„Ferrari“ pilotų avarija | „Twitter“ nuotr.

„Ferrari“ pilotų avarija | „Twitter“ nuotr.

Sekmadienį Austrijoje vyko antrosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Štirijos GP. Jose nuo starto iki finišo dominavo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

Iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjęs britas išlaikė pirmąją vietą, o lenktynių metu taip ir nesulaukė rimtesnio spaudimo iš varžovų. Olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) ilgą laiką važiavo atsilikęs 4-5 sek., o lenktynių pabaigoje jo tempas krito ir olandui teko galvoti apie gynybą nuo suomio Valtterio Botto („Mercedes“). Likus 5 ratams V.Bottas galiausiai aplenkė dėl padangų dilimo kentusį M.Verstappeną ir užtikrino „Mercedes“ dublį. Olandas lenktynių pabaigoje dar pasuko į boksus, bet nuvažiuoti greičiausio rato nepajėgė.

Dėl ketvirtos vietos kovojo tailandietis Alexanderis Albonas („Red Bull“) ir meksikietis Sergio Perezas („Force India“). S.Perezas po bandymo lenkti pažeidė priekinį sparną, paskutinius ratus važiavo labai lėtai ir prieš pat finišą prarado penktą poziciją britui Lando Norrisui („McLaren“).

Fiasko patyrė „Ferrari“ komanda. Abu jos pilotai startavo rikiuotės viduryje ir abu baigė lenktynes per keletą pirmųjų ratų. Monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“) netinkamai įvertino situaciją ir trenkėsi į komandos draugą vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“). Pastarajam lūžo galinis sparnas, tad lenktynes jam baigėsi iš karto. Ch.Leclercas sugadino priekinį sparną, po apsilankymo boksuose jis dar grįžo lenktynes, bet po kelių minučių grįžo atgal į boksus ir baigė savo pasirodymą, tad „Ferrari“ užėmė dvi paskutines vietas.

Lenktynių rezultatai:

Štirijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Štirijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

V.Bottas su 43 tšk. išliko čempionato lyderiu. L.Hamiltonas (37) šoktelėjo į antrą poziciją, L.Norrisas (26) liko trečias. Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (80), „McLaren“ (39) ir „Red Bull“ (27).

Dabar komandos kelsis į netoliese esančią Vengriją. Ten liepos 19 d. vyks trečiosios sezono lenktynės.

Atnaujinta 17.30 val. V.Bottas šiaip ne taip susitvarkė su olandu, kuris su vidutinio kietumo padangomis važiuoja jau daugiau nei 40 ratų.

Atnaujinta 17.29 val. M.Verstappeno tempas krito. Paskutiniuose ratuose jį jau spaudžia V.Bottas.

Atnaujinta 17.21 val. S.Perezas pavijo A.Alboną ir dar pakovos dėl ketvirtos vietos. Liko 12 ratų.

Atnaujinta 17.12 val. Likus 20 ratų situacija praktiškai nepasikeitė. L.Hamiltonas išlaiko 5.6 sek. persvarą prieš M.Verstappeną, o V.Bottą lenkia 14.2 sek. Ketvirtoje vietoje gana saugiai jaučiasi A.Albonas. Dėl penktos vietos kovoja S.Perezas, D.Ricciardo ir L.Strollas.

Atnaujinta 16.55 val. Trys lyderiai atliko pirmuosius sustojimus ir minkštas padangas iškeitė į vidutinio kietumo. L.Hamiltono persvara prieš M.Verstappeną siekia 4.8 sek., o prieš V.Bottą - 13 sek. Suomis iš lyderių turi „šviežiausias“ padangas. L.Hamiltono padangos yra 7 ratais „senesnės“, o M.Verstappeno - net 10 ratų.

Atnaujinta 16.37 val. Likus 50 ratų L.Hamiltonas 5.2 sek. lenkia M.Verstappeną ir 7.6 sek. - V.Bottą. Kiti pilotai pralaimi jau daugiau nei 25 sek.

Atnaujinta 16.24 val. C.Sainzas jau prarado dvi vietas - į trečią poziciją pakilo V.Bottas, į ketvirtą - A.Albonas.

Atnaujinta 16.23 val. Ch.Leclercas po kelių ratų grįžo į boksus. Jo lenktynės taip pat baigėsi. „Ferrari“ užėmė dvi paskutines vietas.

Atnaujinta 16.19 val. Saugos automobilis jau pasitraukė. L.Hamiltonas, M.Verstappenas, C.Sainzas ir V.Bottas išlaiko savo pozicijas.

Atnaujinta 16.17 val. Lenktynių lyderiai pajudėjo sėkmingai ir išlaikė savo pozicijas, bet rikiuotės gale į incidentą pateko „Ferrari“ pilotai. Po Charleso Leclerco ir Sebastiano Vettelio susidūrimo trasoje pasirodė saugos automobilis. S.Vetteliui lūžo galinis sparnas, jam lenktynės baigėsi. Ch.Leclercui buvo pakeistas priekinis sparnas, jis tęsia lenktynes iš 19-os vietos.

Lenktynių startas ir „Ferrari“ avarija:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.