Mateuszas Gamrotas ir Normanas Parke | „Stop“ kadras

Mateuszas Gamrotas ir Normanas Parke | „Stop“ kadras

 Šeštadienį Varšuvoje be sirgalių įvyko „KSW 53: Reborn“ mišrių kovos menų turnyras, kurio pagrindinėje kovoje beveik du metus be kovų praleidęs lenkas Mateuszas Gamrotas (16-0) techniniu nokautu trečiame raunde nugalėjo Airijos kovotoją Normaną Parke'as (28-7-1).

Nors N.Parke dar norėjo tęsti kovą, tačiau dėl patirtų sužalojimų daktarai buvo priversti stabdyti dvikovą.

Ši kova turėjo vykti dėl KSW lengvo svorio kategorijos čempiono diržo (iki 70,3 kg), tačiau jo savininkas N.Parke'as nepasiekė reikiamos svorio ribos, svėrė 71,8 kg ir čempiono diržas nefigūravo šioje kovoje.

Po kovos N.Parke norėjo paspausti varžovui ranką, tačiau M.Gamrotas iš pradžių pareikalavo savo varžovo atsiprašyti jo komandos ir šeimos už tai, kas vyko prieš dvikovą. N.Parke sutiko su tokiu lenko prašymu ir galiausiai kovotojai paspaudė vienas kitam rankas.

Kovos akimirkos:

Atsiprašymo pareikalavimas ir pats atsiprašymas:

„Normanai, jeigu tu atsiprašysi manęs, mano komandos ir šeimos, mes paspausime vienas kitam ranką ir viskas bus pamiršta“, – sakė M.Gamrotas.

„Ką galiu pasakyti, šis vyrukas visiškai sugriovė mano kovos planą, pagrąžino mano veidą. Nors jis du metus buvo be kovų, tačiau to nei kiek nesijautė. Neturiu jokių pasiteisinimų, jis turėjo protingą kovos planą. Mes galvojome, kad jis daugiau imtyniaus, tačiau jis kovojo stovėsenoje ir yra nepatogus smūgiuotojas. Išreiškiu jam ir jo komandai pagarbą. Neturiu nieko asmeniško prieš Mateuszą ir jo komandą, o treniruotis jo buvusiame klube „Ankos“ niekada nebuvo mano idėja. Tačiau atsiprašau jo komandos ir jo šeimos, nors apie ją niekada nieko nesakiau“, – sakė M.Parke ir paspaudė M.Gamrotui ranką.

Kovotojai konfliktavo susitikę laidoje, skirtoje reklamuoti šią dvikovą. Nors pačioje laidoje abu atletai buvo gana ramūs, tačiau konfliktas kilo jos pabaigoje, kai M.Gamrotas pareikalavo, jog M.Parke‘as atiduotų 100 proc. uždarbio, jeigu jis nepasieks reikiamos svorio ribos.

„Ar tu tikiesi, kad nepasieksiu svorio, kaip praėjusį kartą? Nori mano pinigų?“, – tada klausė M.Parke‘as.

Anot lenko, gauti pinigus tokioje situacijoje būtų sąžininga, tačiau M.Parke‘as nesutiko: „100 procentų? Tau viskas gerai su galva? Aš nieko tau neduosiu, gal ką nors gausi iš Boriso“.

Laidos vedėjas norėjo nutraukti diskusiją, tačiau kovotojai įsivažiavo ir nenorėjo sustoti. M.Gamrotas atsistojo ir norėjo paimti šalia M.Parke‘o gulėjusį čempiono diržą, kuris anksčiau priklausė pačiam M.Gamrotui, tačiau M.Parke'as greitai jį pastvėrė ir laikė savo rankose.

Konfliktas laidoje:

N.Parke‘as Lenkijos žiniasklaidai yra paaiškinęs, kodėl jam nepavyko pasiekti reikiamo svorio. Tai jau trečias kartas, kai KSW organizacijoje lengvo svorio kategorijoje N.Parke'as nepasiekia reikiamos svorio ribos.

„Šią savaitę turėjau keletą komplikacijų. Anksčiau nesu turėjęs problemų ir mano svoris visada būdavo mažas. Šią savaitę apsiribojome valgymu tik restorano maisto ir manėme, kad to užteks. Aš nieko negalėjau padaryti, mano kūnas atsisakė paklusti. Dariau, ką galėjau, norėjome atidėti svėrimų ceremoniją, nes po valandos bandymų numesti svori pasijaučiau blogai. Po dviejų valandų sulaukiau pagalbos iš medicinos personalo, kurie puikiai atliko savo darbą. Gydytojai pastatė mane ant kojų ir tai leidžia surengti penkių raundų kovą. Deja, ji nevyks dėl titulo ir tai yra mano kaltė, pripažįstu“, – sakė N.Parke‘as.

29-erių metų M.Gamrotas iškovojo 16-ąją pergalę karjeroje ir nėra patyręs pralaimėjimų. Jo priešprieša su N.Parke prasidėjo dar 2017 m. Tada gegužę „KSW 39“ turnyre M.Gamrotas pergalę šventė teisėjų sprendimu, o tų pačių metų spalį dėl netyčinio dūrio į akį kova buvo paskelbta be nugalėtojo. Praėjus 3 metams tai buvo jau trečiasis jų susidūrimas narve.

2016 m. M.Gamrotas „KSW 35“ turnyre nugalėjo Mansourą Barnaoui ir iškovojo KSW lengvo svorio kategorijos čempiono diržą. Jis tris kartus jį apgynė, tačiau prieš dviejų metų pertrauką tą diržą atlaisvino.

M.Gamrotui yra priklausęs ir pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulas, kurį jis iškovojo 2018 m. gruodį prieš Kleberą Kolke Erbstą, tačiau jį taip pat atlaisvino prieš beveik dviejų metų pertrauką. M.Gamrotas išlieka vieninteliu KSW kovotoju, buvusiu dviejų svorio kategorijų čempionu vienu metu.

33-ejų N.Parke'as savo sąskaitoje turi 28 pergales, 7 pralaimėjimus, 1 lygiąsias ir 1 kovą be nugalėtojo. 2019 m. rugsėjį dėl laisvojo lengvo svorio kategorijos čempiono diržo „KSW 50“ turnyre susikovė N.Parke‘as ir Marcinas Wrzosekas, o tada pergalę skirtingu teisėjų sprendimu iškovojo Airijos kovot. Iki šios dvikovos jis buvo iškovojęs penkias pergales iš eilės.

Kiti „KSW 53“ turnyro rezultatai:

Borysas Mankowski vieningu teisėjų sprendimu nugalėjo Marciną Wrzoseką

Tomaszas Drwalas techniniu nokautu antrame raunde įveikė Lukaszą Bienkowski

Andzej Grzebykas techniniu nokautu antrame raunde įveikė Tomaszą Jakubiecą

Romanas Szymanski techniniu nokautu trečiame raunde įveikė Filipą Pejičių

Arturas Sowinski techniniu nokautu pirmame raunde įveikė Gracjaną Szadzinski

Michalas Pietrzakas nokautu pirmame raunde įveikė Kamilą Szymuszowski

Sebastianas Przybszas techniniu nokautu trečiame raunde įveikė Jakubą Wiklaczą  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.