„Olympiacos“
Rungtynės prasidės 21:00
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
Pristatyta Lietuvos olimpinė apranga Tokijo žaidynėms | Vytauto Dranginio nuotr.

Pristatyta Lietuvos olimpinė apranga Tokijo žaidynėms | Vytauto Dranginio nuotr.

 Liepos 23 dieną, likus lygiai metams iki į 2021 metus perkeltų Tokijo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, Vilniuje esančiame japoniškame sode Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su LTeam komandos nariais oficialiai pristatė Lietuvos olimpinės rinktinės aprangą, kurią sukūrė Lenkijos kompanija „4F“.

Šią kolekciją pirmieji dar vasario mėnesio pabaigoje išbandė olimpiniai medalininkai irkluotojai Saulius Ritteris ir Milda Valčiukaitė, Varšuvoje dalyvavę specialioje fotosesijoje.

„Pirmas įspūdis buvo labai geras – kolekcija labai ryški, su daugybe lietuviškų akcentų. Manau, kad tikrai išsiskirsime tiek atidarymo ceremonijoje, tiek ir sporto bazėse, – vertino 2016 metų olimpinis vicečempionas S. Ritteris. – Man asmeniškai labiausiai patiko marškiniai, kurie ir patogūs, ir turi gražių išsiuvinėjimų su lietuviška simbolika. O kalbant apie sportinę apranga, tai ji – lanksti, nespaudžianti, lengva ir kvėpuojanti. Matosi, kad buvo įdėta daug pastangų, kad jas pritaikyti pagal specialius sportininkų poreikius.“

Kartu su irkluotojų pora visuomenei Tokijo olimpinę kolekciją pristatė ir žaidynėse debiutuosianti trišuolininkė Diana Zagainova bei trečiąkart svarbiausiame pasaulio sporto renginyje startuosiantis penkiakovininkas Justinas Kinderis.

Visi keturi kelialapius į Japoniją jau turintys LTeam sportininkai renginyje vilkėjo paradinius drabužius, kurių dizainą sukūrė 2018 metais konkursą laimėjusi dizainerė Oksana Ragauskienė.

Atidarymo ceremonijai skurtos net dvi aprangos versijos – vyrai galės rinktis kostiumą su šonine juostele papuoštomis kelnėmis arba šortais, o moterims sukurti klasikiniai polo marškinėliai ir siauras sijonas arba moderni suknelė, dėvima kartu su švarku.

„Galutinė drabužių dizaino idėja išsirutuliojo iš kelių variantų, kuriuose norėjau panaudoti tautinius motyvus, bei mums visiems taip puikiai žinomas trispalvės spalvas. Įgyvendinant, raštus pakeitė trispalvės juostelės, tačiau bendras vaizdas vis dar liko atpažįstamas iš tolo ir sodrus.

Kadangi tai paradiniai rūbai, skirti delegacijai keliauti per olimpinių žaidynių atidarymą ir uždarymą, taip pat norėjau, kad žiūrovai tiek gyvai, tiek per televiziją iš tolo pamatytų asociatyvias spalvas ir iš karto mus susietų su Lietuva – kad tai būtų ryšku, aišku ir beabejo funkcionalu“, – savo idėja dalijosi paradinių drabužių dizainą sukūrusi Oksana Ragauskienė.

„Šia apranga norima pasakyti, kad mes esame ryškūs, išskirtiniai, pozityvūs, nestokojame teigiamos, gyvybingos energijos. Žalią spalvą kaip pagrindinę pasirinkau dėl to, kad tai vilties spalva, raudona – drąsos, geltona – gerovės, saulės ir aukso medalių“, – šypsodamasi pridėjo dizainerė.

„Labai laukiau šio momento – buvo įdomu pamatyti naujas aprangas, jų dizainą, spalvinę kompoziciją, – džiaugsmu tryško D. Zagainova. – Vizualiai labiausiai patiko pats aprangos dizainas bei medžiagų pasirinkimas. Taip pat labai maloniai nustebino Tokijo žaidynių logotipas. Nors tai – smulkmena, tačiau ji labai svarbi, padaranti aprangą išskirtine ir primenanti, kad tai vis gi yra olimpinė kolekcija. O paradinė apranga tikrai labai patogi, nevaržanti judesių, bet tuo pačiu labai gražiai paryškinanti siluetą.“

Šioje olimpinėje kolekcijoje nacionalinės Lietuvos spalvos buvo transformuotos panaudojant jų neonines alternatyvas. Intensyvi žalia spalva, tolygiai pereinanti į ryškią geltoną, sukuria sportišką ir vasarišką stilių. Gyvybingi citrinos ir žaliosios citrinos atspalviai naudojami ir spaudiniuose, iškirpimų konstrukcijose bei spalviniuose gradientuose.

Tuo metu Lietuvos vėliavą vaizduojančiuose elementuose išsaugoti originalūs geltonos, žalios ir raudonos spalvų atspalviai. Aprangos taip pat paženklintos ir LTeam komandos simboliu – stilizuotu ąžuolo lapu, primenančiu skydą ir kalaviją.

Panaudoti tamsiai mėlyną spalvą kūrėjus iš Lenkijos įkvėpė vaizdingi Trakų regiono ežerai. Ji kaip sportinių ir laisvalaikio aprangų pagrindas buvo pasirinkta ir dėl praktinių priežasčių bei dėl galimybės sukurti siluetą ir pagrindiniuose rūbuose išryškinti Lietuvos vėliavos spalvas.

„Praėjusią vasarą tiek Europos žaidynėse, tiek ir Europos jaunimo olimpiniame festivalyje mūsų delegaciją buvo galima lengvai pastebėti net ir sėdint tolimiausioje tribūnoje. Buvome išskirtiniai ir itin ryškus, taip pat sulaukėme daug komplimentų, – prisiminė LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė. – Ši kolekcija viso to tęstinumas su dar daugiau tautinių simbolių, tad net neabejoju, kad vilkėdami šias aprangas Lietuvos delegacijos nariai jaus pasididžiavimą.“

Kurdami Lietuvos olimpinę kolekciją „4F“ dizainerei atsižvelgė ir į oro sąlygas Tokijuje, todėl buvo nuspręsta naudoti lengvumu išsiskiriančius, orui pralaidžius, greitą džiūvimą garantuojančius, kvapų kontrolę turinčius ir nuo UV spindulių net penkis kartus labiau nei medvilnė apsaugojančius audinius. Aprangos gamyboje taip pat buvo naudojami iš kavos perdirbti siūlai bei iš plastinių butelių gaminamas audinys,. Šios medžiagos aititinka aukščiausius ekologinius sertifikatus.

„Svarbiausias kriterijus renkantis technologijas ir medžiagas – galimybė aprangas kuo tinkamiau pritaikyti prie oro sąlygų olimpinių žaidynių metų. Mes suprantame, kad tokio aukšto lygio sportininkams net ir menkiausia detalė yra svarbi, todėl koncentravomės į lengvus ir kūnui kvėpuoti leidžiančius audinius, užtikrinsiančius sportininkų komfortą.

Taip pat nepamiršome ir tvarumo svarbos, tad kolekcijoje – itin didelis perdirbtų medžiagų panaudojimo procentas bei daugiausiai Europoje vykusi gamyba“, – kūrybos detales pasakojo „4F“ vyriausiasis dizaineris Wojciechas Harus.

„4F“ geriausius šalies sportininkus rengia nuo 2019 metų – Europos žaidynėse, jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse bei vasaros ir žiemos Europos jaunimo olimpiniuose festivaliuose.

Pasipuošti Lietuvos olimpinės rinktinės aprangomis Tokijo žaidynėms galės ir šalies sporto gerbėjai. Dalimi kolekcijos aprangų bus prekiaujama LTeam el. parduotuvėje. Ją galima rasti adresu www.lteam.lt/parduotuve.

„Labai gražios uniformos – matome tradicinę lietuvišką žalią spalvą. Labai tikiuosi ir linkiu, kad Japonijos žmonėms ši apranga labai patiks ir jie gausiai palaikys Lietuvos sportininkus“, – kalbėjo pristatymo renginyje apsilankęs Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki.

„4F“ kurti olimpinę kolekciją patikėjo ir daugiau nacionalinių olimpinių komitetų. Be Lietuvos „4F“ Tokijuje dar rengs Lenkijos, Latvijos, Serbijos, Kroatijos, Slovakijos, Graikijos ir Šiaurės Makedonijos elitinius sportininkus.

Dėl pasaulinės sveikatos krizės Tokijo olimpinės žaidynės buvo perkeltos į 2021 metus. Jų atidarymo ceremonija vyks lygiai po vienerių metų – liepos 23-iąją Tokijo olimpiniame stadione.

Šiuo metu teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse yra iškovoję 23 LTeam komandos nariai.

Apklausa

1. Kuri apranga jums paliko geresnį įspūdį?

Garsaus Lietuvos dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus naujosios aprangos nesužavėjo. Jam nepatiko nė vienas komplektas, o visą kolekciją jis pavadino „didžiausia baisybe“.

„Manau, olimpinis komitetas su šiuo stiliumi visų laikų didžiausią baisybę pasirinko. Man kyla tik vienas klausimas: raudoni lampasai ant kelnių, tai yra kas, Rusijos armijos generolo kelnių „remeikas“? Spalvų darna tai tiesiog fantastiška... atrodo, kad daltonikai kūrė ir geltona suknelė, net oro trūksta, kokia baisi, žalią vyrišką kostiumą su šortukais tai iš karto gali vaikų choras „Žiogelis“ užsakyti, o komplektas su trumpu sijonu – tai ne sportininkei dėvėti tai tikrai. Labiau tiktų Šiaurės Korėjos pareigūnei, kuri pasus ant sienos tikrina... Labai, labai gaila puikių mūsų sportininkų ir reziumė nekuklus: mano aprangos 1000 kartų gražesnės“, - rašė A.Pogrebnojus.

Aleksandro Pogrebnojaus kurtos aprangos kolekcijos pristatymas:

Manau Olimpinis komitetas su šiuo stiliumi visų laikų didžiausią baisybę pasirinko, man kyla tik vienas klausimas:...

Posted by Aleksandras Pogrebnojus on Thursday, July 23, 2020

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

vaizdelis
2020-07-26 08:52:34
čia primena asilo su raudonais batais nuotykius...
Atsakyti
Fpiz-2
2020-07-23 19:07:09
Pogrebnojaus apranga man atrodo įdomesnė, sportiškesnė, laisvesnė ir šiuolaikiškesnė. Neužkliuvo taip sakant. O 4F aprangos tai pirma mintis buvo "Leprechaun" stilius :) Turiu omeny tą žaliai apsirengusį airių gnomą. Dar tik žalios skrybėlės ir keturlapio dobilo betrūksta :))
Atsakyti
Pritariu..
2020-07-23 17:05:37
Kosmaras, o ne apranga ! Matyt vel kazkas neblogai kisene papilde, kad toki su...a palaimino , kaip olompine apranga.
Atsakyti

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

10-03 „Lakers“ 04:00 „Heat“
10-05 „Heat“ 02:30 „Lakers“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga
Šeš 10-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Žalgiris
Šeš 10-03 Panevėžys 17 : 00 Sūduva