Šiaulių „Gintra - Universitetas“ | fkgintra.lt nuotr.

Šiaulių „Gintra - Universitetas“ | fkgintra.lt nuotr.

 Rezultatyvią pergalę Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybių devintajame ture iškovojo vienvaldė lyderė Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda.

Šiaulietės centriniame miesto stadione 10:1 (7:0) sutriuškino trečioje vietoje žengiančias Gargždų “Bangos” futbolininkes.

“Gintrai-Universitetui” tai buvo jau devintoji pergalė paeiliui, tuo tarpu “Bangos” vienuolikei trečioji nesėkmė. Tiesa, mūsiškėms tai buvo trečiosios rungtynės šiame sezone, kai nepavyksta išsaugoti “sausų” vartų. Iki šio susitikimo į Lietuvos čempionių vartus kamuolį pasiųsti buvo pavykę tik Vilniaus “MFA-Žalgirio” žaidėjoms.

Rezultatyviausių A lygos žaidėjų viršūnėje ir toliau stabiliai savo poziciją išlaiko Rimantė Jonušaitė, kurios sąskaitoje – 26 tikslūs smūgiai.

Šiaulietės susitikimą pradėjo užtikrintai – jau 9-ąją minutę į priekį aikštes šeimininkes išvedė Jelena Čubrilo – 1:0. Po dešimties minučių įvartį į savo vartus pelnė “Bangos” žaidėja Donata Švarcaitė, o po šio nelaimingo atsitikimo tikslūs smūgiai į viešnių vartus pasipylė tarsi iš gausybės rago.

Gerą atkarpą sužaidusi R.Jonušaitė pasiuntė dar du įvarčius, o rezultatas tapo jau 4:0. Dar po kelių akimirkų pasižymėjo McKenna Davidson – 5:0.

Įvarčių estafetę iš R.Jonušaitės vėl perėmė J.Čubrilo, kuri dar iki pertraukos surengė dvi rezultatyvius išpuolius, užfiksavo “hat-tricką”, o rezultatas tapo 7:0.

Po pertraukos vaizdas aikštėje vyriausiojo trenerio Rimanto Viktoravičiaus taip nebedžiugino. 64-ąją mačo minutę įvartį pelnė Paulina Sarkanaitė, tačiau jau čia pat, 66-ąją minutę tolimu smūgiu aikštės šeimininkių gynybą užklupo rezultatyviausia “Bangos” puolėja Lijana Gedminaitė – 8:1.

Rungtynių pabaigoje savo “hat-tricką” “sumedžiojo” ir R.Jonušaitė, o dar vieną tikslų smūgį pridėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusi Jessica Ayers – 10:1.

Komentuodamas rungtynes R.Viktoravičius išskyrė dvi labai skirtingas mačo puses, tačiau pripažino, kad tokį nusiteikimą antrajam kėliniui galėjo lemti pernelyg didelis atsipalaidavimas.

“Rezultatas, žinoma, tenkina, tačiau man kaip treneriui nesinori matyti tokių skirtingų rungtynių pusių. Galima ieškoti pasiteisinimų, kad neblogai sužaistas pirmasis kėlinys pakišo koją likusiai mačo daliai ir po pertraukos auklėtinės išėjo atsipalaidavusios, bet profesionalų požiūrį ir nusiteikimą privalome demonstruoti visas 90 minučių. Šiek tiek neramina kai kurių žaidėjų sportinė forma, tačiau jau artėjame prie antrojo rato pabaigos ir visoms bus galimybė atsipūsti, pailsinti kūną ir mintis nuo futbolo. Tikiuosi, kad po trumpų atostogų auklėtinės sugrįš tokios pat motyvuotos ir pasiilgusios futbolo, kaip buvo po karantino. Turėsime dar sudėtingesnį etapą, kuriam reikės pasiruošti ir fiziškai ir psichologiškai – prasidės intensyvus pasirengimas UEFA Čempionių lygos atrankai”, – apibendrino treneris.

 

Kitose rungtynėse Utenos „Utenio“ merginos net 8:0 sutriuškino ŠSG-FA „Šiaulių“ komandą. Du kartus nugalėtojų gretose pasižymėjo Ieva Ulevičiūtė, o dar po įvartį pelnė kitos šešios žaidėjos, įskaitant ir Liuciją Vaitukaitytę. Tai buvo vos antroji „Utenio“ pergalė istorijoje Lietuvos moterų A lygoje.

 

Tuo metu trečiose rungtynėse įvarčių užfiksuota nebuvo ir dvikova tarp MFA „Žalgirio-MRU“ ir „Kauno Žalgirio“ baigėsi taikiu rezultatu 0:0.