Autosportas | Organizatorių nuotr.

Autosportas | Organizatorių nuotr.

 Liepos pradžioje Latvijoje buvo surengtas pirmasis Lietuvos bei Šiaurės Europos zonos (NEZ) ralio kroso čempionato etapas. Jame lenktynininkai pasidalijo pirmąsias sezono taures ir taškus, tačiau didžiausi iššūkiai dar tik laukia. Prieš akis – dviejų dienų ralio kroso festivalis Vilkyčiuose, kurio rezultatai turės itin didelę svarbą žvelgiant į metinės įskaitos rikiuotę.

Didysis ralio kroso savaitgalis mūsų šalyje bus surengtas rugpjūčio 15-16 dienomis. Vilkyčių autosporto komplekse per dvi dienas įvyks net du Lietuvos automobilių ralio kroso čempionato etapai. Šeštadienį greta lietuviško etapo vyks ir Latvijos čempionato etapas, o sekmadienį kartu su Lietuvos čempionatu bus vykdomas ir Šiaurės Europos zonos (NEZ) ralio kroso čempionatas.

Toks šiųmetinis varžybų kalendorius žada vieną – gedimo ar incidento kaina gali būti labai brangi, nes bet kokia rimtesnė ir per naktį neišsprendžiama mechaninė problema atims galimybę iškovoti taškus iškart dviejuose etapuose.

Tą puikiai supranta tiek dalyviai, tiek komandų mechanikai, kuriems šis etapas gali pareikalauti ne vieno naujo žilo plauko ant galvos. Būtent tam scenarijui jau ruošiasi dalyviai, komplektuojantys kone dvigubus atsarginių dalių kiekius.

„Pasiruošimas labai skiriasi, kai laukia vienadienis etapas ir kai reikės įveikti du etapus. Dabar dirbame prie važiuoklės, stipriname ją. Į Vilkyčius detalių rezerve keliaus ir variklis, ko į vienos dienos varžybas ko gero nesivežtume. Galima sakyti, kad visų kitų dalių – padangų, kėbulo dalių, agregatų rezervas bus didesnis gerokai. Gal ne dvigubai, tačiau tikrai turėsime vežtis daugiau vadinamojo „zipo“.

Kalbant iš vairuotojo pusės, tai atsakomybės bus taip pat gerokai daugiau. Pirmąją dieną tikrai nebus jokios nepamatuotos rizikos trasoje ir ėjimų „Va bank“.

Reikės ir pasaugoti automobilį,  nes viena klaida gali smarkiai sugadinti visų metų sezoną“, - kalbėjo Rytis Rutkauskas, Vilkyčiuose startuosiantis „Volkswagen Golf“ automobiliu „Super 2000“ klasėje.

Tačiau toks varžybų grafikas, kai per dvi dienas įvyksta du etapai, automobilių sporte nėra jokia naujiena. Tokia praktika taikoma tiek ralyje, tiek žiedinėse lenktynėse. Ir nors dalyviams toks varžybų grafikas reikš papildomą atsakomybę, tačiau žiūrovai čia galės išvysti visus greičiausius Lietuvos ir Baltijos šalių lenktynininkus, kurie tikrai kaitins atmosferą savo pasirodymais.

Po pirmojo, Latvijos Bikerniekų trasoje įvykusio etapo jau aiškūs pirmieji sezono taškai Lietuvos automobilių ralio kroso čempionate, į kurį, beje, užsiregistravo ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių lenktynininkai. „Super 1600“ klasėje geriausiai pasirodė Jano Ligur. Antras finišavo Juris Spikis, o trečioje vietoje pirmą etapą baigė Georg Orr. Lietuvių gretose geriausią rezultatą pademonstravo Eimantas Pavilonis. Jis finišavo šeštas. Dar dviem pozicijomis žemiau klasifikuojamas Rokas Jakubauskas.

„Super 2000“ įskaitoje visiems šios klasės dalyviams, net ir itin patyrusiems ralio kroso lenktynininkams, nosį nušluostė keturiolikmetė Maija Stakena. Ji iškovojo pirmąją vietą. Antras finišavo Janis Ikers, o trečias – Janis Miščenko. Lietuviai Marius Kisielis, Deividas Vareika ir Rytis Rutkauskas čia užėmė atitinkamai penktą, šeštą ir septintą vietas.

„Touring Cars“ įskaitoje triumfavo Kristaps Grunte. Antrosios vietos taurę ir taškus iškovojo Stein Karu, o trečias buvo Priit Rebane. Tadas Viliūšis buvo klasifikuojamas septintoje vietoje.

„SuperCars“ kategorijoje nugalėtoju tapo Andri Oun. Valdur Reinsalu įsitvirtino antroje vietoje, o vieninteliu taurę iškovojusiu lietuviu tapo Arvydas Galinis, lenktynes baigęs trečias. Kitas čia startavęs mūsų tautietis Audrius Stanis finišavo penktoje vietoje.

Taigi, pirmieji sezono taškai išdalinti, o dabar visų dalyvių laukia itin intriguojanti ir nenuspėjama akistata Vilkyčių autosporto komplekse.

Organizatoriai į renginį, kuris vyks rugpjūčio 15-16 dienomis, kviečia ir žiūrovus, nes tai vienintelis automobilių ralio kroso festivalis Lietuvoje šiemet. Praleidus jį jau teks laukti kitų metų.  Šeštadienį varžybos prasidės nuo 10 val., o sekmadienį pirmieji startai numatyti 9.25 val. Varžybų atidarymo ceremonija – 12.45 val.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.