Aleksandras Jemeljanenka | Organizatorių nuotr.

Aleksandras Jemeljanenka | Organizatorių nuotr.

 Šį vakarą Sočyje (Rusija) įvyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „ACA 107“. Jį vainikavo skandalingasis 38-erių rusas Aleksandras Jemeljanenka (28-8-1), kovojęs prieš 34-erių tautietį Magomedą Ismailovą (16-3-1). Ji buvo pristatyta kaip svarbiausia šios vasaros kova Rusijos teritorijoje.

Šioje kovoje favoritu buvo vadinamas A.Jemeljanenka. Jis kovėsi sau įprastoje svorio kategorijoje. Tuo tarpu M.Ismailovas „šoko“ per dvi svorio kategorijas į viršų ir turėjo didelį fizinių duomenų deficitą.

Nepaisant išankstinių prognozių, kovoje lemiamu faktoriumi tapo sugebėjimai parteryje. M.Ismailovas apie 95 proc. kovos laiko praleido parteryje. Visi jo bandymai parversti A.Jemeljanenką buvo sėkmingi ir visuose raunduose jis lengvai kontroliuodavo situaciją „ant žemės“.

A.Jemeljanenka vis praleisdavo smūgius tiek kumščiais, tiek alkūnėmis į veidą arba korpusą. Kova vos nesibaigė dar pirmajame raunde. Paskutinėmis sekundėmis M.Ismailovas pataikė keletą iš eilės akcentuotų smūgių į varžovo galvą, o šis trumpam atrodė „atsijungęs“. Visgi, nuskambėjus sirenai teisėjas leido pratęsti kovą. Antrajame raunde M.Ismailovas toliau dominavo, o trečiajame galiausiai pribaigė varžovą ir laimėjo techniniu nokautu.

Pilnas kovos įrašas:

Kovos eiga:

Trečiasis raundas:

Kova stovėsenoje išbuvo vos 30 sek. M.Ismailovas lengvai apvertė A.Jemeljanenką, tuomet užšoko ant jo ir vėl dominuoja parteryje. A.Jemeljanenka ir toliau atrodo beviltiškai. M.Ismailovas jau pusę raundo kontroliuoja situaciją ir atakuoja varžovo galvą arba korpusą. Teisėjas stabdo kovą, kad sustabdytų A.Jemeljanenkos kraujavimą. Galiausiai jis buvo paguldytas atgal į parterį ir kova pratęsta. Viskas baigta, M.Ismailovas laimėjo techniniu nokautu!

Antrasis raundas:

A.Jemeljanenka toliau praleidžia smūgius į galvą. Vėl pasipylė jo kraujas. M.Ismailovas šoka į kojas ir lengvai verčia A.Jemeljanenką. Kol kas kova vyksta į „vienus vartus“. M.Ismailovo alkūnės toliau niokoja varžovo veidą. A.Jemeljanenka trumpam buvo atidavęs varžovui savo nugarą, bet galiausiai vėl apsisuko ir toliau guli parteryje. Raundas baigėsi, A.Jemeljanenką dabar išgelbėtų tik pergalė anksčiau laiko.

Pirmasis raundas:

M.Ismailovas sėkmingai mažina distanciją ir verčia A.Jemeljanenką į parterį. A.Jemeljanenka bando kontroliuoti varžovo galvą, bet M.Ismailovas baigia užsiimti dominuojančią poziciją. M.Ismailovas išlieka viršuje ir dažnai atakuoja varžovo korpusą. Raundas taip ir baigėsi A.Jemeljanenka visą laiką praleido ant nugaros ir jau stipriai kraujuoja. Atrodė, kad paskutinėmis sekundėmis A.Jemeljanenka atsidūrė nokaute, tačiau nuskambėjo sirena ir teisėjas patikino, kad kova bus tęsiama.

Atnaujinta 21.51 val. A.Jemeljanenka ir M.Ismailovas jau narve. Kova prasideda.

Atnaujinta 21.42 val. A.Jemeljanenka ir M.Ismailovas netrukus žengs į narvą.

„ACA 107“ rezultatai:

Abubakaras Vagajevas (Rusija, 18-3) nugalėjo Gadžimuradą Chiramagomedovą (Rusija, 7-4) vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Magomedas Bibulatovas (Rusija, 16-2) nugalėjo Nikitą Čistiakovą (Rusija, 11-6-1) techniniu nokautu pirmajame raunde.

Nasrudinas Nasrudinovas (Rusija, 9-0) techniniu nokautu nugalėjo Jevgenijų Jegemberdijevą (Kazachstanas, 11-3). Kovą nutraukė gydytojas dėl kazacho patirtų veido sužalojimų.

Jevgenijus Jegemberdijevas | Organizatorių nuotr.

Jevgenijus Jegemberdijevas | Organizatorių nuotr.

Našcho Galajevas (Rusija, 7-5) nugalėjo Olegą Borisovą (Rusija, 21-6-1) vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Vitalijus Slipenka (Ukraina, 12-3) nugalėjo Čersi Dudajevą (Rusija, 10-2) vienbalsiu teisėjų sprendimu. Po kovos ukrainietis dar pasipiršo savo mylimajai, kuri ištarė taip!

Andrejus Gončarovas (Rusija, 14-3) nugalėjo Romaną Ogulčanskij (Ukraina, 9-4-1) vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Chuseinas Šaichajevas (Rusija, 9-0) nugalėjo Achmedą Musakajevą (Rusija, 7-2) vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Arenas Akopijanas (Rusija, 11-2-1) nugalėjo Ruslaną Abiltarovą (Ukraina, 22-10-1) antrajame raunde smaugimo veiksmu.

Chaseinas Šaichajevas (Rusija, 4-0) nugalėjo Aslaną Šogovą (Rusija, 6-1) pirmajame raunde „giljotinos“ smaugimu.

„Aš visada būnu pasiruošęs kautis tiek raundų, kiek yra numatyta, tačiau, kaip ir kiti, siekiu baigti kovą anksčiau laiko. Nuo pirmų minučių didinsiu tempą. Jau prieš mėnesį jums sakiau savo prognozę. Jis daugiausiai gali atlaikyti vieną raundą. Šita kova bus ne jo svorio kategorijoje. Jis turės antsvorio. Jau sakiau, kad tai tas pats, kaip prisikabinti svarmenį ir vaikščioti su juo visą dieną. Magiui čia bus viskas nauja. Jo laukia neįprastas greitis ir neįprasta jėga. Bus gerai, jei jis atlaikys bent vieną raundą. Aš jau prašiau jo iš karto nekristi“, - sakė A.Jemeljanenka.

Tuo tarpu M.Ismailovas tikisi ilgesnės kovos: „Viskas baigsis ne taip greitai. Aš taktiškas kovotojas. Saša, aš tave suvalgysiu! Būsiu greitesnis. Juk įprastai kaunuosi 84 kg kategorijoje. Nors jis ir bus sunkesnis, bet man nuo to bus tik lengviau jį nokautuoti. Juk jaudiniesi, Saša? Ne? Tu melagis. Kilogramai tau nepadės. Mano kumščiuose yra 130 kg svorio jėga. Jau galiu įsivaizduoti, ką narve patirs Saša.“

A.Jemeljanenka tokios rimtos MMA kovos neturėjo nuo 2018 m. rugpjūčio. Pernai rusas kovėsi tik kartą, kai ringe pagal bokso taisykles triuškino galiūną Michailą Kokliajevą. M.Ismailovas 2019 m. turėjo dvi rimtas kovas ACA organizacijoje ir abi jas laimėjo. Rusas MMA narve yra nenugalėtas nuo 2014 m. balandžio ir turi 9 pergalių seriją. A.Jemeljanenka paskutinį pralaimėjimą patyrė dar prieš atsisėsdamas į kalėjimą – 2014 m. sausį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (18)
Registruoti
Anoniminiai (18)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų