Darius Maskoliūnas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Darius Maskoliūnas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Vakar skaudų antausį „Baltijos kelio“ turnyre nuo Estijos rinkinės gavusi Lietuva šeštadienį reabilitavosi ir pirmavusi nuo pat pirmos minutės 82:59 (23:12, 26:15, 10:19, 23:13) nugalėjo Roberto Štelmaherio treniruojamą Latvijos ekipą, kuri šiame turnyre neturėjo visų ryškiausių savo krepšininkų.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės strategas Darius Maskoliūnas paaiškino, kodėl trečiame kėlinyje lietuviai iššvaistė turėtą solidžią persvarą bei kalbėjo apie jaunuosius Lietuvos talentus ir jų pasirodymą rinktinėje.

„Atrodėme gana neblogai. Svarbiausia, kad po ganėtinai prastų rungtynių žaidėme sekančią dieną ir radome motyvacijos bei energijos. Nesvarbu, kad mes turėjome dar mažesnę sudėtį, bet visiems pavyko padalinti minutes, visi su didesniu noru iš užsidegimu išėjo į rungtynes. Visada smagu laimėti, o ypatingai laimėti paskutines rungtynes, kai išsiskiriame nežinia kokiam laikui“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Kas nutiko trečiame kėlinyje?

– Kaip visą laiką... Iš metų į metus neturime lyderių mentaliteto. Pirmaujame 20 taškų ir tada atsipalaiduojame, atsiranda nereikalingas laisvumas, o latviams tik duok... Šiuolaikiniame krepšinyje trys tritaškiai ir iš tavo persvaros nieko neliko.

– Šio turnyro tikslas buvo patikrinti kai kuriuos žaidėjus?

– Taip. Labai norėjau pamatyti debiutantus veiksme, kaip jie atrodys tikrame vyriškame krepšinyje. Sakyčiau, kad nei vienas iš jų nenuvylė, visi stengėsi, kažkiek davė. Faktas, kad mums daug ko trūksta šioje situacijoje, bet aš ir žaidėjams sakiau, kad reikia sukandus dantis dirbti, mokintis, kentėti ir tikėti savimi. Patys žinome, mums visą laiką norisi laimėti, bet tikslas nėra laimėti „Baltijos kelio“ turnyrą. Nors jį, kaip ir keikvienas rungtynes, norime laimėti, bet mūsų laukia langai. Pasižiūrėkite į dabartinę rinktinės sudėtį ir pasakykite, kiek iš šių žaidėjų galėsime pakviesti į pagrindinę sudėtį. Jeigu žiūrėti į galutinius tikslus, tai mums svarbiausia yra vasara, atranka ir patekti į olimpiadą.

– Kuris iš trijų žaidėjų buvo solidžiausias?

– Realiai tai buvo du, nes Mantas daugiausiai žaidė antru numeriu. Šiandien tiek Rokas, tiek Lukas atrodė gerai. Galbūt iš Roko norėjosi daugiau užtikrintumo, jis žino sistemą, gerai valdo komandą, bet momentais trūkdavo šaltos galvos. Lukas tai tradiciškai.

– Kiek arti yra R.Jokūbaitis ties pagrindinės rinktinės slenksčio?

– Labai arti, nes situacija tokia. Bet ką reiškia arti? Jis turi įrodinėti, net ir tokiose rungtynėse kaip šiandien ar vakar. Jis turi įrodinėti, kad gali būti rinktinėje, žaisti su geriausiais, kuriuos tuo momentu galime surinkti. Niekas avansu jam nieko nežada dalinti, bet taip yra, kad šiuo metu jis yra vienas iš geriausių Lietuvoje.

– Ką turėtų pridėti T.Sedekerskis, kad pasijustų tikru rinktinės žaidėju?

– Jis manęs nenustebino savo noru iš užsidegimu, visada dirba papildomai ir faktas, kad rezultatas ateis. Jam yra sunku ir mes tai suprantame. Mes kaitaliojome jį per pozicijas, savo klube jis nežino savo pozicijos, nes jį nori matyti trečiu, o treneris – ketvirtu. Mums susidarė situacija, kad mes jį į ketvirtą poziciją pastūmėme. Nauja gynybos sistema, debiutas Lietuvos rinktinėje, jaudulys ir panašiai. Su juo viskas gerai, kūną turi kažkas tokio, jam reikia stabilesnio metimo, geriau gynyboje gaudytis, bet viskas su laiku ateis. Jis dar jaunas žaidėjas, bet labai perspektyvus.

– Pirmą kartą išbandėte M.Blaževičių. Kaip galvojate, ar per langus yra šansų jį ar kurį kitą žalgirietį pasikviesti į rinktinę?

– Ką mes dabar galime kalbėti, tik spėlioti. Tikrai norėčiau, bet žinant situaciją, kuri tuo metu būna Eurolygoje... Taip pat Eurolyga gali būti paankstinta, paspausta, todėl nėra ką čia spėlioti. Faktas, kad klubas pirma spręs savo problemas. Nežinau, kokias roles jie turės prie naujo trenerio, o aš galiu tik pasakyti, kad jie man būtų reikalingi.

– M.Grigonis jau visiškai atsigavo po sudėtingos traumos?

– Taip. Po rungtynių su estais nepaminėjau, kad reikia suprasti, jog M.Grigonis dešimt mėnesių nežaidė krepšinio. Vakar tie pramesti metimai ir panašiai.. Galbūt jis per daug ant savęs ėmėsi, bet duokite jam kreditų į priekį, nes tai yra vienas geriausių mūsų atakuojančių žaidėjų, vienas lyderių ir 10 mėnesių nežaidęs rimtų rungtynių. Jam irgi nelengva, bet su juo viskas gerai, pilnai pasveikęs. Bajeriais trykšta.

– Kada važiuojate į Barseloną?

– Rugpjūčio 7, jeigu neatsitiks kokių nors pandemijos reikalų.

Darius Maskoliūnas: „Mūsų tikslas – Olimpiados atrankos turnyras“

Posted by Krepšinio namai on Saturday, July 25, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų