Vandens žaidynės  | Organizatorių nuotr.

Vandens žaidynės | Organizatorių nuotr.

„Man patinka pasakoti, dalintis patirtimi ir mokyti žmonės to, kam atidaviau didžiąja savo gyvenimo dalį, – sakė vienu iš baidarių ir irklenčių irklavimo pratybų bei „Vandens žaidynių“ organizatoriumi tapęs buvęs olimpietis baidarininkas Egidijus Balčiūnas.

Baidarių ir irklenčių pratybos bei jas lydinčios „Vandens žaidynės“ vyksta jau trečius metus – anksčiau tai tebuvo bendruomenės iniciatyva, tačiau šiais metais projektas sulaukė Sporto rėmimo fondo finansavimo. „Tai yra viena iš priemonių pritraukti jaunimą į sporto šaką, – teigė projekto vadovas E.Balčiūnas. – Jeigu vaikas atsitraukia nuo kompiuterio ir atvyksta į pratybas, jis tampa potencialiu baidarių irklavimo atstovu“.

Ne vieną kartą E.Balčiūnas po pratybų jau yra sulaukęs klausimo, kur būtų galima nuolat irkluoti.

Vandens žaidynės  | Organizatorių nuotr.

Vandens žaidynės | Organizatorių nuotr.

Projekto vadovas džiaugėsi, kad pratybos suvilioja įvairiausio amžiaus fizinės veiklos mėgėjus. „Nuo vaikų iki senjorų. Normalu, kad aštuonmetis vaikas į pratybas ateina su tėveliais, – kalbėjo E.Balčiūnas. – Suteikiame jiems sąlygas išmėginti irkluoti dvivietę baidarę. Žinoma, pramokę irkluoti dvivietę, vaikai netrukus užsimano plaukti vienviete. O išmokę ir tai, skuba irkluoti atsistoję ant lentos. Toks jaunimo užsidegimas tik džiugina“.

Į pratybas, pasak E.Balčiūno, susirenka nuo 20 iki 30 norinčiųjų irkluoti per vakarą. „Kartais jau netgi sunku rasti visiems valtis – kai kurie nori irkluoti visą valandą, o mes stengiamės keistis kas penkiolika ar dvidešimt minučių. Jau supratome, kad reikės plėstis – kol kas turime keturis vienvietes baidares, dvi dvivietes ir keturias irklentes“.

Sulaukęs klausimo, ar sunku būti sporto populiarintoju, E.Balčiūnas nusišypsojo. „Kai yra visos reikalingos priemonės ir tinkamos sąlygos, tai daryti nėra sunku. Man patinka pasakoti, dalintis patirtimi ir mokytis žmonės to, kam atidaviau didžiąja savo gyvenimo dalį, – sakė jis. – Norint perteikti visą informaciją, reikia laiko ir pastangų, tačiau žavu matyti, kad žmonės domisi sporto šaka“.

Vandens žaidynės  | Organizatorių nuotr.

Vandens žaidynės | Organizatorių nuotr.

Liepos 18 dieną Bukiškio kaimo teritorijoje esančiame bevardžiame ežeriuke vyks ir „Vandens žaidynės“, kuriose pratybų dalyviai galės pasitikrinti, ko išmoko.

„Tiek vaikams, tiek suaugusiems patinka varžytis, – teigė E.Balčiūnas. – Suaugusieji jau pamėgo ir išskirtines varžybų rungtis. Jie galės varžytis baidarių krepšinio bei virvės traukimo rungtyse. Tai yra dvi smagiausios atrakcinės varžybų rungtys, kurios kiek pagyvina varžybas tarp jau įprastinėmis tapusių lenktynių“.

E.Balčiūnas tikisi, kad panašios iniciatyvos padės privilioti kuo daugiau jaunimo domėtis sportu. „Jaunimas šiais laikais turi labai daug pagundų – menas, informacinės technologijos, kompiuteriniai žaidimai, – skaičiuodamas pirštus lenkė buvęs pasaulio ir Europos čempionas. – Judėjimas jau, galbūt, nėra pats svarbiausias prioritetas. Juk anksčiau vaikus kiemuose matydavome nuo ryto iki vakaro. Laikai pasikeitė, tačiau panašūs projektai, mano manymu, galėtų padėti sportui prisivilioti vaikus, kurie ateityje galėtų tapti ir profesionaliais sportininkais“.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų