Kovų narvuose laukiantys kovotojai Tauragėje surengė išskirtinę stovyklą (5)

2020.07.15 10:42
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
MMA stovyklos Tauragėje dalyviai | asmeninio archyvo nuotr.

MMA stovyklos Tauragėje dalyviai | asmeninio archyvo nuotr.

„Tik laiko klausimas, kada MMA bus „numeris 1“ pasaulyje tarp kovinio sporto šakų“, – net neabejoja vieni geriausių šalies kovotojai Tomas Pakutinskas ir Laurynas Urbonavičius, surengę savaitės trukmės MMA stovyklą Tauragėje.

Šioje stovykloje dalyvavo ne vienas žinomas profesionalus MMA kovotojas.

Savo žinias gerino ir patirtimi dalijosi pats T.Pakutinskas bei „Ares“ kovotojas L.Urbonavičius, Teodoras Aukštuolis, Saulius Bucius, į MMA pasaulį iš nuo dziudo kilimo žengęs Martynas Vaškovičius, sambo ir grappling meistras Denisas Sokolas, geriausias Latvijos pusiau sunkaus ir sunkaus svorio MMA kovotojas Hasanas Mezhievas. Kiek vėliau prie gausaus būrio garsių kovotojų prisijungė ir Lietuvos laisvųjų imtynių čempionas Edgaras Voitechovskis.

MMA stovyklos Tauragėje dalyviai | asmeninio archyvo nuotr.

MMA stovyklos Tauragėje dalyviai | asmeninio archyvo nuotr.

„Pagalvojau, kad Tauragėje turiu puikias sąlygas organizuoti tokią stovyklą, tad pasidalijau šia idėja su L.Urbonavičiumi, kuris pritarė, – sportas.lt pasakojo T.Pakutinskas. – Susiskambinau su Sauliumi Buciumi ir viską susiorganizavome“.

Sulaukę klausimo, kaip sekėsi sportuoti karantine, kuris Lietuvoje truko nuo kovo 16 dienos iki birželio vidurio, kovotojai buvo atviri.

„Per karantiną sportavau įprastiniu tempu, bet didesnį dėmesį skyriau imtynių technikai“, – prisipažino T.Pakutinskas.

O L.Urbonavičius tempą buvo sumažinęs. „Darydavau ne po dvi, o po vieną treniruotę per dieną, kadangi nenusimatė joks turnyras artimiausiu metu, – sakė kovotojas. – Nemačiau reikalo save spausti“.

MMA stovyklos Tauragėje dalyviai | asmeninio archyvo nuotr.

MMA stovyklos Tauragėje dalyviai | asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau dabar, pasak T.Pakutinsko, daugeliui kovotojų atėjo metas grįžti į įprastinę rutiną. Tai padeda daryti treniruočių stovyklos. „Jos skatina kovotojų ir trenerių iš skirtingų miestų bendradarbiavimą bei tobulėjimą, – sakė T.Pakutinskas. – Mūsų suorganizuotoje stovykloje dalyvavo geri skirtingų kovinių sporto šakų treneriai. Jie dalijosi savo patirtimi ir vedė intensyvias treniruotes. Manau, kad visi stovyklos dalyviai išmoko šio bei to naujo“.

Kovotojas net neabejoja, kad ateityje bus suorganizuota dar ne viena panaši stovykla.

„Tikiu, kad kitą kartą sulauksime kur kas daugiau dalyvių, – sakė T.Pakutinskas. – Norint progresuoti reikia dalytis patirtimi – skirtingos patirtys, skirtingi įgūdžiai ir skirtingos technikos bei filosofijos – tai visuomet praverčia. Kovotojams iš skirtingų klubų tik į naudą susirinkti į vieną vietą ir pasportuoti kartu.

Sulaukę klausimo apie artėjančias kovas, kovotojai susižvalgė.

„Kadangi esu pasirašęs sutartį su „Ares“ organizacija, tikiuosi netrukus sulaukti žinių. Jau girdimos kalbos apie gruodį vyksiantį turnyrą“, – sakė L.Urbonavičius.

T.Pakutinskas išliko paslaptingesnis: „Esu gavęs gerą pasiūlymą iš vienos organizacijos, bet kol kas tebūnie tai paslaptis“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų