Šaudymas | Organizatorių nuotr.

Šaudymas | Organizatorių nuotr.

 Vilnietis Virgilijus Grybė tarptautinėse šaudymo į skriejančius taikinius varžybose Zgoželece pagerino ir Lietuvos, ir Lenkijos rekordus. Praėjusį savaitgalį numušė 199 iš 200 taikinių ir savo artimiausią varžovą iš Lenkijos Marciną Kaminskį aplenkė net 11 taškų. Trečiąją vietą užėmė taip pat lenkas Januszas Kopczynskis (taip pat 188 taškai).

„Fatastiškas rezultatas. Aišku, būtų smagu, jei būčiau numušęs visus taikinius, tačiau rezultatu esu labai patenkintas. Puikios varžybos, puikūs varžovai, puiki organizacija. Smagu pasiekti Lietuvos rekordą, tačiau taip pat smagu, kad nuo šiol Lenkijos šaudymo į skriejančius taikinius rekordas priklauso lietuviams“, - sakė V. Grybė, vadovaujantis Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijai.

Varžybos „Vasaros šaulys“ („Puchar lata”) pagal „Compak Sporting” taisykles Pietvakarių Lenkijos mieste vyko dvi dienas. Pirmąją dieną V. Grybė numušė visus 100 taikinių (keturios serijos po 25 šūvius). Tik antrą dieną trečioje serijoje vienas šūvis nekliudė lekiančio taikinio.

Savo ruožtu tauragiškis Naglis Balašaitis jaunių grupėje po papildomos serijos užėmė antrąją vietą (173/200). N. Balašaitis pirmą dieną numušė 87, antrąją – 86 taikinius.

„Naglis darsyk įrodė, kad yra vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų šaulių. Lietuvoje jis nuolat užima prizines vietas, o dabar parodė, ką sugeba ir tarptautinėse varžybose“, - sakė V. Grybė.

Prieš metus vilnietis pirmasis Lietuvoje yra laimėjęs tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius federacijos FITASC pasaulio taurės etapą, kuris vyko Kipre.

Šaudymas į skriejančius taikinius yra viena demokratiškiausių sporto šakų, kuria gali užsiimti visi – nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties.

„Compak Sporting” rungtis yra šaudymas į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse, kai vienoje linijoje 3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado maždaug prieš 15 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF).

Užsienyje šis sportas yra labai populiarus. Į varžybas suvažiuoja po 1000 ir daugiau šaulių, nuolat vyksta Europos ir pasaulio čempionatai.

V. Grybė ir N. Balašaitis taiklumu Lenkijoje varžėsi su daugiau nei 100 šaulių iš šešių Europos valstybių.

Ateinantį savaitgalį Vilniuje, Lietuvos olimpinio centro šaudykloje, vyks šaudymo į skriejančius taikinius tarptautinis turnyras „VG Shooting Academy Cup” pagal „Compak Sporting” taisykles. Jame bus galima išvysti geriausių Lietuvos ir kaimyninių valstybių šaulių pasirodymus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų