Modestas Bukauskas | Instagram.com nuotr

Modestas Bukauskas | Instagram.com nuotr

  Antradienį Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyks „UFC on ESPN 13“ turnyras, kuriame pasirodys ir 26-erių metų lietuvis Modestas Bukauskas (10-2), kuris taps pirmuoju lietuviu vyru, debiutavusiu stipriausioje pasaulyje MMA organizacijoje.

M.Bukausko pirmuoju varžovu tapo 31-erių graikas Andreasas Michailidis (12-3), kuris irgi pirmą kartą žengs į UFC narvą.

Abu kovotojai antradienį sėkmingai numetė svorį. Lietuvis netgi pasiekė vadinamąją „čempioniško svorio“ ribą ir svėrė lygiai 205 svarus (92,99 kg), o graikas pasiekė 206 svarų (93,44 kg) ribą.

M.Bukauskas jau yra laimėjęs šešias kovas iš eilės ir visas jas užbaigė anksčiau laiko. Praėjusių metų birželį jis nokautavo Marthiną Hamletą Nielseną ir iškovojo „Cage Warriors“ čempiono titulą, o vėliau pirmą kartą apgynė titulą nokautuodamas Riccardo Nosiglia.

M.Bukauskas nuo pat savo debiuto profesionaliame MMA nėra laimėjęs teisėjų sprendimu ir nokautavo net septynis varžovus.

A.Michailidis į šią kovą atvyksta iškovojęs tris pergales pirmuose raunduose nokautais iš eilės po to, kai 2017 m. liepą pralaimėjo 30-mečiui rusui Vladimirui Minejevui (13-1-1). Tarp įveiktų varžovų buvo ir UFC veteranas Marcelas Foruna.

A.Michailidis turėjo kovoti dėl „Cage Warriors“ vidutinio svorio kategorijos čempiono titulo prieš Nathiasą Fredericką, tačiau ši kova buvo atšaukta dėl koronaviruso pandemijos.

Graikas pakeitė Viniciusą Moreirą, kuris praėjusią savaitę iškrito iš kovos su M.Bukausku dėl teigiamo COVID-19 testo.

Nors ant popieriaus M.Bukauskas nebeturi tokio pranašumo prieš A.Michailidį, kokį turėjo prieš nuvertintą V.Moreirą, tačiau MMA ekspertai vis tiek mato lietuvio pergalę.

A.Michailidis yra natūralus vidutinio svorio kategorijos kovotojas, todėl M.Bukausko dydžio trūkumas nebus svarbus dalykas. Nors graikas yra grėsmingas imtynėes ir kovojime ant žemės, tačiau jis stokoja ištvermės ir M.Bukausko sugebėjimai išsisukti iš pavojingų situacijų reiškia, kad A.Michailidis greitai pritruks jėgų nusitempti lietuvį ten, kur jam patogu.

Jeigu A.Michailidis nori iškovoti pergalę, dėl M.Bukausko greičio, ištvermės ir staigių smūgių, jam reikia pribaigti lietuvį per pirmas penkias minutes. Visgi ekspertai mato mažai šansų tai padaryti bei mato lietuvio pergalę per pirmuosius du raundus.

Verdiktas: M.Bukausko pergalė antrame raunde techniniu nokautu.

Modestas Bukauskas – Andreasas Michailidis | Organizatorių nuotr.

Modestas Bukauskas – Andreasas Michailidis | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.