Arūnas Pukelis | hockey.lt nuotr.

Arūnas Pukelis | hockey.lt nuotr.

Prieš šeštadienį įvyksiančią LFF konferenciją savo nuomone socialinėje erdvėje pasidalino ir antrasis LFF viceprezidentas Arūnas Pukelis. Kalba netaisyta:

Artėjant Lietuvos futbolo federacijos konferencijai, viešojoje erdvėje pasipylė komentarai. Tad jaučiu pareigą išsakyti savo poziciją.

Šiandien visi norėtume kalbėti apie klestintį futbolą. Deja, turime pripažinti situaciją tokią, kokia ji yra, ir toliau kartu dirbti, kad ji iš esmės pasikeistų.

Lietuvai reikia stipraus futbolo. Stipraus ne tik infrastruktūra, bet pirmiausia – stipraus savo dvasia, reputacija ir atsparumu užsakytoms juodinimo kampanijoms.

Jaučiu atsakomybę apie tai kalbėti, nes pats atsidūriau tokių kampanijų taikinyje.

Tačiau nusitaikyta ne į mane. O per mane. Į futbolą.

Niekada neslėpiau – jaunystėje esu padaręs klaidų. Už jas asmeniškai atsakiau. Tos istorijos niekaip nesusijusios su mano dabartimi, jose seniai padėtas taškas. Bet bjauru žiūrėti, kai mano praeitimi naudojamasi siekiant žūtbūt sukompromituoti visą futbolo bendruomenę.

Akivaizdu, kad tokios juodosios technologijos naudojamos neatsitiktinai: visi gerai žinome, kaip šiame sporte svarbu gera atmosfera ir psichologinis klimatas.

O ar galima siekti pergalių nuolat pilamo purvo pelkėje?

Ar galima rezultatyviai dirbti ir siekti tikslų nuolatinių provokacijų lauke?

Kaip pritraukti jaunus sportininkus ir juos auginti, kai futbolas sąmoningai juodinamas ir šmeižiamas?

Taip, gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje užtikrinama tiek saviraiškos laisvė, tiek ir atsakomybė už peržengtas ribas. O ribas, kaip matome, linkę peržengti tie, kuriems neliko vietos save gerbiančiuose žiniasklaidos kanaluose, kitose profesinėse srityse ir net politikoje.

Aš ne prieš kritiką, tačiau ji turi būti konstruktyvi.

Konstruktyvi kritika skatina tobulėti, priimti geriausius sprendimus.

Tačiau per šiuos metus eidamas viceprezidento pareigas Lietuvos futbolo federacijoje nesulaukiau jokios kritikos dėl savo darbų – tik šmeižto ir manipuliacijų mano praeitimi.

O šmeižtas ir kritika yra labai skirtingos kategorijos.

Deja, per pastarąsias priešrinkimines savaites pamatėme visko. Ir šmeižto, ir manipuliacijų praeitimi, ir savotiškų pasisakymų socialiniuose tinkluose, ir rinkiminių kampanijų į Seimą, vykdomų naudojantis futbolu.

Na, dar vienas žiniasklaidoje ir politikoje vietos neberandantis oportunistas savo pliurpalais man prikūrė tiek kaltinamųjų aktų, kiek jų per gyvenimą nebūtų prirašę jokie pareigūnai.

Atvirai kalbant, tų, kurie savo šlovės siekia tik pilstydami pamazgas, man nuoširdžiai gaila – tokia šlovė verta tik skatiko ir melo inžinieriai puikiai tai supranta. Pulti, doroti, menkinti žmogų, o per jį ir visą šalies futbolą, reikia turėti mažai padorumo, daug kvailos drąsos.

Nebijau tokių išpuolių. Nesame akli: futbolo arimuose esu daug kam užmynęs ant uodegos, nes negaliu taikstytis su neteisybe.

Futbolas man toks pat svarbus kaip ir mano gyvenimo moteris.

Ir jūs gi žinote, kad kaip džentelmenas aš visada ginsiu savo moterį. :)

O kaip futbolo bendruomenės narys aš privalau ginti futbolą. Taip, kaip tai numato įstatymas – teisiniu keliu.

Tik tokiu būdu užkirsime kelią manipuliatoriams ir susikursime normalias sąlygas dirbti ir siekti rezultatų.

Ir dar.

Šeštadienį futbolo bendruomenė pasirinks.

Būtent – pasirinks. Tik kai kurie į politiką einantys veikėjai galvoja, kad rinkimai yra apie juos, t.y. tam, kad juos išrinktų.

Kviesiu visą futbolo bendruomenę ne išrinkti, o pasirinkti taip, kaip atrodo teisinga.

Sėkmės mums visiems. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Rinkodaros guru
2020-08-02 17:10:48
Tai ką išgirdome, gal pamatėme, tai tik žiedeliai, o kai pagalvoji kai ko nežinai, taip ir praeina noras bagažinėje važiuoti.
Gal LFF galėtų pasikeisti pavadinimą į: BFF (Bagaž Futbolo Federacija). O prekinį ženklą pakeistų į išlieto Švino gabalą su Pukelio rankos įspaudu, kad visi matytų kokio dydžio rankelė į bagažinę įkrauna.
Atsakyti
flap
2020-08-01 13:35:45
Darbu sarasa i studija, snekoriau
Atsakyti
jo
2020-08-01 09:45:30
Jau jeigu taip nori padaryti kazka gero futbolui,tai investuok i Taurages futbolo kluba,isvesk i auksciausia lyga,pritrauk 1000-2000 ziurovu rungtynese Tauragej.Va tada matys visi kad kazka gero padarei del futbolo.O cia dabar,banditelis bando nubraukt savo praeiti,tipo uzsidejau kostiuma ir viskas ok.Ne taip nebus ,visiems ir liksi banditas.O labiausiai gaila tai Danileviciaus,buvi isties legendinis Lietuvos futbolistas,o patapo sviniaus mazgote,ir visi ,Tomai,tave prisimins kaip nevykeli,o ne kai gera futbolista.Negi tikram futbolistui euriukai gali buti stipresni uz meile futbolui.Geda
Atsakyti
Rimas a
2020-08-01 09:18:30
Nu riebus ožiukas pavareiTavo praeitis yra dabartis ir ateitis, nes pas tave nera blogos praeities, patapes velnių žmogum netapsi, juk galima priminti tavo ne praeities darbus, kurie Skirmanto tiesios atskleidimo tik mažmožis koks esi velnias;kaip su amžinatelsiu karpiu, pinigais papirkynejai tarnybas, kad iškeltu bylas organizajos klerkams ir jos buvo susiutos ant baltų lapu, bet demoniškas tavo planas nepaėjo, nors teroro būdu ta prasme priejai prie organizacijos lovio, prikabindamas savo prototipą Marijampolės kiauliasnuki, nu juk“ džentelmenai“, kaip važiavot gazdinti į Klaipėdą, kad alchocholikas prezidentas būtų išrinktas, kaip dėl nesveikos savo demoniškas psichikos vaikų asociacija sunaikinai, nors nebuvo, dėl ko palyginus su demonais, deklaruojat, kad dėl bankroto kuri patys ir padarėte: dėl malžinsko atleidimo, kuris nėjo išvien, su velniu: dėl maxo apspjaudimo:o kaip ten gudriai dirbti pradėjo buhalterės, ritos visokios:kaip važinėta po apskritis bauginta:gen sekas kaip išėjo, turbūt savo noru ane:daug treneriu patys blogiausi tau, todėl, su kiauliasnukiu reikėjo juos atleisti, tik dabar be jų nei per kur: TAI TIK KELI JŪSŲ“ DŽENTELMINIŠKU“ DARBELIŲ,O JŲ BEGALE KURIE NUGRAMZDINO FUTBOLĄ I LAVONO IŠNIEKINIMA, BET NE FUTOBOLUI“ JŪSŲ MEILE, KAIP MOTERIAI, KURIA VISADA GINSITE“ TAI ASOCIJUOJASI, SU VISIŠKA SAVO DEMONIŠKOS PATALOGIJOS NEMATYMA, KO PASEKOJE VISIŠKAS AKLUMAS, PER KURĮ TIK SAU ANT UODEGOS MINAMA, O SVARBĄ FUTBOLO IŠNIEKINIMAS. NEMINEK ALE 'FUTOBO BENDRUOMENĖS'KURI KONFERENCIJOJE BUS SUSIBURUS, NES TIRA FUTBOLO BENDRUOMENĖ NE SU TAVIM, TAI ARMIJA, KURI MATO, JIEMS NEPRIPUSI DEMONIŠKUS MIGLOS I AKIS, KAIP VYGDOMO NARIAMS. KONFERENCIJOJE DALYVAUJA TIK PAKALIKAI, KAIP VYGDOMOJO, KURIE PASODINTI ANT ALGŲ BIJANTYS KAŽKĄ NET PASAKYTI, KAIP ŠUNYS VAIKOMI, NES PRIGRASINTI, KAD ESTI NEGAUS, O IR NE GAUNA JEI NETARNAUJA'SEDET! GULĖT! KELT RANKA! GRETA! ', TAI TIKRAI NE MANIPULIAVIMAS, AUKSINĖS DARBO SĄLYGOS SIEKIANT GERŲ DARBO REZULTATŲ NIEKINAT FUTBOLĄ.... REALIAI NET BAISU SKAITYTI DEMONIŠKU VELNIO NUSIŠNEKEJIMU, NEMANAU, KAD YRA PRITARIANČIŲ APART VELNIŲ BENDRUOMENĖS, KURĮ BANDOMA SUSIETI, SU FUTBOLO BENDRUOMENĖ, KAD DEMONU KARAVANAS, SU VYRIAUSIU ŠETONU VAŽIUOTŲ.
Tad sėkmės jums visiems, nes mes tai ne jūs pragaro šutve,mes sėkmingi o ne demonai.
P. S. GAILA PORTALŲ - ASMENŲ KURIE TARNAUJA DEMONIŠKAI DEMONAMS, BET TAIP JUOS PRIVERTĖ, TARNAUTI €, PAGARGA SKIRMANTAI IR DIDŽIAJAI DALIAI ŠVIETEJU.
Atsakyti
teisingai
2020-08-01 01:02:40
Šviniau, Šviniau tapatini save su futbolu, nejuokink, tau futbolas iki lemputės...
Atsakyti
Kokių darbų?
2020-07-31 23:31:51
?
Atsakyti
Temide
2020-07-31 23:30:08
Kad nieko nedirbi,tik i kelnes prisidirbi,tad kokia kritika,juk smarve viska pasako,mastantis susivogtu,bet cia mastantis..
Atsakyti
Jo
2020-07-31 22:17:03
Pirmiausiai pagalvojau kad Romos popiežius rašo.Negi žmogelis nesupranta,kad jis nieko bendro su futbolu neturi.Bet turbut mentalitetas jau toks,pripratęs visus idiotais laikyt.
Atsakyti
Šviniau Šviniau
2020-07-31 22:10:25
kai paskaitai tavo rašliavą, tai tau tiesiai iš LFF viceprezidento mažiausiai į Nausėdos vietą reikėtų sėsti: tokį dorą ir sąžiningą save pieši. BET: jei esi doras sąžiningas ir drąsus, kodėl nesutinki sėsti akis į akį su Malinausku ir viską išsiaiškinti? Juk kvietė ne vieną kartą.Rašinėt istorijas "Koks aš geras" daug smegenų nereikia
Atsakyti
Laukiam
2020-07-31 19:39:24
darbų sąrašo:
1.
2.
3.
ar visi darbai slapti buvo ir atskleisti negalit...
Atsakyti
Vd
2020-07-31 18:56:55
Tai pilnas seimas,tokiu zmoniu prilindes,kad svinius-palyginus gatves chuliganas. Man juokingi visi tie straipsniai apie mafija-futbola,bet jis turi suprast,kad visada bus puolamas del savo praeities
Atsakyti
x
2020-07-31 18:26:39
Lengva vaidinti sekminga ir sazininga verslininka, kai turtas sukauptas nusikalstamais metodais. Dekui uz nora, bet visokie Pukeliai, Buzai, Dagiliai ir panasus "darbininkai" Lietuvos futbole jau nusibodo.
Atsakyti
Taurage
2020-07-31 17:25:18
banditelis isivaizduoja, kad uzmirsom jo zygdarbius. Negaliu patiket, kad tokie lenda i viesuma. Nepajusim, jau aiskins koks puikus salies prezidentas jis butu.
Atsakyti
Kas rase sita straipsni
2020-07-31 17:15:23
Kazkas tokio. Fengsui tiesiog.
Atsakyti
Mankind
2020-07-31 17:00:53
Tikrai nei vieno gero darbo per jo kadenciją nemačiau, nereikia čia jokio turtingo žmogaus tokiose pareigose, reikia su galva gera. Yra šalių nedidelių kaip Lietuva kurios puikiai tvarkosi, galima ir minimaliais resursais šį bei tą naudingo neveikti.
Atsakyti
TAUREGE
2020-07-31 16:32:24
PADLA GRYNAS CIA,SAVO KORISUS UZSODINO O PATS SAUSAS ISLINDO IAS DUOBES,O DAR TOLIAU SU KA KAIP MAKRUCHA PRIKABINTI VIENAM.
Atsakyti
aurimas budraitis
2020-07-31 16:22:15
Pasisakau nuo savęs. Visi komentarai su keiksmažodžiais, neapykantos kurstymu be jokio perspėjimo yra ir bus trinami.
Atsakyti
Jonas
2020-07-31 16:21:45
Turetu visa futbolo federacija atsistatydin,nuleidusi galva,atsiprasyt žmoniu ,kad tokie rezultatai
Atsakyti
Jonas
2020-07-31 16:19:29
O kokie futbolo rezultatai?žluges Lietuvos futbolaa,duobėj
Atsakyti
Pla
2020-07-31 16:18:41
Trina komentarus, fantastika
Atsakyti