„Jazz“
I kėlinys, 3 min.
8
:
2
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“
Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Modestas Bukauskas | „Stop“ kadras

Ketvirtadienį Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyko „UFC on ESPN 13“ turnyras, kuriame fantastiškai pasirodė 26-erių metų lietuvis Modestas Bukauskas (11-2), debiutavęs stipriausioje pasaulyje MMA organizacijoje UFC.

Nemažai smūgių į koją sugėręs M.Bukauskas su pirmojo raundo sirena techniniu nokautu nugalėjo 31-erių metų graiką Andreasą Michailidį (12-4), taip pat pirmą kartą žengusį į UFC narvą.

M.Bukauskas tapo pirmuoju Lietuvoje gimusiu kovotoju, kuris iškovojo pergalę UFC organizacijoje.

A.Michailidis pirmame raunde nuolat atakavo M.Bukausko priekinės, kairiosios kojos apačią ir pridarė nemažai žalos. Pačio raundo pabaigoje A.Michailidis sugalvojo pulti lietuviui į kojas ir prispausti jį prie narvo krašto, tačiau likus maždaug 10 sekundžių iki raundo pabaigos M.Bukauskas nepasimetė ir atliko jau firminiu tapusį savo veiksmą alkūnėmis.

M.Bukauskas alkūne smūgiavo į galinę galvos dalį, kabindamas ausį, todėl teisėjas iškarto patvirtino, kad veiksmas buvo legalus. A.Michailidis po raundo pabaigą skelbiančio gongo sunkiai kėlėsi nuo grindų, bandydamas tai padaryti virto pro ką tik atidarytas narvo duris ir teisėjas nusprendė, kad kovotojas yra per daug sužeistas bei nutraukė penkias minutes trukusią kovą.

Vienas iš kovą šalia narvo stebėjusių teisėjų Marcas Goddardas, pasiūlė narvo teisėjui pažiūrėti pakartojimą ir galbūt persvarstyti savo sprendimą, tačiau jis nusprendė to nedaryti. Praėjus kelioms minutėms A.Michailidis vis dar atrodė apsvaigęs, todėl greičiausiai tai buvo geras sprendimas.

Pergalingos kovos akimirkos:

Visa kova:

„Šio momento laukiau visą savo gyvenimą ir kiekvieną dieną įsivaizdavau, kaip laimiu šią kovą. Smūgiai buvo švarūs, aš ir toliau gerinsiu savo pasirodymus ir kitais kartais surengsiu juos dar geresnius“, – sakė M.Bukauskas. „Mano varžovas yra labai geras kovotojas, žinojome, kad jis bus pavojingas. Girdėjau daugybę žmonių sakančių, kad jis turėtų laimėti šią kovą, nors aš ir buvau laikomas favoritu. Nors jis buvo pavojingas varžovas, tačiau išlaukiau savo momento, atlikau smūgius. Džiaugiuosi, kad galėjau kovoti prieš varžovą, kuris taip pat norėjo tai daryti stovėsenoje, nes dažniausiai su manimi nori imtyniauti. Nors viskas baigėsi imtynių veiksmu, tačiau tikrai buvo malonu su juo keistis smūgiais. Ši savaitė buvo nuostabi, UFC labai gerai rūpinasi savo kovotojais, tai tikrai geriausia organizacija pasaulyje. Negalėjo būti geriau, esu labai laimingas, bet klausykite, man dar reikia daug dirbti ir tobulėti, tapti stipresniu, kad parodyčiau dar geresnes kovas“.

Interviu po kovos:

Būtent tokiu pačiu veiksmu M.Bukauskas pergalę iškovojo ir „Cage Warriors 111“ turnyre, kuriame gynė šios organizacijos pussunkio svorio kategorijos čempiono diržą. Tą kartą italas Riccardo Nosiglia taip pat griebė už juosmens, o M.Bukauskas pradėjo atakuoti varžovą alkūnėmis ir teisėjas buvo priverstas nutraukti kovą.

M.Bukausko sąskaitoje yra 11 pergalių ir 2 nesėkmės. Lietuvis laimėjo 7 paskutines savo kovas, iš kurių 5 vyko „Cage Warriors“ organizacijoje. Lietuvis penkias pergales iš eilės yra iškovojęs nokautais arba techniniais nokautais. Net 10 iš 11 jo pergalių yra iškovotos nokautais (8) arba techniniais nokautais (2)

„Cage Warriors“ čempiono diržą M.Bukauskas iškovojo praėjusių metų birželio 29 d., kai 4-ajame raunde nokautavo iki tol niekam nepralaimėjusį norvegą Marthiną Nielseną.

M.Bukausko kova „Cage Warriors“ organizacijoje prieš R.Nosiglia:

Kovos eiga:

Pirmasis raundas: Per pirmą pusę minutės kovotojai nesiėmė aktyvesnių veiksmų, tačiau tada dešine ranka užsimojo M.Bukauskas. Netrukus graikas atsakė savo kombinacija, tačiau lietuvis užblokavo visus varžovo smūgius. A.Michailidis dažnai naudojo spyrius į priekinę, kairę M.Bukausko koją, kuri gana greitai paraudonavo. Raundo pabaigoje graikas pamėgino prispausti lietuvį prie narvo krašto, o per kelias likusias sekundes M.Bukauskas atliko smūgius alkūne į galinę varžovo galvos dalį ir pridarė jam gerokai žalos. Teisėjai netrukus patvirtino, kad smūgiai buvo legalūs, o A.Michailidis sunkiai kėlėsi po šių smūgių, todėl teisėjas nusprendė stabdyti kovą.

Atnaujinta 03:42 val.: Kovotojai jau narve, kova prasideda!

Atnaujinta 03:39 val.: Kovotojai žengia į narvą!

Kur stebėti kovą?

Lietuvoje kovą bus galima stebėti „TV3 Sport“ kanalu. Transliacija prasidės 3 val. nakties ir bus parodytos kelios preliminarios kovos, tarp kurių tikrai bus M.Bukausko dvikova. Nuo 5 val. prasidės pagrindinės vakaro programos transliacija. Nematantys šio kanalo, gali užsiprenumeruoti „Go3“ ir stebėti turnyrą bet kuriame savo išmaniajame įrenginyje.

Kaip skiriasi kovotojų fiziniai duomenys?

Abu kovotojai antradienį sėkmingai numetė svorį. Lietuvis netgi pasiekė vadinamąją „čempioniško svorio“ ribą ir svėrė lygiai 205 svarus (92,99 kg), o graikas pasiekė 206 svarų (93,44 kg) ribą. Nors jis turėjo mažiau laiko pasiruošti kovai, tačiau A.Michailidis įprastai kaunasi vidutinio svorio (185 svarai, 83,91 kg) kategorijoje.

A.Michailidis yra žemesnis už M.Bukauską (182,88 cm prieš 190,5 cm) ir atsilieka pagal ištiestų rankų ilgį (191 cm prieš 198 cm).

Ką prieš kovą kalbėjo kovotojai?

A.Michailidis: „Kautis aukštesnėje svorio kategorijoje niekada nėra lengva, bet aš manau, kad galiu nugalėti šitą vyruką. Man nereikės mesti svorio, tai bus mano privalumas. Su treneriais ir vadybininkais jau sutarėme, kad kita kova UFC vyktų vidutinio svorio kategorijoje. Apie artimiausią varžovą nieko nebuvau girdėjęs, nes jis ne iš mano svorio kategorijos ir aš niekur nebuvau jo sutikęs. Per tą trumpą laiką iki kovos pažiūrėjome įrašus ir su treneriais sukūrėme gerą planą, kuris turėtų suveikti. Varžovas yra didelis, turi gerus kikbokso įgūdžius, todėl kova bus rimta. Noriu parodyti pasauliui, kad ir Graikija turi stiprių MMA kovotojų. Manau, kad mano pasirodymas atvers kelius į organizaciją ir kitiems tautiečiams.“

M.Bukauskas: „Aš matau tik pergalę. Savo galvoje aš visada matau tik sėkmę ir nieką daugiau. Žmonės gali sakyti, kad reikia pasiruošti pralaimėjimui ar dalykams, kurie nevyks pagal planą, tačiau aš apie tai negalvoju. Tavo pasitikėjimas auga su kiekviena treniruote ir kova. Aš visada įsivaizduoju, kaip aš pribaigiu varžovą anksčiau laiko, nes tą labiausiai ir noriu padaryti. Galvoju, kad užbaigsiu kovą antrame raunde. Jis yra labai pavojingas, bet pergalė yra tai, apie ką aš galvoju žiūrėdamas į būsimą kovą. Jis – universalus kovotojas, bet aš esu geresnis.

Esu labai patenkintas būsimu varžovu, ši kova mane dar labiau jaudina, nes dar nesu kovęsis prieš tokį smūgiuotoją, kuris taip pat yra puikus ir kitose srityse. Dėl mūsų kovojimo stilių ši kova taip pat labiau patiks ir sirgaliams“.

Ką prognozuoja ekspertai?

Graikas tik praėjusią savaitę pakeitė Viniciusą Moreirą, kuris iškrito iš kovos su M.Bukausku dėl teigiamo COVID-19 testo.

Nors ant popieriaus M.Bukauskas nebeturi tokio pranašumo prieš A.Michailidį, kokį turėjo prieš nuvertintą V.Moreirą, tačiau MMA ekspertai vis tiek mato lietuvio pergalę.

A.Michailidis yra natūralus vidutinio svorio kategorijos kovotojas, todėl M.Bukausko dydžio trūkumas nebus svarbus dalykas. Nors graikas yra grėsmingas imtynėes ir kovojime ant žemės, tačiau jis stokoja ištvermės ir M.Bukausko sugebėjimai išsisukti iš pavojingų situacijų reiškia, kad A.Michailidis greitai pritruks jėgų nusitempti lietuvį ten, kur jam patogu.

Jeigu A.Michailidis nori iškovoti pergalę, dėl M.Bukausko greičio, ištvermės ir staigių smūgių, jam reikia pribaigti lietuvį per pirmas penkias minutes. Visgi ekspertai mato mažai šansų tai padaryti bei mato lietuvio pergalę per pirmuosius du raundus.

Verdiktas: M.Bukausko pergalė antrame raunde techniniu nokautu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Buvo
2020-07-16 12:09:42
Nerimas del praleistu low.gerai,kad atlaike.ispudis dvejopas.gal kita kova bus maziau nervu ir daugiau atsiskleis.
Atsakyti
Tevas
2020-07-16 11:20:34
Kita kova reikia daryti kaip JANAS keisti stoike, nes kitas kovas kojelas atmus ir bus BYE BYE. O siaip graikas geras bet namu darbu nepasidare. Sveikinimai Modestui SAUNUOLIS!
Atsakyti
Ooo
2020-07-16 10:36:11
nuolat atakavo M.Bukausko priekinės, kairiosios kojos apačią
O galiniu koju apačios neatakavo ?
Atsakyti
Klajunas
2020-07-16 10:20:08
Sveikinimai cempionui! Sekmes sekanciose ufc kovose !
Atsakyti
bukis
2020-07-16 10:15:05
Na nepamirskit jog Graikas buvo tikrai geras priesininkas... taip, dabar jis UFC, lengvu kovu kaip ir nebebus, bet su didesniu atltginimu ir daugiau i save gales investuot, gal kada koronai baigiantis ir i USA persikelt trenoruotis, zdz matos jog jis geras, tikimes tik tobules :)
Atsakyti
Strielcius
2020-07-16 15:15:26
Tai, kad per fuksą jis ten laimėjo. Visą roundą pralaiminėjo, laimėjo 5 sekundes visos kovos ir tai abejotino legalumo smūgiais.
Šiaip bukauskas atrodė labai prastai, dauguma smūgių buvo netikslūs, į kojas viską suvalgė, į korpusą belenkiek spyrių suvalgė (visas raudonas buvo), vidury roundo paduso, nuleido rankas, pradėjo prasileisdinėt į galvą.
Žodžiu pasisekė, kad varžovas padarė klaidą, gavo progą paleist Travis Browne užpatentuotas alkūnes.
Bet šiaip juokinga, kai jis jau apie titulą kalba, kai jam iš prelimų išlipt dar greitu metu negręsia.
to Strielcius
2020-07-16 15:30:04
Sakai pasisekė. Jau penktas ar šetas varžovas iš eilės padaro klaidą prieš Bukauską ir būna nokautuotas. Turbūt labai sėkmingas žmogus Bukauskas...Vietoje to, kad pasidžiaugtum tautiečio pergale, bandai pasitelkdamas savo nevykėlio mentalitetą sumenkinti kito žmogaus pasiekimus.
Strielcius
2020-07-16 16:02:11
Aš šitą sportą seku jau keliolika metų, žiūriu didžiąją dalį kovų ir į jas žvelgiu kritiškai, ir faktas, kad Bukauskas į vienus vartus pralaimėjo pirmą roundą išskyrus paskutines penkias sekundes. O dar be to ir paskutinės 2 alkūnės buvo neleistinos.
Strielcius
2020-07-16 16:09:24
Aš šitą sportą seku jau keliolika metų, žiūriu didžiąją dalį kovų ir į jas žvelgiu kritiškai, ir faktas, kad Bukauskas į vienus vartus pralaimėjo pirmą roundą išskyrus paskutines penkias sekundes
to Strielcius
2020-07-16 16:22:50
Du teisėjai raundą atidavė Bukauskui, tai viską ir pasako, kas laimėjo raundą. Jeigu būtų pralaimėjęs į vienus vartus, už paskutinius smūgius nebūtų atidavę Bukauskui pergalės. Teisėjų kompetencija labiau pasitikiu, negu pačio negatyviais vertinimais.
Strielcius
2020-07-16 18:58:22
Kai žmogus pasako, kad pasitiki MMA teisėjų kompetencija, tada supranti, kad tas žmogus apie MMA absoliučiai nieko neraukia. Eik pažiūrėk kovą ir tada komentuok, o ne, kad kažkur perskaitei MMA sporto gėdos (t.y. teisėjų) nuomonę
to Strielcius
2020-07-17 09:39:28
Gerai, kad turi savo nuomonę. Visai nesvarbu, kad ji diletantiška... Pirmas raundas buvo lygus. Nei vienas neprasileido rimtesnio smūgio. Galima skaičiuoti tiek vienam, tiek kitam raundą. Tokiais atvejais viską lemia teisėjai, kurie arčiausiai mato kovą, o ne MMA ekspertai.
Strielcius
2020-07-17 12:33:07
Tai ar aš čia diletantas ar tu, kuris išvadas daro kovos nematęs? Ir iš kur ištraukei, kad teisėjai geriausiai mato kovas? Kovas tikrai geriausiai mato TV žiūrovai, nes jiems visada pateikiamas geriausias kampas kovai matyti ir vaizdo neužstoja grotos. Joe Roganas, kuris analogiškoje vietoje kaip ir teisėjai, yra sėdėjęs turbūt bene daugiau nei, bet kas pasaulyje irgi nuolat kalba apie tai, kad kovas daug aiškiau mato per TV. Ir pirmas roundas tikrai nebuvo lygus ir tą pasakys, bet kuris nešališkai į kovą žiūrintis fanas ar specialistas (nekalbu apie tuos, kurie įsijungia porą kartų, pvz. kai lietuvis į UFC patenka ir dar kai McGregoras kovoja)
to Strielcius
2020-07-17 15:07:50
Principe, nelabai matau skirtumo, kas laimėjo pirmą raundą. Jeigu visi trys raundai būtų vykę panašiu scenarijum abu kovotojai liktų pralaimėję, nes ufc nereikia tokių kovų. Niekas dabar nežino, kaip susiklostytų likęs kovos laikas, bet tos paskutinės penkios sekundės kovą padarė įsimintiną ir sukėlė daug diskusijų. MMA sportas tuom ir ypatingas, kad bet kurią sekundę visa kovos eiga kardinaliai pasikeičia arba užsibaigia. Skaičiavimai, kas daugiau įspiria į koją ar perbraukia ranka per veidą nėra įdomioji MMA pusė. Ką ten nusprendžia visokie ekspertai ir patys kovotojai yra realiai nieko verti paistalai, jeigu jų nuomonė nesutampa su teisėjų. Istorijoje po penkių metų visi mato tik galutinį rezultatą ir niekam neįdomu, kaip jis pasiektas...Jeigu teisėjams būtų geriau vertinti žiūrint nufilmuotą vaizdą, tai jau senai tokią idėją įgyvendintų. Bet matomai yra priežasčių, kodėl taip daryti nereikia.
Maladec
2020-07-16 10:10:56
Modestas, saunuolis!!! 7 berots kova uzbaigta pirmam raunde jo iš eilės ir pirma UFC!!!! O jūs lodoriai kur cia stumiat, mirkit is pavydo gyvenime nebūsit nei jo vietoj nei kokioje geresneje apskritai vietoje, jusu likimas vargti gyvenime ir rasyneti zeminanacius ir piktus komentarus, bei taip islieti visa pykti komentaruose , nes gyvenime ir taip dulkina kas netingi,varguoliai!!!
Atsakyti
Ufc
2020-07-16 18:19:50
Apie koki cia pavyda kalbi? Jis kaunasi del ziurovu,nes uz tai jis gauna pinigus, o mes kaip ziurovai turime teise komentuoti, nei vieno pikto komentaro nemaciau, pasakiau kad manes jo kova neitikino,gal jaudulys ar ka, taigi ne apie Conora Mcgregora snekame kas kazkuo Modestui pavydieti, kuris nieko dar neirode ir pinigu gyvenimui dar neuzsidirbo
Mldc
2020-07-16 09:02:28
Saunuolis, nieko kito tiketis ir negalima buvo
Atsakyti
Nesamone.
2020-07-16 08:53:11
Pirmoji lietuve buvo namajunas iskovojusi pergale ufc.
Atsakyti
Skaityk
2020-07-16 09:51:33
Pirmasis gimes Lietuvoje
mirka3
2020-07-16 10:37:43
Namajunas gimė, užaugo ir gyvena USA, kovoja po USA vėliava.
Arnis
2020-07-16 07:57:27
Čia dauguma nuopisu stumia.Lyg tas bukauskas turejo nueit ir sudaužyt kaip obuoli ta graika.Tas graikas turi daugiau patirties ir plius jei ne korona gal taipat būtu cage worriors championas,nes turėjo kovot del diržo.Taip,kad nebepjaukyt grybai.
Atsakyti
Edd
2020-07-16 07:24:14
Komentatorius pakeist reikia ne emociju nei ka ir tyli nezino ka sakyt. Sveikinimai Modestui bet dar daug reikia dirbti.
Atsakyti
camp303
2020-07-16 06:56:52
Pagaliau Lietuva pilnai įžengė į UFC. Sveikinimai Modestui. Drąsu atlikti tokius rizikingus smūgius debiute. Su pasitikėjimu ir psichologija panašu pas jį viskas labai gerai.
Atsakyti
Ufconautai tu
2020-07-16 06:49:40
Per kuria vieta jis stipriai pasirode?? Jo koja melynavo nuo varzovo spyriu, pacio smugiai buvo paveniai ir praktiskai neuzkabino, jis tik stryksejo po narva kaip Rose Namajunas. Jo iskele Lt veliava kartu su protestantu UK veliava, tai man kaip katalikui nelabai smagu, zinant kaip protestantai nekencia kataliku.
Atsakyti
camp303
2020-07-16 07:03:58
nusiramink, neverk, gal graikai paduos dar protestą ir diskvalifikuos Bukauską
Rs
2020-07-16 07:29:01
Paciulpsi tu tiems graikams proteste tu
ufc
2020-07-16 04:33:48
Na lab pasiseke Modestui,pirma raunda aiskiai butu pralaimejes.Kiek ziurejau pakartojimu,tai berods 2 smugiai buvo nelegalus.Siaip slogu ispudi man sudare sis Modesto pasirodymas.
Atsakyti
Ufconautai tu
2020-07-16 05:49:52
Geeai pasirode,stipriai..tu is pavydo taip rasei?)) Mldc ,Lt veliava iskele
drakanas
2020-07-15 23:22:21
tikriausiai jis net lietuvisko paso neturi :)
Atsakyti
vejas
2020-07-15 23:20:48
koks jis lietuvis jai lietuviskai nekalba
Atsakyti
As
2020-07-15 22:40:36
Jo numeskit paziureti
Atsakyti
Asd
2020-07-15 22:23:04
Davai kas linka numeskit koki
Atsakyti