Martinas Schilleris | „Stop“ kadras

Martinas Schilleris | „Stop“ kadras

 Pastarosiomis dienomis intensyviai vykusios Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio paieškos baigtos. Lietuvos čempionai pasiekė susitarimą su 38-erių metų specialistu iš Austrijos Martinu Schilleriu.

„Man bus garbė dirbti klube, turinčiame tokias gilias tradicijas. Esu dėkingas, kad galėsiu treniruoti tokią gerą komandą. Nekantrauju pradėti darbą Lietuvoje – šalyje, kuri yra viena iš dominuojančių krepšinio valstybių Europoje, – specialiame „Žalgirio“ gerbėjams skirtame video įraše sakė M.Schilleris. – Manau, kad komanda, kuri yra kuriama, yra labai stipri. Man patinka, kad turime tvirtą branduolį žaidėjų, kurie yra savo karjeros pike arba netrukus jį pasieks. Turime ir veteranų kuriamą lyderystę, ir jaunų, bet labai talentingų krepšininkų. Laukiu, kada galėsiu susisiekti su savo žaidėjais, ir nekantrauju pradėti darbą su jais.“

2004-aisiais metais trenerio karjerą pradėjęs strategas yra sukaupęs nemenką patirtį Europos krepšinyje – didžiąją karjeros dalį M.Schilleris praleido dirbdamas Vokietijos klubuose, taip pat buvo šios šalies vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas.

Nuo 2017-ųjų metų treneris dirbo Solt Leik Sičio „Stars“ komandos vyriausiuoju treneriu NBA G lygoje, o šiemet buvo pripažintas geriausiu šios lygos treneriu.

Dėl COVID-19 viruso protrūkio NBA G lygos sezonas buvo nutrauktas anksčiau laiko, bet iki tol M.Schillerio treniruojamas Solt Leik Sičio klubas iškovojo 30 pergalių ir patyrė 12 pralaimėjimų. Tai buvo antras geriausias rezultatas visoje lygoje.

Naujasis „Žalgirio“ vairininkas garsėja kaip aiškią sistemą turintis ir žaidėjus į ją įtraukti sugebantis treneris, kurio komanda NBA G lygoje išsiskyrė šiai lygai neįprastai protingu krepšiniu.

„Pastaraisiais metais „Žalgiris“ nuveikė labai daug ir aš noriu ir toliau kelti organizacijos lygį, judėti į priekį ir būti šios kelionės dalimi. Kalbant apie mano krepšinio filosofiją: žinoma, mes norime būti stiprūs gynyboje. Mes turėsime aiškias gynybos taisykles, kurių turėsime laikytis, ir taip sukursime vieningą kaip kumštis gynybą. Puolime mes turime išnaudoti aikštelės plotą, dalintis kamuoliu, turime priimti greitus sprendimus ir išnaudoti baudos aikštelę. Norime sukurti gražų akiai krepšinį, kas buvo daroma ir iki šiol“, – teigė M.Schilleris.

Po pokalbių su kandidatais į trenerio vietą „Žalgirio“ vadovybei didžiausią įspūdį paliko būtent M.Schilleris, kuris papirko dideliu savo žinių bagažu, įvairiapusiškumu, disciplina ir gebėjimu išreikalauti iš savo žaidėjų maksimalaus rezultato.

„Martinas yra dar pakankamai jaunas, bet jau nemenką patirtį sukaupęs treneris, kuris atitiko mūsų keliamus reikalavimus. Jo turima vizija atitinka klubo vertybes. Bendraudami su treneriu pamatėme, koks ambicingas jis yra – mūsų požiūriai į darbą visiškai sutapo. Manome, kad kartu su šiuo treneriu mes galime ir toliau tobulėti kaip organizacija“, – apie naują komandos vairininką atsiliepė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Su už Atlanto vis geriau vertinamu ir NBA klubų jau stebėtu treneriu Kauno „Žalgiris“ sutarė dėl dvejų metų sutarties.

Zalgiris

TK
2020-07-15 11:45:07
Pavasariop, kai jau (galbūt) susivoks kur pakliuvęs, galime ir pirmos pergalės tikėtis.
Atsakyti
white mamba
2020-07-14 14:48:14
nu abejotinos sito trenerio kompetencijos 10 metu dirbo asistentu kazkokioi dugno vokietijos komandoi,po to g lygoi kurios lygis netempia net nkl :D nu gal uz centus atejo
Atsakyti
sekmes
2020-07-14 13:47:02
Pagaliau atsirado treneris. Sėkmės ir tikėkimės, kad Žalgirio vadovybė teisingai įvertino jį, nes G lygos ir Eurolygos žaidimas skiriasi kaip diena ir naktis. Tikiuosi nežais kaip Panatinaikos prie Pitino, kur liepė kurt žaidimą patiems tiesiog ir be pakalbėjimo neatrodė, kad moka ką daugiau.
Atsakyti
Pipo
2020-07-14 13:03:02
Žalia ruda žalia ruda hei hei
Atsakyti
aa nu
2020-07-14 10:35:05
is veido tai atrodo kaip 50 metis
Atsakyti
sportas
2020-07-14 09:45:41
gerai, jaunas treneriukas is geros nba organizacijos su perspektyva ir kazkuo nauju eurolygoj kur gales ir nustebint ir daug ismokt, vistiek sezonas labiau pereinamas. dirbes ir europoj daug ir rinktinej ir nba, visai kitas bagazas ziniu. dabar reik tiketis kad prisikvies g lygos geru zaideju is tos pacios savo komandos galetu atsivezt kainas pasikelti ir nigeli gossa ir brantley
Atsakyti
taigi
2020-07-14 09:40:14
manau, kad jam labiau nuskilo treniruoti Žalgirį, nei Žalgiriui gauti jį. Gerai vertinamas treneris meta G lyga ir lekia į europą... Žiūrėsim, kažką sunku apie jį spręsti.
Atsakyti