieno smūgio sugebėjo parversti E.Goldbergą ant žemės. Visgi netrukus teisėjas Saulius Šeškevičius kelis kartus perspėjo L.Andrijauską dėl neleidžiamų veiksmų, o lietuviui buvo sunku prisitaikyti prie kikbokso kovos ir kelis kartus atakavo alkūnėmis. Tolimesniuose raunduose L.Andrijauskas dažnai smūgiuodavo keliais, gerai išlaikydavo atstumą ir įtikino teisėjus, kurie paskelbė lietuvio pergalę.


-75 kg kikbokso taisyklės: Denisas Makowskij (Lenkija) – Pavelas Mazurokas (Latvija) – pergalę teisėjų sprendimu 2-1 iškovojo D.Makowskij

D.Makowskij prireikė šiek tiek laiko apsiprasti, tačiau vėlesniuose raunduose jis dominavo prieš P.Mazuroką ir teisėjai jam skyrė pergalę rezultatu 2–1.


-75 kg kikbokso taisyklės: Hubertas Dylewski (Lenkija) – Simonas Račkauskas (Lietuva) – lygiosios

Į ringą S.Račkauskas (1-1) žengė šokio ritmu ir lydimas Dovydo Rimkaus, o jo aktyvumas persidavė ir į ringą. S.Račkauskas jau pačioje kovos pradžioje atliko ne vieną kombinaciją ir aktyviai spaudė H.Dylewskį, tačiau lenkas praktiškai visus juos atrėmė. Raundui įpusėjus Lenkijos kovotojas atliko pirmuosius rimtesnius smūgius bei per likusį laiką gana sėkmingai kontratakuodavo po S.Račkausko smūgių. Antrame raunde H.Dylewski atakuodavo sėkmingiau nei lietuvis, kuriam gerokai paraudonavo kairioji koja. Trečiame raunde S.Račkauskas atrodė tikslesnis, tuo tarpu H.Dylewski toliau naudojo spyrius į koją. Vienas teisėjas matė H.Dylewski pergalę, kitas – S.Račkausko, o trečiasis paskelbė lygiąsias.


-65 kg kikbokso taisyklės: Sigrid Kapanen (Estija) – Ernesta Kareckaitė (Lietuva) – vieningu teisėjų sprendimu pergalę iškovojo E.Kareckaitė

22-ejų metų I.Baryso auklėtinė E.Kareckaitė (2-0) ir 18-metė estė S.Kapanen (2-1) kovos pradžioje keitėsi smūgiais, kurie tikslesni buvo iš lietuvės pusės. Antrame raunde E.Kareckaitė tęsė savo spaudimą, tačiau S.Kapanen gana sėkmingai gynėsi ir retsykiais sugebėdavo kontratakuoti, o kovotojos pademonstravo gana lygų raundą. Trečiame raunde vėl jautėsi E.Kareckaitės pranašumas, o teisėjai paskelbė lietuvės pergalę.

Pirma dalis:

-76 kg kikbokso taisyklės: Danielis Szottas (Lenkija) – Lukas Banevičius (Lietuva) – pergalę teisėjų sprendimu 2-1 iškovojo L.Banevičius

Prieš šią kovą favoritu laikytas D.Szottas (6-3) kovos pradžioje patikrino L.Banevičiaus (2-0) kojų tvirtumą smūgiais į jas. Pirmojo raundo eigoje neišryškėjo nei vieno kovotojo pranašumas, tačiau jo pabaigoje po visą ringą aktyviai judėjęs lietuvis pataikė itin tikslų smūgį į D.Szotto veidą. Antrasis raundas taip pat buvo gana apylygis, o L.Bnevičiaus treneriai nuolat jį ragino užbaigti iki galo smūgius ir atlikti daugiau kombinacijų. Trečiojo raundo pabaigoje D.Szottas kurį laiką buvo aktyvesnis, tačiau tada praleido skaudų L.Banevičiaus smūgį. Galiausiai teisėjai taškais 2-1 pergalę skyrė L.Banevičiui.


-67 kg kikbokso taisyklės: Eduardas Mišinas (Latvija) – Samuelis Sorochovas (Lietuva) – lygiosios

S.Sorochovas (1-1) kovos pradžioje atliko keletą smūgių į kairę E.Mišino (8-5) koją, o vėliau dažniau atakavo rankomis. Iki raundo pabaigos likus maždaug pusei minutės E.Mišinas gavo skaudų smūgį žemiau juostos, todėl jam prireikė trumpos pertraukėlės atsigauti. Po jos latvis buvo gerokai aktyvesnis ir prispaudė S.Sorochovą prie ringo krašto. Antrąjį raundą E.Mišinas pradėjo smūgių koja apsisukant ir šiame raunde atrodė šiek tiek geriau. Trečiame raudne abu kovotojai keitėsi sėkmingomis kombinacijomis, o kovai artėjant į pabaigą lietuviui pavyko paspausti E.Mišiną, kuriam pataikė keletą smūgių tiksint paskutinėms sekundėms. Vienas teisėjas matė E.Mišino pergalę, kitas S.Sorochovo, o trečiasis paskelbė lygiąsias.


-75 kg kikbokso taisyklės: Arnas Valiukaitis (Lietuva) – Aistis Matjošaitis (Lietuva) – pergalę vieningu teisėjų sprendimu iškovojo A.Matjošaitis

8 centimetrais už A.Valiukaitį (6-4) aukštesnis A.Matjošaitis (1-1) kovą pradėjo kojos smūgių į varžovo koją, tačiau jau netrukus A.Valiukaitis atsakė kojos smūgiu į varžovo korpusą. Po pusės minutės A.Valiukaitis patvirtino A.Matjošaičio tvirtumą rankos smūgiu į kūną, po kurio A.Matjošaitis atliko tikslų smūgį į varžovo galvą. Raundui einant į pabaigą A.Matjošaitis jautėsi patogiau ir išnaudodamas savo ištiestų rankų ilgio pranašumą buvo tikslesnis.

Antrame raunde A.Matjošaitis vėl buvo tikslesnis, o prėjus minutei sugebėjo po vieno iš smūgių pargriauti varžovą. Visgi nokdaunas nebuvo skaičiuojamas ir A.Valiukaitis toliau tęsė kovą. Raundo pabaigoje A.Valiukaitis pataikė keletą smūgių, kurie sukėlė žiūrovų emocijas. Trečiąjį raundą kovotojai apsikeitė tiksliais smūgiais, o kovai artėjant prie pabaigos A.Matjošaitis buvo gerokai tikslesnis, tuo tarpu A.Valiukaitis atrodė gerokai išsekęs, todėl teisėjams sprendimas nebuvo sunkus ir jie vieningai paskelbė A.Matjošaičio pergalę.


-61 kg kikbokso taisyklės: Mantas Rimša (Lietuva) – Airidas Mikalauskas (Lietuva) – lygiosios

Pagal KOK skelbiamą statistiką, 24-erių metų M.Rimša prieš šią kovą turėjo 4 pergales ir 3 pralaimėjimus, tuo tarpu Lietuvos kikbokso čempionui 18-mečiui A.Mikalauskui tai buvo debiutas profesionaliose kovose.

Kovos pradžioje A.Mikalauskas atidžiai stebėjo varžovą, kol galiausiai pamėgino atlikti smūgį koja iš apsisukimo, tačiau jis tikslo nepasiekė. Įpusėjus raundui M.Mikalauskas atliko keletą kombinacijų, po kurių ir toliau spaudė M.Rimšą, kuris tik besibaigiant raundui atliko kiek tikslesnį smūgį į varžovo koją.

Prieš antrąjį raundą M.Rimša išklausė Igno Baryso patarimų ir nors pradžioje paspaudė A.Mikalauską, tačiau vėliau pastarasis gana užtikrintai gynėsi, atliko tikslesnius smūgius, o likus minutei pademonstravo ne vieną smūgių kombinaciją.

Trečiojo raundo pradžioje M.Rimša atliko keletą smūgių koja į A.Mikalausko kūną. Šiame raunde A.Mikalauskas buvo gerokai lėtesnis ir atrodė pavargęs, o tai išnaudodamas M.Rimša atliko daugiau tikslių smūgių ir išplėšė lygiąsias.


-66 kg „Bushido ZST“ taisyklės: Marius Šepulis (Lietuva) – Ovidijus Bartusevičius (Lietuva) – lygiosios

Marius Šepulis ir Ovidijus Bartusevičius | „Stop“ kadras

Marius Šepulis ir Ovidijus Bartusevičius | „Stop“ kadras

Ši kova vyko pagal „Bushido ZST“ taisykles, o kiekvienas iš dviejų raundų truko po 4 minutes. Įpusėjus pirmam raundui M.Šepulis atlikinėdamas smūgį praleido gana pavojingą O.BArtusevičiaus smūgį ranka ir buvo priverstas šiek tiek atšokti. Likus minutei iki raundo pabaigos M.Šepulis prispaudė varžovą prie ringo krašto, tačiau jo viena koja buvo įstrigusi tarp O.Bartusevičiaus kojų ir taip nieko pavojingo neįvyko. Abu kovotojai buvo gana atsargūs ir nepuldavo varžovo stačia galva. Įpusėjus antram raundui jau O.Bartusevičius įspaudė varžovą į kampą, tačiau teisėjas turėjo išskirti kovotojus, nes nieko nevyko. Antrojo raundo pabaigoje kiek aktyvesnis buvo M.Šepulis, tačiau to neužteko pergalei ir teisėjas paskelbė lygiąsias.


-66 kg kikbokso taisyklės: Aleksandras Solovjovas (Estija) – Benas Sorochovas (Lietuva) – pergalę pirmame raunde techniniu nokautu iškovojo A.Solovjovas.

Pirmoje kovoje susitiko profesionaliose kovose debiutuojantys jaunieji sportininkai – 17-metis estas A.Solovjovas ir 16-metis lietuvis B.Sorochovas. Ūgio pranašumą turėjęs estas (185 cm prieš 176 cm) kovą pradėjo efektingu smūgiu koja, o tokius smūgius naudojo ir tolimesnėje kovoje. Nors lietuvis raundo pabaigoje bandė būti aktyvesnis, tačiau tiksint paskutinėms raundo sekundėms estas fantastišku kojos smūgiu iš apsisukimo pataikė į B.Sorochovo pilvą ir jį nokautavo. Gongas paskelbė raundo pabaigą, o B.Sorochovas iš skausmo išspjovė dantų apsaugą. Nors lietuvis netrukus sugrįžo į savo kampą, tačiau teisėjas nusprendė nutraukti dvikovą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

White power
2020-08-03 21:14:19
Profesionali kova? Jau antra tokia profesionali jo kova nera itraukta i boxrec statistika..
Atsakyti
?
2020-08-03 20:09:18
Gal simanaitis galėtų pasikalbinti ir bent kažkiek pamokėti už kovas ir daugiau boksiorų, ne vien tik petrauskas yra lt... ir manau tikrai visiems nuo to būtų tik geriau. Yra toks saimonas banys pasvalyje, šilutėje - jokulys, panevėžyje yra beliūnas, manau, kad ir marijampolėje, bei alytuje...klaipėdoje, atsirastų boksininkų turinčių smagią rankelę, kurie jau kaip ir nebesiboksuoja, tačiau šiems vyrams tinka rusiškas posakis "masterstvo ne prapjoš". Atvežus keletą "aukų" pagal svorius - reginys garantuotas - kovų pagal teisėjų sprendimą nebūtų, nes visos baigtusi anksčiau laiko. Petrauskui pagarba, bet vienas jis neuždirbs nei sau, nei simanaičiui pinigų
Atsakyti
camp303
2020-08-03 18:00:43
KOK ir Bushido turnyrai, nors daug kam ir atrodo juokingai, bet rezultate šį savaitgalį UFC main carde tarpusavyje kausis dvi buvusios Bushido ar KOK pasaulio čempionės.
Atsakyti
juokinga
2020-08-03 19:23:10
Tai karjerą kovotojai kai pradeda, visokiuose juokinguose turnyruose dalyvauja. Pažiūrėk UFC čempionus, kai kurie jų visokiuobelekokiose nesąmonėse dalyvavo. Ir ką? Tai koks rodiklis ar kaip?
camp303
2020-08-04 09:02:15
Tai ne rodiklis o faktas, kad ir ant Bushido turnyro statant savo karjeros pradžią gali pakilti iki pačių geriausių.
Asd
2020-08-04 11:12:37
Ka tu cia nusisneki tai ir ant meslo kruvos kaunantis gali pakilt :DDD kas cia per mastymas
to Asd
2020-08-04 13:17:06
Nuo mėšlo krūvos tiesiai į UFC, ACA, Rizzin nepateksi. Iš Bushido pasirodo įmanoma.
Boyka
2020-08-03 12:32:33
Eilę metų palaikiau kok, tipo nebloga organizacija ir tie ukrainiečiai furistai, kieti tik laukia savo progos, bet kai pradėjo c bet statymus viskas ir pasirodo už Lietuvi 1,2 už priešininką 10, nu tai nx apie ką mes kalbam, jobonus obuolius atveža, bele dėl vaizdo.
Atsakyti
Cha
2020-08-03 17:04:04
O kokių žvaigždžių ponulis pageidautų šilainių salytėje? Būkim realūs... o beto žmonės ir renkasi daužomų obuolių pažiūrėti
abc
2020-08-03 10:25:40
Neblogai - sitas Lezyckis 2 - 5, pries tai tik pagal kickboksa kovojes. Geriau nei 10-50 ukrainieciai furistai :D :D
Atsakyti
Liūdna
2020-08-03 10:08:38
Sensta petrauskas, jei tokio lenkučio nesugebėjo nuplot nuo vaizdo per visus raundus. Įdomus vaikis su keista šukuosena ir nesportiška figūra (priešpaskutinė kova), jei neįkiš kur į kokią "mėsmalę" išvežę, pasaugos dar kokius metelius - gali kažkas įdomaus išaugti.
Atsakyti
Nžn
2020-08-03 10:19:11
Na čia su tuo išaugimu niekas dar neaišku, su pasaugojimu tuo labiau, aiškiai matosi priešininkas sunkesnis. Ir jaunuolis panašu "bekojis", taigi turi rimtai padirbėti šituo klausimu, tačiau negali pamiršti ir rankų, nes šioj kovoj tik tai ir gelbėjo. Ir dar kas įdomu, kad tas vaikinukas panašu jog turi barzdą, neblogų blynų prigaudė nuo lenko, bet ir toliau ramiai į priekį. Matosi ne myžnius, drąsiai eina į pasikeitimą, ne taip kaip nekurie, trypčioja, trypčioja, užsimerkia ir bando mušti. Šitą kreivą jaunuolį visai smagu buvo pažiūrėt
Taaip
2020-08-03 18:12:19
Pavarde - karosas :D, gal ir isaugs, o gal ir isplauks :D:D, o jei rimtai, tai visai "idomiai" rankos dirba ir ne myzhnius atrodo - zino kur eina ir ka daro
Rs
2020-08-03 08:34:48
Dream boxing :D :D :D :D :D
Atsakyti
Aha
2020-08-02 22:37:25
Leiskit spesiu jei lietuvis gauna rezultatas lygus jei istempia seip ne taip tai teiseju sprendimu laimi?
Atsakyti
Aaa
2020-08-02 23:05:55
Bingo, atspėjai. Tokios jau tos KOK taisyklės:Ddd net neįdomu žiurėt
X
2020-08-03 09:13:25
Pabandyk nuvažiuoti į kitą šalį pažiūrėti. Galvoji ten kitaip ir iš lygiųjų bus lygiosios, o ne atiduos vietiniui? Tipo niekas nebandys pritraukti vietinio kovotojo bent prie lygiųjų, jei jis ir pralaimėjo? Pabandykit nuvykti į balkanų šalis pažiūrėti koks teisėjavimas, gal mažiau losit. O šiaip tai visur vienoda situacija ir ne tik dvikoviniuose sportuose, ta pati situacija yra visur kur sprendimą lemia teisėjai... dailusis čiuožimas, meninė gimnastika, boksas ir t.t
Abdul
2020-08-02 20:31:04
Kur ten pataikė, kad pakrito Leituvis ? I antra galva ? nesupratau
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

10-01 „Lakers“ 04:00 „Heat“
10-03 „Lakers“ 04:00 „Heat“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga
Šeš 10-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Žalgiris
Šeš 10-03 Panevėžys 17 : 00 Sūduva