„D 1 Sport“ automobilių ir motociklų sporto gerbėjus kviečia į akciją „Saugūs keliai Lietuvoje“ | Organizatorių nuotr.

„D 1 Sport“ automobilių ir motociklų sporto gerbėjus kviečia į akciją „Saugūs keliai Lietuvoje“ | Organizatorių nuotr.

 Renginių organizatorių komanda „D 1 Sport“ su Kastyčiu Alekna priešakyje visus automobilių ir motociklų sporto gerbėjus kviečia tapti naujojo projekto, skirto eismo saugumui didinti, dalimi. Jo metu dalyviai savo vairavimo įgūdžius galės pasitikrinti skirtinguose miestuose vyksiančiuose iššūkiuose. Artimiausias jų numatytas jau artėjantį sekmadienį, liepos 26-ą dieną Vilniuje.

Kastytis Alekna pasakoja, kad jų renginiai nėra varžybos, tad tie, kurie tikisi čia kovoti dėl vietos ant prizininkų pjedestalo, turėtų iš naujo įsigilinti į šio projekto idėją. Kaip teigia organizatorius, šie renginiai skirti kiekvieno eismo dalyvio vairavimo sugebėjimams išmėginti, taip siekiant dar didesnio saugumo šalies keliuose.

„Projektą pradėjome šiemet. Tai yra pramoginiai renginiai, kuriuos mes vadiname iššūkiais. Tai nėra varžybos. Į varžybas daug žmonių tiesiog iš principo neatvažiuoja, nes tikrai ne visi nori varžytis. Varžybose dalyviai kovoja dėl apdovanojimų, varžosi dėl sekundžių ar jų dalių, o mes norime žmonėms pasiūlyti kitokią koncepciją – gerą laiko praleidimą, įgūdžių patikrinimą, adrenalino pajautimą. Žmonės po tokių pasivažinėjimų tikrai nebenori spausti gatvėje, nes būna išsikrovę renginyje.

Būtent todėl mes nusprendėme daryti pramoginius renginius, kuriuose nėra pirmos, antros, trečios vietos. Kadangi tai pramoginiai renginiai, nereikia laikytis slalomo varžybų reglamentų, o tai leidžia organizuoti gerokai daugiau važiavimų. Varžybose jų per dieną gali būti du ar trys, o pas mus dalyviai gauna per dvi valandas mažiausiai dešimt važiavimų. Mes matuojame laikus, bet apdovanojame dalyvius tik pagal nominacijas – pavyzdžiui greičiausias, lėčiausias, garsiausias ar kitaip pasižymėjęs dalyvis.

Taip pat pradėjome organizuoti legalius traukos važiavimus, kai kur leidimus esame gavę, kai kur dar laukiame. Važiuosime treniruotes be laiko matavimo, nes tokiu būdu galima visiems spėti pralėkti tiek kartų, kiek jie nori. Varžybose per visą dieną jie gautų tik 6-7 važiavimus, o pas mus per 2-3 valandas važiavimų bus mažiausiai 10. Vėliau, po treniruočių, matuosime laikus tam, kad pats žmogus žinotų, per kiek laiko jis įveikia trasą, kokios jo automobilio galimybės. Dalyvio laikas po treniruočių bus matuojamas ir dėl pačių dalyvių saugumo, kad šie patys nesinaudotų laikmačiais važiuodami trasoje ir koncentruotųsi tik į vairavimą. Vėlgi, prizininkų apdovanojimai organizuojami nebus.

Tas pats ir su šoniniu slydimu. Organizuojame gerą treniruotę, į kurią kviečiame visus turinčius galine ašimi varomą automobilį, saugiai ir legaliai išmėginti savo jėgas bei sugebėjimus saugioje trasoje, o ne šiaip kur naktimis gatvėje, rizikuojant sukelti incidentą ar prarasti vairuotojo pažymėjimą.

Siekiame šitaip prisidėti prie bendro eismo saugumo Lietuvoje. Tokia ir yra šio projekto mintis – ištraukti žmones iš nelegalių varžybų bei suteikti vietą ir galimybę žmonėms išbandyti savo gabumus pramoginiuose renginiuose, nesivaržant rezultatų lentelėje. Jau turime mūsų idėją palaikančių partnerių – „Liqui Moly Lietuva“, „Autobilis“, „Automanas“, tačiau tikimės, kad partnerių gretos su laiku dar išaugs“, - pasakojo „D 1 Sport“ renginių organizatorius Kastytis Alekna.

Dar viena idėja, kurią ketina įgyvendinti „D 1 Sport“, tai analogiškas laisvalaikis motociklų, motorolerių bei keturračių vairuotojams. Pramoginiuose šio organizatoriaus renginiuose vietos atsiras ir jiems. Būtent tai yra viena iš naujovių ir „D 1 Sport“ yra vieni pirmųjų Lietuvoje, siūlantys tokią galimybę motociklų gerbėjams.

„Mūsų Vilniaus iššūkyje, kuris vyks liepos 26-ą dieną, jau lauksime ir motociklininkų, motorolerių ir keturračių vairuotojų, kurie galės savo sugebėjimus išmėginti figūrinio vairavimo rungtyje. Į traukos renginius ateityje taip pat kviesime šios technikos vairuotojus. Motociklai, keturračiai taip pat yra eismo dalis, o kai kalbame apie eismo saugumą, suprantame didelę svarbą į renginius priimti ir šios kategorijos dalyvius“, - pasakojo Kastytis Alekna.

Greta šių pramoginių renginių „D 1 Sport“ nuolat organizuoja ir išskirtinių automobilių parodas, kuriose tiek patys dalyviai, tiek žiūrovai gali paganyti akis į itin išpuoselėtus, retus ir ne kasdien eisme matomus automobilių modelius. Anot Kastyčio Aleknos, tokia papildoma pramoga skirta suvienyti automobilių gerbėjų bendruomenę ir suteikti daugiau galimybių išskirtinių transporto priemonių savininkams pademonstruoti savo automobilius plačiajai auditorijai.

Artimiausias „D 1 Sport“ renginys įvyks jau liepos 26-ą dieną, sekmadienį Vilniuje, „Litexpo“ aikštelėje. Beje, organizatoriai renginyje itin laukia ir elektromobilių vairuotojų, kuriuos kviečia dalyvauti visiškai nemokamai. Jei jų susirinks pakankamai, bus sukurta ir atskira grupė elektromobiliams.

Daugiau informacijos apie būsimą pramoginį renginį ir kitus planuojamus „D 1 Sport“ iššūkius kituose Lietuvos miestuose rasite organizatorių „Facebook“ puslapyje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų