Kovos akimirka | „Twitter“ nuotr.

Kovos akimirka | „Twitter“ nuotr.

 Ketvirtadienį Jaso Saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyko „UFC on ESPN 13“ turnyras, kuriame įsimintiną pasirodymą surengė 26-erių metų lietuvis Modestas Bukauskas (11-2), debiutavęs stipriausioje pasaulyje MMA organizacijoje UFC. M.Bukauskas su pirmojo raundo sirena alkūnėmis „uždaužė“ 31-erių metų graiką Andreasą Michailidį (12-4), o teisėjas jau po raundo pabaigą skelbiančio gongo nutraukė kovą.

Pilnas kovos įrašas:

Graikijos žiniasklaida po kovos negailėjo kritikos narvo teisėjui Danui Movahedi. Juos suerzino tiek sprendimas nutraukti kovą, tiek įskaityti pergalę lietuviui.

„Michailidis užsiėmė narvo vidurį ir aiškiai laimėjo pirmąjį raundą. Jis kontroliavo kovos eigą ir protingai rinkdavosi smūgius. Bukauskas pirmą geresnį momentą sukūrė tik likus minutei iki raundo pabaigos. Michailidis, norėdamas įtvirtinti pergalę pirmajame raunde, pabandė parversti varžovą, sugriebdamas jo liemenį ir prispausdamas prie tinklo. Tada varžovas ėmė atakuoti Michaildžio galvą alkūnėmis. Kai kurie smūgiai buvo nelegalūs – Michailidžiui buvo smogta netoli kaklo srities. Teisėjas Danas Mohavedi ėmė klausinėti Andreaso, ar jam viskas gerai ir ar smūgiai buvo nelegalūs. Michailidis į jį pažiūrėjo ir nieko neatsakė. Tarsi jis tokioje situacijoje galėjo padaryti aiškią išvadą, juk jis ką tik gavo daug neleistinų smūgių į galvą. Tie klausimai tik parodė, kad Movahedi nesuprato, kas nutiko. Kai kitas teisėjas Marcas Goddardas šalia narvo pasiūlė pasinaudoti vaizdo peržiūra, tada Movahedi staiga tapo tikras, kad smūgiai buvo legalūs. Jis nepanaudojo vaizdo peržiūros ir iš karto įskaitė pergalę Bukauskui. Ar Jums tai atrodo logiška?“, - klausė „ufight.gr“ žurnalistai.

Abejones išsakė ir „sport24.gr“: „Bukausko alkūnių smūgiai buvo įtartini. Atrodė, kad bent kai kurie iš jų buvo už leistinos zonos ribų.“

Po kovos A.Michailidžio treneris pareiškė, kad lietuvio alkūnių smūgiai buvo 100 proc. nelegalūs. Graikijos žiniasklaidos teigimu, UFC reikėtų pradėti oficialų tyrimą dėl M.Bukausko veiksmų, bet neaišku, ar jų norus kas nors išgirs. Vien tas faktas, kad M.Bukauskas po kovos gavo premiją už geriausią vakaro pasirodymą, įrodo, jog kalbos apie nelegalų veiksmą nelabai turi pagrindo.

Lietuvio smūgiai alkūnėmis jau tampa firminiu jo ginklu. Pernai M.Bukauskas panašiu stiliumi nokautavo Riccardo Nosiglią ir apgynė „Cage Warriors“ čempiono diržą. Pagal UFC taisykles alkūnių smūgiai yra draudžiami į pakaušio sritį, stuburą ir į kirkšnį. Smūgiai alkūnėmis taip pat negali būti atliekami statmenai (iš viršaus žemyn 90 laipsnių kampu).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų