Egidijus Kavaliauskas | Instagram.com nuotr

Egidijus Kavaliauskas | Instagram.com nuotr

„Kam karantinas virto atostogomis, o kam tai buvo dar intensyvesnio darbo laikotarpis. Iš pradžių sportavau namuose, garaže, nes viskas buvo uždaryta, o vėliau pradėjau vienas važinėti į salę“, – sportas.lt pasakojo boksininkas Egidijus Kavaliauskas, prisiminęs griežtas karantino sąlygas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Į salę 32-ų lietuvis keliaudavo ir rytais, ir vakarais – įprastu režimu.

„Vienas maišus padaužydavau, kardio treniruotes darydavau, atidirbinėjau techniką, – sakė E.Kavaliauskas. – Kiek vėliau prisikalbinau į salę atvykti ir trenerį. Pradėjome darbuotis dviese. Visą laiką variau pilnu tempu – intensyviai. Tik poilsis gavosi nuo kovų“.

Paskutinį kartą E.Kavaliauskas į ringą žengė gruodžio mėnesį, kuomet dėl WBO čempiono diržo kovėsi su Terence’u Crawfordu.

„Truputį negera situacija dėl tų kovų, bet, atrodo, viskas jau atsigauna – jau pradėjome derybas ir tikimės, kad rugsėjo mėnesį tikrai įvyks kova“, – sakė E.Kavaliauskas.

Ketvirtadienį užsienio spaudoje pasirodė žinutės, kad lietuvis į ringą gali žengti rugsėjo 12 dieną.

- Egidijau, žiniasklaidoje jau pasirodė žinutės apie galimą tavo varžovą.

- Buvo kalbama apie PAR boksininką Chisą van Heerdeną. Prieš penkerius metus jis kovojo su Errolu Spence’u jaunesniuoju. Būtent tada neteko savo IBF čempiono diržo. Taip pat buvo kalbama ir apie kanadietį Custio Claytoną. Jis nėra pralaimėjęs profesionalų ringe. Ir, žinoma, yra linksniuojamas Amiras Imamas. Kol kas galimos trys pavardės, vyksta derybos.

- WBO reitinge staigiai smuktelėjai į tryliktą poziciją. Tai neramina?

- Pralaimėjau kovą ir viskas... Ten viskas sukasi labai greitai. Apie tai negalvoju. Tik noriu kuo greičiau išeiti į ringą. Noriu bent vieną kovą šiais metais „prasivest“. Įsivažiuosiu, užkopsiu vėl į reitingo viršų. Svarbiausia, kad varžovai būtų stiprūs – nenoriu vėl kovoti su „šimtuko“ boksininkais. Norisi visko greičiau. Taip, pralaimėjimas T.Crawfordui – žingsnis atgal, tačiau kopsiu vėl į viršų. Mano visas gyvenimas toks – kalniukais keliauju. Bet tikiu, kad vieną dieną vėl būsiu kalno viršūnėje.

 

Egidijus Kavaliauskas

Egidijus Kavaliauskas

 - Kiek kartų dar žiūrėjai savo kovą su T.Crawfordu?

- Kelis kartus žiūrėjau. Yra kaip yra. Ką aš dabar jau padarysiu. Taip, galėjau vienaip padaryti, kitame raunde gal dar kitaip. Galėjau po vieno nokdauno nesirauti į priekį. Roviausi, jis pataikė ir kova buvo sustabdyta. Taip, galėjau daryti žingsnį atgal, galėjau sau skirti laiko atsigauti, atsikvėpuoti. Galėjau. Bet kovos metu galvoje viskas virė. Vaizdo įraše mačiau, kaip dega mano akys. Veržiausi į priekį – „atskaičiuok ir duok toliau kaltis“. T.Crawfordas ir pataikė tada... Esmė tame, kad tasai paskutinis smūgis nebuvo nei stiprus, nei man galva apsisuko: jis mušė, aš sukausi ir priklaupiau. Viskas, kova sustabdyta. Ką padarysi? Taip jau yra. Nemėgstu aš ginčytis, protestuoti. Teisėjui atrodė, kad reikia kovą stabdyti, reiškiasi, taip ir reikėjo.

Egidijus Kavaliauskas ir Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

Egidijus Kavaliauskas ir Terence'as Crawfordas | Instagram.com nuotr

- Po kovos su T.Crawfordu, tikiu, derybos vyksta sunkiau – įrodei savo vertę bokso pasauliui.

- Taip, daugelis kalbėjo, kad sugebėjau parodyti T.Crawfordo silpnąsias vietas. Visi pamatė ir ką aš pats galiu. Tikiu, kad visi prisibijo manęs, niekas nenori kovoti. Bet aš žinau, kad niekur jie nedings (šypsosi). Juk ir pats T.Crawfordas nenorėjo su manimi kautis – turėjau ilgai pabūti pirmoje reitingo pozicijoje, kol jis sutiko. Anksčiau niekas nenorėjo su manimi kovoti, o ir dabar joks čempionas nenorės. Reikės vargo keliais brautis į pirmą vietą, ten pasėdėti metus ir gal tuomet gausiu čempioną vėl.

- Su kuo pats turėtumei noro dabar kovoti?

- Labiausiai norėčiau kovoti su buvusiu čempionu Keithu Thurmanu, kuris kovėsi su Manny Pacquiao. Su juo jau seniai noriu susitikti ringe. Ne vieną kartą Egiui Klimui sakiau, kad noriu. Tiesą pasakius, jis ir Danny Garcia man visada atrodė lengviausi „topiniai“ boksininkai. Nei vienas, nei kitas neatrodo kažkuo ypatingi – eiliniai boksininkai. Su jais man, manau, nebūtų labai sunku. Tai ne T.Crawfordas ir ne M.Pacquiao, kuris dar turi parako statinėje.

Egidijus Kavaliauskas | Instagram.com nuotr

Egidijus Kavaliauskas | Instagram.com nuotr

- Buvo bandymų tave „klijuoti“ ir su Vergilu Ortizu jaunesniuoju...

- Tegul tik visi šneka. Tegul linksniuoja visi mano vardą – man tai tik į naudą. V.Ortizas – geras boksininkas, bet dar jaunas. Visi jauni dabar mėgsta rėkauti apie čempionus, linksniuoti didžiuosius vardus. Bet taip jie stengiasi išpopuliarėti – kuo skambesnį vardas bus minimas prie tavo pavardės, tuo daugiau dėmesio sulauksi – normalu. Mano ir jo dvikova? Neįsivaizduoju, ar tai yra įmanoma, nes priklausome skirtingoms organizacijoms.

- Egidijau, atvirai, prabėgo beveik aštuoni mėnesiai po paskutinės kovos... Tai buvo apmaudus pralaimėjimas – ar pajautei, kad dabar iš savęs pradėjai reikalauti daugiau, o gal visai kitų dalykų?

- Reikia pagalvoti, kaip čia pasakyti... Galėčiau daug prisikeikti dabar, jei pabandyčiau paaiškinti, kaip pats save spaudžiu. Nuėjęs į salę varau kartais iki nukritimo, net bloga darosi. Gal iš to pykčio dėl pralaimėjimo pradėjau suprasti, kad niekas daugiau už mane nepadarys. Po pralaimėjimo save spaudžiu, kad kažko nepavyko padaryti prieš tai. Dabar žinau, kad nebus nė vieno, kuris atiduos daugiau jėgų salėje. Jau treneriai tai mato: būdavo padarau poros valandų bokso treniruotę, treneris išeidinėja ir klausia manęs „Eini?“, o aš atkertu, kad dar padirbėsiu. Ir aš būnu salėje dar valandą ar pusantros. Pamatęs tai treneris pabandė pristabdyti mane, o aš vėl atsikirtau, kad man viskas gerai. Manau, kad nesėkmė mane motyvavo. Tiesiog galvoju „Nu, bliamba, tada reikia dar labiau varyti, reiškiasi, dar per mažai variau“.

Egidijus Kavaliauskas su sūnumi | Instagram.com nuotr

Egidijus Kavaliauskas su sūnumi | Instagram.com nuotr

- Kiek dar motyvacijos pridėjo šiais metais gimęs sūnus?

- Viskas pasikeičia, kai tampi tėvu. Mąstymas pasikeitė – ratas susiaurėjo. Visokie „feisbukai“, „instagramai“ – dabar jau dažnai neatrašau žmonėms. Nepažįstami žmonės manęs klausia „Kaip sekasi?“, deja, bet aš neturiu laiko atrašyti. O kai pagalvoji, nemanau, kad tiems žmonėms iš tiesų yra įdomu, kaip man sekasi. Visą savo laiką skiriu mažajam „Mean Machine’iukui“. Tai man yra svarbiau už visus „feisbukus“. Motyvacija? Matau tą mažą pipirą ir suprantu, dėl ko stengiuosi – dėl jo gerovės ateityje.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Mike
2020-08-02 00:22:00
Pagarba Egi ! Palaikom
Atsakyti
Warrior
2020-08-01 03:25:02
LTU karys, dziugu kai yra elitiniai kovotojai garsinantys Lietuva, vis gi cia buvo rimciausias paciam T CRawfordui issukis Egidijus, stiprybes ir siekio kad sugriztum i Kauna su dirzais ;)))
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-20 „Dzūkija“ 18:30 „Pieno žvaigždės“
10-24 „Juventus“ 17:00 „Lietkabelis“
10-24 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Neptūnas“

2020/21 m. Eurolyga

10-22 „Žalgiris“ 20:00 „Valencia“
10-22 „Zenit“ 20:00 „AX Armani“
10-22 „Panathinaikos“ 21:00 „Fenerbahče“
10-22 ALBA 21:00 „Baskonia“
10-22 „Crvena Zvezda“ 21:45 CSKA
10-23 „Chimki“ 20:00 „Maccabi“
10-23 „Anadolu Efes“ 20:30 ASVEL
10-23 „Bayern“ 21:30 „Olympiacos“
10-23 „Barcelona“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Ant 10-20 Banga 18 : 00 Žalgiris
Ant 10-20 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris
Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys