Jorge Masvidalis ir Kamaru Usmanas | Organizatorių nuotr.

Jorge Masvidalis ir Kamaru Usmanas | Organizatorių nuotr.

  Ankstyvą liepos 12 d. rytą Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyko grandiozinis „UFC 251“ turnyras, kurį vainikavo ilgai laukta 33-ejų metų kovotojo iš Nigerijos Kamaru Usmano ir 35-erių metų amerikiečio Jorge Masvidalio kova.

J.Masvidais likus vos šešioms dienoms iki turnyro pakeitė koronavirusu susirgusį pirmąjį pretendentą į titulą Gilbertą Burnsą bei per tas kelias dienas turėjo numesti 9 kg svorio, kad pasiektų pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) ribą.

Visą kovą dominavęs, J.Masvidalį prie narvo krašto spaudęs K.Usmanas, nepaliko vietos abejonėms ir šventė pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu (50-45, 50-45, 49-46).

J.Masvidalis kovą pradėjo kojos spyriu, tačiau jau netrukus K.Usmanas parvertė jį ant žemės. Nuo pat kovos pradžios geros nuotaikos nestokojęs J.Masvidalis ir po vieno iš K.Usmano smūgio alkūne šypsojosi.

Kurį laiką K.Usmanas dar laikė J.Masvidalį prispaustą prie žemės, tačiau galiausiai BMF čempionui pavyko išsivaduoti ir pratęsti kovą stovėsenoje.

Įpusėjus raundui K.Usmanas prispaudė J.Masvidalį prie narvo krašto, tačiau didesnės naudos iš to neišpešė. Po apsikeitimų smūgiais klinče J.Masvidaliui buvo pralietas kraujas, tačiau tai didesnės žalos nepadarė.

Tiksint paskutinėms raundo sekundėms K.Usmanas vėl prispaudė J.Masvidalį prie narvo krašto bei atliko keletą smūgių į korpusą.

Antrojo raundo pradžioje K.Usmanas bandė pagriebti J.Masvidalio koją ir jį parversti, tačiau šį kartą to padaryti sėkmingai nepavyko. Visgi netrukus NCAA antrojo diviziono imtynių čempionas K.Usmanas vėl prirėmė J.Masvidalį prie narvo krašto, atlikinėjo smūgius į korpusą, mindžiojo varžovo pėdą ir toliau jį sekino.

Visą antrąjį raundą kovotojai taip ir praleido: K.Usmanas stovėsenoje buvo prirėmęs J.Masvidalį prie narvo krašto, atlikinėjo smūgius pečiu į varžovo smakrą, mindžiojo jo pėdą ir smūgiavo ranka į korpusą. Tik likus pusei minutės iki raundo pabaigos spaudimas atslėgo ir J.Masvidalis gavo progą parodyti savo smūgių jėgą.

Trečiame raunde istorija kartojosi, o įpusėjus kovai pagal smūgius klinče K.Usmanas pirmavo net 88 prieš 22.

Įpusėjus raundui teisėjui teko stabdyti kovą dėl K.Usmano smūgio žemiau juostos, o šią pertrauką J.Masvidalis išnaudojo poilsiui.

Iki raundo pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms K.Usmanas atliko parvertimą, netrukus dar kartą jį pakartojo, o J.Masvidalis atsidūrė prispaustas ant narvo grindų. Paskutinėmis sekundėmis K.Usmanas dar atliko keletą smūgių alkūnėmis ir kova persikėlė į ketvirtąjį raundą.

Praėjus vos 15 sekundžių nuo raundo pradžios, K.Usmanas po smūgio koja vėl prispaudė varžovą prie narvo krašto. K.Usmanas toliau atakavo kairę J.Masvidalio pėdą, atlikinėjo smūgius pečiu ir nesuteikė jam jokių galimybių smūgiuoti.

Praėjus 3 minutėms nuo raundo pradžios J.Masvidaliui pavyko ištrūkti ir pratęsti kovą narvo viduryje, tačiau per tą laiką nepadarė didesnės žalos K.Usmanui.

Ketvirtojo raundo pabaigoje K.Usmanas klinče dar atliko puikų smūgį alkūne ir į savo kampą nuėjo plačiai šypsodamasis.

Paskutiniojo raundo pradžioje kovotojai keitėsi smūgiais narvo viduryje, o praėjus minutei K.Usmanas pargriovė J.Masvidalį ant narvo grindų bei prispaudė jį klubais.

Didžiąją penktojo raundo dalį J.Masvidalis praleido bandydamas išsivaduoti iš K.Usmano gniaužtų ir tik likus 30 sekundžių kovotojai vėl persikėlė į narvo vidurį. Paskutinėmis sekundėmis J.Masvidalis dar turėjo progą atlikti keletą smūgių, tačiau jie jo jau nebeišgelbėjo ir pasibaigus laikui, teisėjai vienbalsiai paskelbė K.Usmano pergalę.

„Leisk man iškovoti dar keletą pergalių ir mes sugrįšime“, – prieš paskelbiant K.Usmaną nugalėtoju jam pasakė J.Masvidalis.

„Gamebred“ yra didžiausias ir blogiausias vyrukas šiuo metu ir per šešias dienas aš turėjau pakeisti pavarą bei jam pasiruošti“, – po kovos sakė K.Usmanas. „Turėjau psichologiškai prisitaikyti, nes treniravausi G.Burnsui. Turėjau visiškai kitokį kovos planą. „Gamebred“ yra kietas ir jis tai parodė. Jis atlaikė daugybę didelių smūgių alkūnėmis, bet nepasitraukė. Žinojau, kad Jorge yra kietas ir aš tai visada sakiau. Neskaitant visų tų purvinų kalbų ir kitų dalykų, jis tikrai kietas ir už tai aš jam turiu atiduoti kreditų. Tiesiog aš esu geresnis, turiu daugiau įrankių ir kai reikia, galiu juos išsitraukti ir panaudoti“.

Statistika | „Stop“ kadras

Statistika | „Stop“ kadras

K.Usmanas (16-1) iki šiol vienintelį savo karjeros pralaimėjimą buvo patyręs karjeros pradžioje, kai 2013 m. CFA organizacijoje skausmingu veiksmu pralaimėjo Jose Cacaresui. Nuo to laiko „Nigerijos košmaras“ žengė tik pergalingai, o UFC organizacijoje iškovojo jau 12 pergalių iš eilės. Prieš šią dvikovą K.Usmanas kovojo 2019 m. gruodį, o tada techniniu nokautu penktame raunde jis įveikė Colby Covingtoną.

J.Masvidalis (35-13) turėjo fantastiškus 2019 metus, per kuriuos jis iškėlė savo vardą į neregėtas aukštumas. 2017 m. pralaimėjęs Demianui Maia ir Stephenui Thompsonui, po pusantrų metų pertraukos sugrįžęs J.Masvidalis įveikė Darreną Tillą, Beną Askreną ir Nate‘ą Diazą. J.Masvidalis buvo įstrigęs derybose su UFC dėl naujų kovų, tačiau galiausiai jis gavo naują ir kur kas pelningesnę sutartį bei stojo į kovą dėl čempiono diržo.

Kitu K.Usmano varžovu turėtų būti G.Burnsas, nors ir Leonas Edwardsas laukia savojo šanso.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Spyga
2020-07-13 14:32:47
Ar aš vienas negaliu klausyt ką peza tie lietuvių komentatoriai per gotv3 ??? kai užkomentuoja tai net nemalonu klausyt.. p.s pagal Significant straikus ne taip ir daug atsiliko Masvidalis.. antrai kovai pasiruoš manau rimčiau..
Atsakyti
Gedas
2020-07-12 12:05:37
Tiek Chabibas, tiek Usmanas begalo nuobodūs kovotojai. Geri kovotojai, talentingi imtynininkai, bet žiūrovams jie begalo nuobodūs kovotojai
Atsakyti
Remas
2020-07-12 10:57:38
Chabibas myluoja varžovą ant žemės, o Kamaru prie tinklo. Kaip Kličko kovos būdavo neįdomios dėl 100 klinčų, taip ir čia tas pats.
Atsakyti
Aa
2020-07-12 10:42:41
Masvidalis nieko nepralose gavo pinigu ir visa demesi nes turejo pasiruosti per maziau nei savaite.butu priesininkas smugiuotojas butu kova visai kita o tokiam varzovui reikia pilno pasiruosimo o ne jokio
Atsakyti
nice!
2020-07-12 09:11:56
gal truputi maziau los masvidalis.
Atsakyti
Rs
2020-07-12 20:37:07
Gal byby mažiau tava motina lapnos man? Ar tiekpat?
Teletabimiams
2020-07-12 09:04:41
Mikimauzai jus. Cia UFC, ne boksas. Isijunkit boksa kur tik viena dalyka reikia moketi ir ziurekit. Nesuprantat, kad imtynes ir visa kita daug sunkiau. Mix Martial Arts gi cia. Tikri mikimauzai esat
Atsakyti
o
2020-07-12 09:01:15
nafik, tegu eina usmanas su chabibu kovot, visiškai neįdomu stebėti jo kovų
Atsakyti
Byron
2020-07-12 09:04:02
Nekovos jiedu, nes abu draugai ir abu tą patį vadybininką turi.
Byron
2020-07-12 08:59:29
Žiūrėjau tiesiogiai. Masvidalis pirmam rounde dar bandė kažką daryti ir apylygė kova buvo, bet visuose kituose rounduose į vienus vartus gavo. Daužė jam šonus, su petim į smakrą, pėdas su kulnu, visus pervetimus sėkmingai Usmanas atliko ir ant viršaus atsidurdavo. Masvidalis tik į orą kumšiais pamosikuodavo. O taip save gyrė, dar su Chabibu svajojo kovoti... Ne tau Masvidali dangus.
Atsakyti
UFC
2020-07-12 08:59:10
Kaip ir sakiau jokiu sansu Masvidaliui,bet net ir mane nustebino,kad visiskai nieko nenuveike, buvo atkarpu kai turejo smugiuoti, bet buvo labai pasyvus. Ir nepradekit dabar svaigti,kad likus 6dienom jis sutiko kautis, jis treniravuosi siai kovai paskutinius metus,vien del to sugebejo atsilaikyti visus raundus,kitu atveju po vieno jau butu uzduses
Atsakyti
Cormier
2020-07-12 08:57:23
Baisi kova, suprantu, kad kiekvienas naudoja, ka moka, bet is ziurovo puses tai ka as zinau - is 25 min kokia 17 buvo priremes Masvidali prie narvo ir nei vienas, nei kitas nieko nedare.
Atsakyti
Byron
2020-07-12 09:02:46
Usmanas viską gerai darė. Daužė jam šonus, smakrą su petim, kojas, kelis pervertimus ant žemės sėkmingai atliko. O ką Masvidalis? Visiškai nieko. Laukė pastoviao kol jį paleis, bet jokios iniciatyvos nerodė ištrukti. Būtų norėjęs Masvidalis, būtų atsistūmęs ir ištrūkęs, bet matyt buvo jau po pirmo roundo išsikvėpęs ir neturėjo jokių įdėjų kaip toliau kovoti.
G
2020-07-12 09:04:19
Sutinku su tavim visiškai.