„Formulės 1“ pilotai | Scanpix nuotr.

„Formulės 1“ pilotai | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Austrijoje vyko pirmosios šio sezono „Formulės 1“ lenktynės. Prieš jas čempionato dalyviai vieningai pasisakė prieš rasizmą ir užsimovė marškinėlius su užrašu „End Racism“ („užbaikite rasizmą“). Tiesa, ne visi lenktynininkai prieš startą nusprendė priklaupti ant vieno kelio. To nepadarė 6 pilotai: Charlesas Leclercas, Maxas Verstappenas, Carlosas Sainzas, Daniilas Kvyatas, Kimi Raikkonenas ir Antonio Giovinazzi.

„Kai jie pasiūlė klauptis ir taip parodyti pritarimą kovai prieš rasizmą, man tai buvo nesuprantama. Galima sakyti, kad tai kiek prieštaravo mano rusiškam mentalitetui. Čia klaupiamasi prieš tėvynę, vėliavą ir Dievą. Visi lenktynininkai vieningai pasisako prieš rasizmą. Savo poziciją parodėme užsidėję marškinėlius su užrašu, raginančiu užbaigti rasizmą“, - pasakojo D.Kvyatas.

M.Verstappenas dar prieš startą paaiškino, kodėl nesiklaups: „Pasisakau už lygybę ir kovą prieš rasizmą, bet taip pat manau, kad kiekvienas savo poziciją gali išreikšti sau priimtinu būdu. Aš šiandien nesiklaupsiu, bet gerbsiu ir palaikysiu kiekvieno piloto sprendimą.“

Savo sprendimą aiškino ir Ch.Leclercas: „Man atrodo, kad daug svarbiau yra darbai kasdieniame gyvenime, kovojant su problema, o ne formalūs gestai, kurie kai kuriose šalyse gali pasirodyti kontroversiški. Aš nesiklaupsiu, bet tai nereiškia, kad esu mažiau pasiryžęs kovoti su rasizmu nei kiti.“

Teigiama, kad aktyviai apie kovą su rasizmu kalbantis britas Lewisas Hamiltonas norėtų prieš visas likusio sezono lenktynes atsiklaupdamas išreikšti savo poziciją. „Formulės 1“ valdytojai jam tokį leidimą jau suteikė.

„Tai bet kuriuo atveju yra stipri žinutė, nepriklausomai nuo to, ar tu klaupiesi, ar ne. Net ne aš buvau šios idėjos iniciatorius. Tai pasiūlė „Formulės 1“ vadovai, vėliau pilotų susirinkime Sebas su Romainu visų paklausė, ar jie sutiktų atsiklaupti prieš lenktynes. Kai kurie iš karto pasakė, kad to nedarys. Aš jiems paaiškinau, kodėl šio gesto simbolinė reikšmė yra tokia didelė ir kad aš tikrai atsiklaupsiu prieš lenktynes, bet taip pat pasakiau, kad kiekvienas yra laisvas pasirinkti. Esu labai dėkingas tiems, kurie klaupėsi kartu su manimi“, - sakė L.Hamiltonas. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

lol
2020-07-12 01:51:49
atsiklaupimas parodo savigarbos nebuvimą ir lindimą kitam į subinę.
Atsakyti
Andrius
2020-07-10 11:10:19
Malačiai, tie Nigeria visai achuielino... Dar kauptis prieš juos!!!!
Atsakyti