Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Ketvirtadienį Jaso Saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyko „UFC on ESPN 13“ turnyras, kuriame įsimintiną pasirodymą surengė 26-erių metų lietuvis Modestas Bukauskas (11-2), debiutavęs stipriausioje pasaulyje MMA organizacijoje UFC.

M.Bukauskas su pirmojo raundo sirena alkūnėmis „uždaužė“ 31-erių metų graiką Andreasą Michailidį (12-4), o teisėjas jau po raundo pabaigą skelbiančio gongo nutraukė kovą.

Vėliau, kalbėdamas spaudos konferencijoje, M.Bukauskas pripažino, kad nežinojo, kiek liko laiko iki raundo pabaigos ir tiesiog naudojosi suteikta galimybe. Lietuvis džiaugėsi pergale, tačiau užsiminė, kad būtų norėjęs laimėti ryškesniu nokautu.

„Nežinojau, kiek buvo likę iki raundo pabaigos, aš tiesiog pamačiau galimybę atlikti smūgius. Galvojau, kad galbūt liko minutė ar panašiai, bet aš šimtu procentų žinojau, kad tie smūgiai yra legalūs ir jeigu pažiūrėtumėte pakartojimą, pamatytumėte, kad jie buvo atlikti tinkamai. Kai jis nukrito, nežinojau, ko tikėtis, o tada pamačiau, kad teisėjas mojuoja ir nutraukia kovą. Žinoma, norėčiau aiškesnio ir ryškesnio finišo, tačiau jis negalėjo tęsti kovos ir pabaiga yra pabaiga. “, – sakė M.Bukauskas. „Dabar jaučiuosi tikru UFC kovotoju, nes kai pasirašai sutartį, dar to nejauti“.

M.Bukauskas teigė, kad nors tai buvo jo debiutas, tačiau jis didelio spaudimo nejautė.

„Man patinka neįtikėtinas spaudimas ir beprotiškos situacijos. Man labai patiko visa ši situacija su kovų sala bei patirtis, kurią gavau UFC narve. Tai kiekvieno žmogaus svajonė. Noriu atstovauti Lietuvą ir Didžiąją Britaniją bei tai daryti gerai ir gražiu stiliumi. Aš įsivaizdavau, kad laimėsiu nokautu ir nejaučiau daug spaudimo, tiesiog buvo daug džiaugsmo“, – kalbėjo M.Bukauskas. „ Įsivaizduodavau, kaip žengiu į UFC narvą, bet tai buvo kitaip. Visos tos kameros, Dana White‘as sėdėjo netoli... Svajonės tapo realybe, bet tai tik kelionės pradžia. Tik pradedu kopti į reitingo viršūnę ir esu pasiruošęs viskam, kas manęs laukia.“.

Kas toliau laukia M.Bukausko?

„Jeigu būtų galimybė, norėčiau sugrįžti spalį. Visada esu sportinėje formoje, visada treniruojuosi, kad tapčiau geresniu mišrių kovos menų kovotoju. Noriu varžytis su geriausiais kovotojais ir būti kitame lygyje. Aš dar parodžiau ne viską, ką galiu. Turėjau problemų su savo kaire koja. Kažkodėl visada turiu tam tikrų problemų dėl traumų prieš savo kovas. Mano kelis buvo patinęs, žinojau, kad varžovas jį atakuos. Norėčiau išeiti į narvą ir būti visiškai sveikas bei parodyti viską, ką galiu, bet kai tavęs laukia UFC debiutas, turi prisitaikyti ir daryti tai, ką gali geriausio bei judėti į priekį. Mano tikslas: vieną dieną būti UFC čempionu ir kad ir kas bus mano kitu varžovu, aš būsiu pasiruošęs“, – sakė M.Bukauskas.

Paprašytas patikslinti apie savo traumą, M.Bukauskas paaiškino, kad susižeidė prieš dvi savaites per treniruotę užsiimamas džiudžitsu.

„Užsiimdamas džiudžitsu kažkur trenkiau kelį ir jis atrodė taip, kaip dabar, o dabar atrodo tikrai nekaip. Galvojau, kaip tai sutvarkyti, bet tai vis tiek mane apribojo ir negalėjau parodyti visko, ką galiu. Kovoje, kai jis atlikinėjo spyrius į koją, aš to nejaučiau dėl adrenalino. Bet kokioje situacijoje tu prisitaikai ir darai tai, ką gali geriausio“, – sakė M.Bukauskas.

Pirmasis M.Bukausko varžovas dėl teigiamo koronaviruso testo iš turnyro iškrito likus vos savaitei iki jo pradžios. Galbūt tai buvo ženklas, kad geriau palaukti savo debiuto UFC ir būti pasiruošus 100 procentų?

„Kaip Conoras McGregoras sako: sėkmė yra galimybė ir pasiruošimas, o būti pasiruošusiu yra plano dalis, siekianti padidinti „sėkmę“. Aš buvau ypatingai pasiruošęs, o kai mano varžovas iškrito, buvau priblokštas. Net kai gavau tą traumą, visada galvodavau pozityvius dalykus, nors daugelis žmonių kalba negatyvą, kad tai skauda ir panašiai. Kai man davė naują varžovą, galvojau pozityviai, kad prisitaikysiu, taip pat pasitikėjau savo smūgiavimo įgūdžiais“, – sakė M.Bukauskas.

M.Bukausko firminiu tapęs smūgis alkūnėmis į galvą yra gana rizikingas, nes tai yra arti to, kad jis būtų nelegalus. Jeigu varžovas šiek tiek pakreiptų galvą, jis jau gali tapti neteisėtu. Ar ties šiuo smūgiu M.Bukauskas dirba treniruotėse?

„Tai nėra kažkas, dėl ko reikėtų dirbti treniruotėse. Kai aš dirbu ties gynyba prieš parvertimus, bandau padaryti reikiamus dalykus, kad to išvengti, tačiau kai ta gynyba neveikia, turi naudotis savo instinktais, o mano instinktas – žaloti varžovą tiek, kiek tik įmanoma. Jeigu jis bando imtyniauti su manimi, pasistengsiu, kad jis daugiau to nedarytų. Tai yra šiek tiek rizikingas judesys, tačiau aš tai buvau daręs paskutinėje kovoje ir žinojau, kur reikia smūgiuoti. Aš net nežinojau, kiek liko iki raundo pabaigos, tačiau visada ieškau, kaip pribaigti varžovą“, – sakė M.Bukauskas.

Kovotojas iš Lietuvos taip pat perdavė linkėjimus savo varžovui ir išreiškė viltį, kad jam bus viskas gerai.

„Tikiuosi, kad jis greitai atsigaus, nes tai niekada nėra malonu, bet tai yra darbo dalis. Žinau, kad jam už kelių dienų laukia vestuvės ir tikiuosi, kad jam yra viskas gerai. Žinau, kokie skaudūs būna tokie smūgiai, nes kai paskutinį kartą tai dariau „Cage Warriors“ organizacijos kovoje, tas vyrukas dar medikų kambaryje suprato, kur randasi. Nors eidamas į narvą noriu sužaloti priešininką, tačiau po kovos norisi, kad jam viskas būtų gerai. Mes varžomės, tačiau gerbiame vienas kitą“, – sakė M.Bukauskas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

edas
2020-07-18 14:58:20
atrodo kad kokso ipises kai tiek daug sneka
Atsakyti
rrtrtrt
2020-07-18 14:57:15
modestas "listen"bukauskas
Atsakyti
ricardas
2020-07-18 12:57:35
Sudina kova palyginus. Na gal kaip debiutui normalu.. Bet ziurejus kova Bukauskas ir letas ir deriniu nebuvo ir seip silpnoka.. Jei ne ta palanki situacija manau smarkiai pralaiminejo pagal raunda.. Smagu kai Lietuviai eina i ufc, bet jei Bukauskas daugiau snekes kaip megsta negu tobules, tai toli manau neis :)
Atsakyti
Nepavydėk Ryčka
2020-07-18 14:26:30
Jis eis daug toliau už tave...Vertintojai jį įvertino B+ kas reiškia debiutui labai gerai, o tu eksperte dirbk su rašyba geriau savo, nes jei vietoj šiaip rašai šeip tai garantuoju toli neisi tikrai :D