Į UFC sugrįžtanti J.Stoliarenko: „Tikiu, kad gėdos Lietuvai nepadarysiu“ (20)

2020.07.31 15:56
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
„Invicta FC: Phoenix Series 3“: Julija Stoliarenko prieš Lisą Verzosą (2020.03.06) | Organizatorių nuotr.

„Invicta FC: Phoenix Series 3“: Julija Stoliarenko prieš Lisą Verzosą (2020.03.06) | Organizatorių nuotr.

„Dvejus metus dirbome ir pagaliau sulaukėme šios galimybės, – sportas.lt prisipažino 27-ų „Invicta FC“ čempionė Julija Stoliarenko (9-3-1), kuri jau rugpjūčio 8 dieną žengs į UFC narvą. – Negaliu pasakyti, kad tai buvo netikėta. Tikėjomės, nes buvo padaryta viskas, kad gautume pasirašyti sutartį su UFC“.

Pirmą kartą sutartį su UFC lietuvė pasirašė, kuomet dalyvavo realybės šou „The Ultimate Fighter“. 2018-ųjų lapkritį Las Vegase „The Ultimate Fighter 28 Finale“ turnyre J.Stoliarenko teisėjų sprendimu pralaimėjo amerikietei Leah Letson. Tą vakarą lietuvė dalijosi narvu su tokiomis UFC žvaigždėmis kaip Kamaru Usmanu ir Josephu Benavidezu.

Vėliau „Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas“ auklėtinė žavėjo savo kovomis KOK turnyrų žiūrovus, prieš metus tapo „Celtic Gladiator“ organizacijos čempione ir sulaukė įvertinimo iš moterų kovinio sporto organizacijos „Invicta FC“, kurios čempionės diržą prie širdies glaudė jau po debiutinės kovos.

„Ankstesnė sutartis su UFC buvo vienai kovai, šįkart pasirašyta standartinė sutartis – čia jau joks nepasibandymas. Manau, kad mano pasibandymų laikotarpis karjeroje jau baigėsi“, – kalbėjo J.Stoliarenko.

Rugpjūčio 8 dieną UFC narve J.Stoliarenko susitiks su trisdešimtmete ruse Jana Kunickaja (12-5-0).

„Mūsų keliai su Jana nuolat prasilenkdavo nuo mano paauglystės – ji yra buvusi „MMA Bushido“ čempionė, vėliau tapo „Invicta FC“ čempione. O įdomiausia, kad jaunystėje, kai lankiau karatė, mūsų klubas priklausė universaliosios karatė federacijai, kuriai vadovavo Janos treneris. Labai seniai ją žinau, – šypsojosi J.Stoliarenko. – Asmeniškai buvome susitikusios, kai dalyvavau „The Ultimate Fighter“. Ji labai gerai sutardavo su mano komandos nare Katharina Lehner. Daug su Jana nesame bendravusios, gal tik kartą pasisveikinusios. Be to, jos gera draugė yra Natalija Diačkova, su kuria kovojau… Trumpai tariant, esame prasilenkusios organizacijose ir turime bendrų pažįstamų. Keliai prasilenkdavo, tačiau jau dabar susikirto“.

J.Stoliarenko teigė, kad su treneriu Donatu Uktveriu tikėjosi, kad „iškvietimo“ iš UFC gali sulaukti staigiai, todėl nuolat palaikė gerą sportinę formą.

Jana Kunitskaja ir Julija Stoliarenko | Organizatorių nuotr.

Jana Kunitskaja ir Julija Stoliarenko | Organizatorių nuotr.

„Laikėme formą, kad bet kuriuo metu galėčiau kovoti. Tai nėra mano geriausia forma, kuri būna po pilno pasirengimo, tačiau esu patenkinta, žinau, kad nekils bėdų ir dėl svorio, – sakė J.Stoliarenko. – Suprantu, kad Jana turėjo pilnavertę stovyklą. Bet aš tikėjausi sulaukti kvietimo, todėl esu pasirengusi ir aš. Techniškai visą laiką rengėmės aukštesnei varžovei (J.Kunickaja už J.Stoliarenko yra aukštesnė trimis centimetrais, – aut.past.), todėl viskas sutapo. Manau, kad viskas yra gerai, esu pasirengusi tiek fiziškai, tiek techniškai, tiek morališkai. Tikiu, kad gėdos Lietuvai nepadarysiu“.

UFC labai griežtai laikosi patikros dėl COVID-19: J.Stoliarenko jau žino, kad tik atvykę į Las Vegasą kartu su treneriu bus izoliuota viešbutyje, kur bus atliekami testai.

Narvo kampe be D.Uktverio bus ir gera J.Stoliarenko draugė Tabatha Ricci, su kuria merginai teko gyventi Japonijoje, kai dalyvavo „Seiza“ organizacijos kovose.

„Invicta FC: Phoenix Series 3“: Julija Stoliarenko prieš Lisą Verzosą (2020.03.06) | Organizatorių nuotr.

„Invicta FC: Phoenix Series 3“: Julija Stoliarenko prieš Lisą Verzosą (2020.03.06) | Organizatorių nuotr.

„Ji ne vieną kartą yra man padėjusi mesti svorį, žino visas procedūras, todėl paprašiau jos atskristi iš Los Andželo. Žinau, kad pirmąjį testą dėl koronaviruso jai atliks dar prieš išskrendant, o vėliau dar kartą patikrins Las Vegase“, – pasakojo J.Stoliarenko.

Dar kartą pagalvojusi apie visą savo kelią, kovotoja atsiduso: „Emociškai? Aš jau buvau pasirengusi sugrįžimui į UFC. Manau, kad būčiau labai pykusi ant savęs, jei nebūčiau to pasiekusi“.

„Emociškai jaučiuosi lygiai taip pat, kaip prieš paskutinę savo kovą, kurioje teko kovoti dėl „Invicta FC“ čempionės diržo, – sakė J.Stoliarenko. – Aš suprantu savo kovos svarbą, aš žinau, kad tai reiškia visą mano gyvenimą. Juk aš ne dalį savęs tam atiduodu, aš visą save tam atiduodu. Puikiai suprantu, kad tai yra mano šansas pagaliau padaryti kažką reikšmingesnio, išpildyti savo svajonę. Padarysiu viską, kad laimėčiau šią kovą. Žinau, kad galiu laimėti“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (20)
Registruoti
Anoniminiai (20)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų