Motociklų lenktynės | Edgaro Ščiglinsko nuotr.

Motociklų lenktynės | Edgaro Ščiglinsko nuotr.

 „Baltic Motorcyclist Association“ čempionatas įpusėjo: po etapo Estijoje, motociklų lenktynių entuziastai ir sportininkai grįžta į Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą. Čia sportininkai tarpusavyje varžysis rugpjūčio 15 dieną. Šio etapo belaukiant, motociklininkams nuobodžiauti neteks: kaip ir visuomet, ketvirtadieniais jų laukia „Navas Racing Club“ organizuojami „Gazo terapijos“ vakarai bei naudingi ne tik trasoje, o ir už jos ribų mokymai.

Gausėja sportininkų gretos

„Baltic Motorcyclist Association“ („BMA“) čempionato organizatorius VšĮ „Supersportas“ ir treniruočių sesijų organizatoriai „Navas Racing Club“ džiaugiasi: kuo toliau, tuo daugiau sportininkų renkasi lenktynes trasoje, kur motociklus gainioti saugiau, nei gatvėje. Nėra automobilių, dirba medikai ir teisėjai, o prieš važiuodami į trasą, dalyviai gauna pačią aktualiausią informaciją apie trajektorijas, motociklo valdymą ir tinkamą elgesį su technika. Organizatorių teigimu, birželio pabaigoje į „Gazo terapijas“ atvyko 30 naujų motociklų sporto entuziastų, o liepos 23 dieną, gretas papildė dar 25 nauji motociklų sporto mėgėjai.

„Kuo daugiau mūsų atvažiuoja į specialius renginius, tuo geriau. Mes kalbame ne tik apie saugesnius pasivėžinimus trasoje, bet ir nuolat atnaujinamas žinias, įgūdžius ir informaciją, kurią sportininkai ir motociklų mėgėjai iš trasos išsiveža į gatves. Kuo daugiau žinosime, tuo labiau pasiruošę būsime įvairioms situacijoms.“ – teigė „Navas Racing Club“ vadovas Linas Navickas.

„Visą laiką dirbame su partneriais, kaip kad „ARV-Auto“, kad mūsų „studentai“ ir sportininkai gautų tik naudingą ir teisingą informaciją. Renginiuose ir varžybose skatiname dalyvius draugų dovanomis, taip kviesdami visus sugrįžti į treniruotes ir „BMA“ čempionatą. Už tai esame dėkingi draugams „Dynami:t Energy“, „Vimota“, ‚Bikeparts.lt“, „Eneos“ alyvai, „Litchema“, „TG Group“ ir „Motobay sport“. Savaime suprantama, renginiai nebūtų saugūs be „Bauen“, profesionalių teisėjų klubo „Startas“ bei privačios greitosios medicinos pagalbos „Sidabrilis“. Stengsimės, kad kiek pavėluotai prasidėjęs sezonas būtų tikrai geras.

Labai daug žmonių dirba tiek su pačia trasa, varžybomis ir treniruotėmis. Norime, kad susibūrę sportininkai į renginį iš jos išvažiuotų pailsėję, bet ir sužinoję kažką naujo. Šis sezonas – greitas ir trumpas, tad stengiamės  juo dalintis mūsų fotografo Edgaro Ščiglinsko ir naujienų portalų pagalba.“ – pasakojo Linas Navickas. 

Aiškėja sezono lyderiai

Po birželio mėnesį įvykusio „Baltic Motorcyclist Association“ (BMA) etapo Estijoje, po truputį aiškėja sezono lyderiai. Panašu, kad rugpjūčio viduryje į Lietuvą grįžtantis čempionato etapas bus kupinas greičio ir kovų iki paskutinių lenktynių sekundžių.

„Street-Street“ įskaitoje, dėl lyderio pozicijos kovoja Andrej Lukaševič iš „Gear uP Racing“ komandos ir Jonas Krugelis. Tuo tarpu, itin gausioje „Street-Superbike“ įskaitoje „Gear uP Racing“ komandą atstovaujantis Danielius Savickas užima lyderio poziciją ir turi atotrūkį nuo kitų, intensyviai tarpusavyje kovojančių sportininkų. Kaip bebūtų – iki sezono pabaigos dar trys etapai, tad kiekvienas jų – itin svarbus. Šiuo metu antrąją vietą šioje klasėje užima Giedrius Kasperavičius, o jį pasivyti bando „Navas Racing Club“ atstovas Evaldas Baltėnas.

„Super-Street“ įskaitoje greičiausių trejetukas – ne daug nutolęs vienas nuo kito. Trečioje vietoje šiuo metu – Gediminas Dušanovas („Navas Racing Club“ komanda), antroje vietoje – „DNL Racing“ komandos narys Benediktas Daučionas, o pirmąją vietą siekia išsaugoti Feliksas Kairys.

Itin įdomi kova verda tarp „Supersport 300“ įskaitos dalyvių: likus dar trims etapams, lyderio vietą siekia išsaugoti Silvester Sarapik, o jį pavyti mėgina „Superbaikas“ komandos narys Jonas Stankūnas.

Tikrai toli gražu būtų nuspėti, kas šiais metais iškovos pergalę „C600“ įskaitoje. Intensyviausios kovos verda tarp pirmoje vietoje esančio „tutikvairuok“ komandos atstovo Ramūno Čebatoriūno, antrąją vietą užimančio Juris Apinis ir kol kas trečioje pozicijoje esančio Edvino Senkaus iš „Navas Racing Club“. Beje, kitas vietas užimantys sportininkai lygiai taip pat stengiasi pasiekti geriausių trejetuką ir panašu, kad viskas gali pasikeisti.

Panaši situacija ir „C1000“ klasėje, kur pirmąją vietą siekia išsaugoti „Klaipėdos Motosporto Klubo“ atstovas Tomas Staponkus, jį vejasi „Superbaiko“ narys Oskaras Tarasevičius, o pastarąjį taškais aplenkti mėgina Estijos sportininkas Tarvo Kallas.

„B600“ įskaitoje, tarp geriausių trejeto – net du tos pačios komandos atstovai iš Estijos. Pirmąją vietą užima „Rabbit Racing“ narys Alar Laidoner. Jo komandos draugas Ingvar Mägi kol kas laikosi užėmęs trečiąją vietą. Tarp jų įsiterpęs ir antros vietos stipriai lietuvis Kęstutis Smolskus, atstovaujantis „Navas Racing Club“.

„B1000“ įskaitoje lyderio poziciją užima lietuvišką klubą „Navas Racing Club“ atstovaujantis Latvijos sportininkas Girts Auzins, antroje vietoje šiuo metu „DNL Racing“ narys Giedrius Burnovas, o trečioje - Igor Kolektor.

Tarp dar labiau patyrusių sportininkų, „Supersport“ įskaitoje – Estijos lenktynininko Jaanus Saarma puikus pasirodymas. Antroje vietoje – lietuvaitis Aldas Rastenis. Tuo tarpu, „Superbike“ klasėje – pati didžiausia intriga: čia net trys sportininkai, turintys po tokį patį taškų skaičių: tai Ignas Udra, Tomas Januška ir Madis Vestel. Tiesa, kova verda ir žemesnėse pozicijose: šiuos sportininkus intensyviai mėgina pasivyti gausus būrys motociklistų iš visų Baltijos šalių.

„BMA“ čempionatas turi ir komandinę įskaitą, kurioje lyderio poziciją šiuo metu priklauso „Navas Racing Club“, antroji vieta – „Superbaiko“ komandai, o trečioji – „DNL Racing“. Iki sezono pabaigos – dar trys etapai, tad pasikeitimų gali būti labai daug ne tik klasėse, bet ir komandinėje įskaitoje. Aišku tik viena: kiekvienas etapas – itin svarbus, tad rugpjūčio 15 dieną Kačerginės „Nemuno žiedo“ etape surinkti taškai gali nulemti bendrą sezono suvestinę.

Etapo belaukiant, organizatoriai primena apie ketvirtadienius Kačerginėje: čia visų laukia „Gazo terapijos“. Šį ketvirtadienį, be važiavimų trasoje, sportininkams – išskirtinis seminaras apie saugumą, prevenciją ir kaip galima padėti motociklistui, patekus į avariją ir nukentėjus.

Būsimų lenktynių ir treniruočių tvarkaraštį galite rasti organizatorių internetiniame puslapyje www.nrc.lt. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

11-26 „Žalgiris“ 20:00 „Zenit“
11-26 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Anadolu Efes“
11-26 CSKA 21:00 „Real“
11-26 „Olympiacos“ 21:00 „Baskonia“
11-26 ALBA 21:00 „Chimki“
11-26 „Maccabi“ 21:05 „AX Armani“
11-27 „Fenerbahče“ 19:45 „Valencia“
11-27 „Panathinaikos“ 21:00 „Bayern“
11-27 ASVEL 21:45 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 11-27 Crystal Palace 22 : 00 Newcastle United
Šeš 11-28 Brighton & Hov… 14 : 30 Liverpool
Šeš 11-28 Manchester City 17 : 00 Burnley
Šeš 11-28 Everton 19 : 30 Leeds United
Šeš 11-28 West Bromwich … 22 : 00 Sheffield United