Jose Aldo ir Piotro Jano kovos akimirka | „Stop“ kadras

Jose Aldo ir Piotro Jano kovos akimirka | „Stop“ kadras

  Ankstyvą liepos 12 d. rytą Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyko kol kas įspūdingiausias šių metų MMA turnyras – „UFC 251“, kuriame dėl Henry Cejudo atlaisvinto lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) diržo kovojo 33-ejų metų brazilas Jose Aldo ir 27-erių metų rusas Piotras Janas.

Iki šiol UFC organizacijoje nenugalėtas P.Janas dominavo penktame raunde ir po smūgių krušos į buvusį UFC puslengvio svorio kategorijos čempioną J.Aldo teisėjas buvo priverstas nutraukti dvikovą bei paskelbti P.Janą naujuoju UFC pasaulio čempionu.

Kovos pradžioje J.Aldo atliko kelis kojų spyrius, o po vieno iš jų P.Janas parkrito, tačiau greitai atsistojo. Gana įtempto pirmojo raundo pabaigoje J.Aldo atsidūrė ant žemės ir gynėsi prie P.Janą gulėdamas ant nugaros. Rusui sykį pavyko pataikyti poveikį padariusį smūgį į krūtinę, po kurio J.Aldo likusias sekundes tiesiog gynėsi.

Antrame raunde J.Aldo ir toliau naudojo spyrius koja, kurie priverčia P.Janą pakeisti poziciją. Rusas kelis kartus buvo įspėtas dėl ištiestų pirštų, tuo tarpu J.Aldo buvo tikslesnis ir greičiausiai laimėjo šį raundą.

Trečiojo raundo pabaigoje išryškėjo P.Jano pranašumas. Jis pataikė alkūne į varžovo veidą, atliko dar keletą tikslesnių smūgių, o J.Aldo kvėpavimas gerokai apsunko.

Ketvirtą raundą P.Janas pradėjo spausdamas J.Aldo, tačiau brazilas sėkmingai atsakydavo į varžovo puolimą. P.Janas šiame raunde naudojo daugiau kombinacijų, o J.Aldo sulėtėjo. Likus šiek tiek mažiau nei minutei iki raundo pabaigos kovotojai perėjo į parterį, o J.Aldo ir vėl buvo ant nugaros. P.Janas stovėdamas mėgino pasiekti varžovo galvą alkūnėmis ir dažnai tai darė sėkmingai, o iš brazilo nosies pasipylė kraujas.

Penktojo raundo pradžioje P.Janas vėl pargriovė J.Aldo ir pradėjo aktyviai smūgiuoti į gulintį brazilą. P.Janas visiškai kontroliavo kovos eigą, o praėjus porai minučių nuo raundo pabaigos dešine ranka lyg plaktuku pradėjo smūgiuoti į J.Aldo galvą. Brazilas susigūžė ir gynėsi, o P.Janas toliau tęsė savo smūgių seriją. Nors teisėjas dar kurį laiką laukė aktyvesnių veiksmų iš J.Aldo, tačiau brazilas nebesugebėjo nieko padaryti ir galiausiai kova buvo nutraukta.

Apie tai, koks buvo penktasis raundas, daug pasako jo smūgių statistika, kuri yra negailestinga J.Aldo: 1 prieš 62.

„Žinojau, kad varžovas bus labai stiprus. Šiek tiek žalos patyrė priekinė koja, todėl negalėjau kovoti sau įprastoje pozicijoje. Pirmuose raunduose mano planas buvo spausti jį, tačiau taip pat leisti jam ir daugiau padirbėti, kad jis pavargtų ir aš galėčiau perimti kovos kontrolę nuo trečiojo raundo. Taip ir buvo“, – po dvikovos sakė P.Janas.

P.Jano pergale nebuvo sužavėtas šios svorio kategorijos diržą atlaisvinęs H.Cejudo, kuris pasveikino rusą su pergale, tačiau sukritikavo jo pasirodymą bei teigė, kad prieš jį jis nebūtų atsilaikęs ir dviejų raundų.

Šioje svorio kategorijoje J.Aldo debiutavo 2019 m. gruodį, o tada po trijų raundų kovos ir skirtingo teisėjų sprendimo jis pralaimėjo Marlonui Moraesui, nors pats J.Aldo sakė, jog jaučiasi nugalėtoju.

27-erių metų P.Janas dabar yra iškovojęs jau 10 pergalių iš eilės, iš kurių septynios – UFC organizacijoje. Viso jis yra iškovojęs 15 pergalių per 16 dvikovų Ir pralaimėjo tik 2016 m. ACB turnyre skirtingu teisėjų sprendimu Magomedui Magomedovui.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

white mamba
2020-07-12 10:23:03
tas aldo idomus aparatas :D jeigu net gregoras ji iskinke per pora sekundziu :D
Atsakyti
..
2020-07-12 12:30:32
Cia ne sachmatai, o kovinis sportas , vienas neteisingas judesys gali kainuoti pergale ar net givybe, o tas neteisingas judesys gali būt atliktas kovos pradzioj ar pabaigoj...Plius magregoris sake jog lauke to smugio is aldo ir sulauke pacioj pradzioj ko pasekoj Aldo gavo nokauta...O su Janu Aldo pasirode visai neblogai tikejaus tikrai blogiau.
fzth
2020-07-12 07:30:45
per kur galima ziureti live?
Atsakyti
aldo
2020-07-12 07:29:08
jau nera geras kovotojas.nebe tie metai.
Atsakyti
silute
2020-07-12 07:15:56
Sveikinu Jana su pergale,,, Sauni kova buvo Russas saunuolis.
Atsakyti