„UFC 251“ | Organizatorių nuotr.

„UFC 251“ | Organizatorių nuotr.

 Ankstyvą šio sekmadienio rytą Lietuvos laiku Jaso saloje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyks vienas įspūdingiausių turnyrų istorijoje „UFC 251“, kuriame išvysime net tris titulines kovas bei lietuvių kilmės Rose Namajunas sugrįžimą.

„UFC 251“ turnyre dėl pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo kovos nigerietis Kamaru Usmanas ir likus vos šešioms dienoms iki turnyro koronavirusu užsikrėtusį Gilbertą Burnsą pakeisti sutikęs Jorge Masvidalis.

Dėl puslengvio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržo kovos australas Alexanderis Volkanovskis ir amerikietis Maxas Holloway, o dėl svorio kategorijos iki 61,2 kg kovos rusas Piotras Janas ir brazilas Jose Aldo.

Kiek anksčiau įvyks revanšinė brazilės Jessicos Andrade ir R.Namajunas akistata, o pagrindinę programą pradės populiarioji amerikietė Paige VanZant, kurios laukia brazilė Amanda Ribas.

Pirmoji vakaro kova prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val. nakties, o pagrindinės programos kovos prasidės 5 val. ryto.

Įdomu tai, kad JAE laikas yra panašus į Lietuvos ir ten turnyras prasidės 2 val. nakties. Visgi dėl transliacijų patogesnių transliacijų JAV žiūrovams, kovotojams teks pasirodyti naktį arba paryčiais, todėl jie visą savaitę miegoti eina itin anksti ir keliasi taip pat anksti.

Pagrindinės vakaro kovos:

Kova dėl pusvidutinio svorio kategorijos (iki 170 svarų arba 77,1 kg) čempiono titulo: Kamaru Usmanas (16-1) – Jorge Masvidalis (35-13)

Neįtikėtina, kaip šiame sporte viskas gali greitai pasikeisti. Vos kiek mažiau nei prieš savaitę K.Usmanas buvo pasiruošęs ginti savo titulą prieš G.burnsą, o J.Masvidalis užsiiminėjo viešais pareiškimais ir kalbomis apie per mažus UFC atlyginimus.

Visgi praėjusį penktadienį buvo pranešta, kad G.Burnsas užsikrėtė COVID-19, šeštadienį buvo paskelbta, kad pagrindinė vakaro kova vyks tarp A.Volkanovski ir M.Holloway, o sekmadienį oficialiai paaiškėjo, kad jeigu J.Masvidalio koronaviruso testas bus neigiamas, jis stos į kovą prieš K.Usmaną.

Dabar jau žinome, kad J.Masvidalis išlaikė tą testą ir jau dabar yra Jaso saloje, o jau kurį laiką laukta kova, netikėtai, tačiau tapo reali.

J.Masvidalis į šią kovą ateina po geriausių savo metų karjeroje. 2019 m. jis pagerino greičiausio nokauto rekordą ir vos per 5 sekundes sutriuškino Beną Askreną, įveikė Darreną Tillą bei dėl „blogiausio močkrušio“ diržo nugalėjo Nate‘ą Diazą.

Šiuo metu nėra „karštesnio“ kovotojo UFC, nei J.Masvidalis. Kalbant apie stipriąsias jo savybes turėtume pažymėti, kad jis yra vienas geriausių boksininkų UFC. Jo „jabai“ yra vieni iš geriausių MMA, kuriuos jis panaudoja pasiruošdamas smūgių kombinacijoms į kūną ir galvą. Jis puikiai jaučiasi tiek eidamas į priekį, tiek ir kontratakuodamas. Pastaruoju metu jis taip pat pademonstravo puikius sugebėjimus klinče.

„Gamebred“ taip pat turi nepaprastai kietą smakrą. Per 48 savo karjeros kovas jis vos kartą pralaimėjo techniniu nokautu ir tai įvyko 2008 m. bei kelia daug klausimų.

Abejojantys J.Masvidaliu paklaustų: jeigu jis toks geras, kodėl jis turi 13 pralaimėjimų karjeroje?

Savo karjeros pradžioje J.Masvidalis turėjo tendenciją stačia galva nerti į kovą ir turėti per didelį pasitikėjimą savimi. Problema buvo ta, kad jis kovos metu jau galvodavo, kad ją laimėjo ir taip leisdavo varžovams jį pralenkti taškais.

Taip J.Masvidalis pralaimėjo Lorenzui Larkinui, Alui Iaquinta, Bensonui Hendersonui ir Gilbertui Melendezui.

Šios problemos panaikinimas padarė J.Masvidalį kur kas pavojingesnį, tačiau 2017 m. jis pralaimėjo du kartus: vieną sykį Stephenui Thompsonui, o kitą – Demianui Maia.

Iš esmės, J.Masvidalis dabar yra kovotojas, kuris turi mažai silpnybių ir daug pranašumų. Visgi dabar jis susitinka su bene labiausiai dominuojančiu kovotoju šioje svorio kategorijoje nuo Georgeso St-Pierre‘o geriausių laikų.

Yra daug panašumų tarp GSP ir K.Usmano. Lengva buvo pamiršti, tačiau karjeros pradžioje GSP sėkmę atnešdavo ne jo techniški smūgiai ar imtynės, tačiau jo brutali jėga.

GSP visada buvo pripažintas geriausias imtynininkas MMA, nors tai nebuvo jo pagrindas. Visgi tos imtynės atsirado dėl jo atletiškumo, jėgos ir stiprybės, o ne tik dėl įgūdžių.

K.Usmanas yra panašus. NCAA antrojo diviziono čempionas popieriuje neturėjo turėti pranašumo prieš Tyroną Woodley, puikų NCAA pirmojo diviziono imtynininką. Ir vis dėlto, K.Usmanas šioje srityje jį pranoko.

Paprasčiau kalbant, šiame sporte nėra jokio kito kovotojo, kuris turėtų tokią jėgą, atletiškumą, ištvermę ir spaudimo galimybę, kokią turi „Nigerijos košmaras“

Kiekvieną kartą, kai jis pagriebia savo varžovą, jie negali sustabdyti jo nuo parvertimų. Net tokie stiprūs kovotojai kaip T.Woodley ir Emilis Weberis Meekas buvo bejėgiai prieš tokį stilių.

K.Usmanas nėra tik imtynininkas. Aukštaūgis kovotojas, turintis ilgas rankas taip pat yra pavojingas ir smūgiavime.

Ar jis yra toks techniškas boksininkas kaip J.Masvidalis? Tikrai ne. Jis priėmė daugybę smūgių iš Colby Covingtono, tačiau lygiai taip pat jis galėjo nubausti savo varžovą.

Verta paminėti, kad K.Usmanas buvo priverstas daugiau smūgiuoti prieš C.Covingtoną, nes jis turi panašaus lygio imtynių įgūdžius, tuo tarpu prieš J.Masvidalį parvertimai bus kur kas didesnis faktorius.

Tikriausiai artimiausia šios kovos paralelė yra K.Usmano kova 2018 m. prieš Rafaelį Dos Anjos. Kaip ir J.Masvidalis, R.Dos Anjos yra labai patyręs smūgiuotojas, nors ir ne toks geras boksininkas, o K.Usmanas, pasinaudodamas savo graplingo sugebėjimais, išlaikė R.Dos Anjos ant žemės visą kovą.

Nors J.Masvidalis gali vėl suspindėti pačioje kovos pradžioje, tačiau sunku matyti jo sėkmę vėlesniuose raunduose. Nors J.Masvidalis yra solidus graplingo kovotojas ir 2013 m. jis privertė pasiduoti Michaelį Chiesą, tačiau abejotina, ar jis sugebėtų kažką panašaus pademonstruoti prieš K.Usmaną.

J.Masvidalis dabar yra aukščiausiame karjeros taške ir tikrai užsitaravo progą kovoti dėl titulo, tačiau užsienio ekspertai nemano, kad dabar, žinant visą situaciją, jis gali įveikti K.Usmaną.

Verdiktas: K.Usmano pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: K.Usmanas ar J.Masvidalis?
  • K.Usmanas (670 balsų)
  • J.Masvidalis (1006 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Kova dėl puslengvio svorio kategorijos (iki 145 svarų arba 65,8 kg) čempiono titulo: Alexanderis Volkanovskis (21-1) – Maxas Holloway (21-5)

Maždaug prieš metus, kai M.Holloway dominavo prieš Frankie Edgarą, UFC greitai paskelbė jį geriausiu visų laikų puslengvio svorio kategorijos kovotojų. Jis tris kartus apgynė savo titulą ir viso šioje svorio kategorijoje buvo laimėjęs 14 kovų iš eilės.

Visgi tada jis stojo prieš A.Volkanovskį ir nutiko tai, ko daugelis negalėjo įsivaizduoti. M.Holloway atsidūrė kovoje, kuri buvo panaši į kikbokso dvikovą ir mes išvydome naują puslengvio svorio kategorijos čempioną.

Nepaisant to, kad yra kitų kovotojų, kurie nusipelno progos kovoti dėl titulo, tačiau UFC visuomet mielai surengia kuo skubesnį revanšą. Nors dėl COVID-19 pandemijos tai užtruko, tačiau pagaliau mes tai išvysime.

A.Volkanovski pirmoje kovoje nustebino M.Holloway savo greičiu ir smūgiais kojomis. Ankstyvųjų raundų metu A.Volkanovski išvengė M.Holloway kombinacijų ir užuot bandęs varžovo smakro tvirtumą, jis susitelkė į smūgius kojomis.

Dabar greičiausiai Maxas bus kur kas geriau pasiruošęs kojų smūgiams ir A.Volkanovskio greičiui. Visgi išlieka klausimas, ar M.Holloway kovojimo stilius leis jam išvengti tokio puolimo?

M.Holloway yra aukščiausias puslengvio svorio kategorijos kovotojas (180,34 cm) ir nors jo ištiestų rankų ilgis nėra kažkoks išskirtinis, sujungus tai su ūgiu, leidžia jam nepriekaištingai naudoti „jabus“.

Jeigu M.Holloway nugalės A.Volkanovskį, tuomet jis sąžiningai galės save laikyti vienu geriausiu šios svorio kategorijos kovotojų istorijoje, tačiau užsienio ekspertai nemato M.Holloway pergalės. Buvusiam čempionui bus sunku atlikti pakeitimus, nepatenkant į kitus A.Volkanovski spąstus.

Verdiktas: A.Voklanovski pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: A.Volkanovski ar M.Holloway?
  • A.Volkanovski (449 balsai)
  • M.Holloway (530 balsų)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Kova dėl lengviausio svorio kategorijos (iki 135 svarų arba 61,2 kg) čempiono titulo: Piotras Janas (14-1) – Jose Aldo (28-6)

Paskutinį kartą kovą dėl šios svorio kategorijos čempiono titulo matėme vos prieš du mėnesius. Tą kattą čempionas Henry Cejudo nugalėjo buvusį legendinį čempioną Dominicką Cruzą ir baigė savo karjerą.

UFC įprastai užtrunka kur kas ilgiau, kol atranda suorganizuoja pagrindinių pretendentų į atlaisvėjusį titulą dvikovą, tačiau šį kartą daug laiko neprireikė. Nepaisant greito ir užtikrinto UFC sprendimo, netrūko besipiktinančių J.Aldo suteikta proga kovoti dėl šios svorio kategorijos diržo.

Legendinis buvęs UFC puslengvio svorio kategorijos čempionas šiame svoryje kovėsi tik kartą, kai „UFC 245“ turnyre teisėjų sprendimu pralaimėjo Marlonui Moraesui.

Buvo daug manančių, kad J.Aldo gali turėti problemų siekdamas 135 svarų (arba 61,2 kg) svorio ribą, tačiau jis tai padarė neįtikėtinai sveikai ir be didesnių problemų. Kai M.Moraesas jį sužeidė dvikovos pradžioje, J.Aldo vėlesniuose raunduose atrodė kur kas geriau. Nemažai ekspertų taip pat mano, kad J.Aldo padarė pakankamai, kad iškovotų pergalę.

Laimėdamas, J.Aldo taptų dar vienu kovotoju, kuris būtų turėjęs dviejų skirtingų svorio kategorijų čempionų titulus bei dar labiau sustiprintų savo vardą visų laikų geriausių kovotojų sąraše.

Visgi prieš J.Aldo stovės tikrai beprotiškas varžovas P.Janas, kuris savo sąskaitoje turi 14 pergalių ir 1 pralaimėjimą, o UFC organizacijoje yra iškovojęs visas 6 pergales. Rusas yra įveikęs tokius pavojingus varžovus kaip Jimmie Rivera, Johną Dodsoną ir Urijah Faberį, kurie nei vienas nesugebėjo būti bent jau arti pergalės.

P.Janą pavojingu padaro jo kojų darbas. Jis taip pat yra puikus smūgiuotojas, su didžiule jėga gali itin greitai atlikti kombinacijas, tačiau būtent kojų darbas jį paruošia tiems smūgiams.

P.Janas nėra visiškai nepaliestas: tiek J.Dodsonas, tiek J.Rivera tam tikru metu jį sužalodavo, tačiau P.Jano smakras išties yra tvirtas.

Vienas iš didžiausių klausimų prieš šią kovą yra toks: ar gali J.Aldo išvengti P.Jano kojų darbo ir spaudimo bei neatsiremti į narvo kraštą? Jeigu taip, jis turi šansų šioje kovoje. J.Aldo yra kur kas geresnis kikbokso meistras ir turi kur kas daugiau patirties.

Tas kovotojas, kuris pačioje pradžioje perims narvo kontrolę, turės kur kas didesnius šansus laimėti. Jeigu P.Janas privers J.Aldo atsitraukti, tuomet mažai abejonių, kad ir iškovos pergalę. Visgi jeigu brazilui pavyks to išvengti, jis galės dirbti su kojų smūgiais ir prijungs savo kombinacijas, tuomet kas žino?

Apskritai, labai sunku prognozuoti šios kovos laimėtoją. Žinant, kad P.Janas yra jaunesnis kovotojas, yra daugiau šansų, kad jis atlaikys tą audrą, kokią J.Aldo gali sukurti.

Verdiktas: P.Jano pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: P.Janas ar J.Aldo?
  • P.Janas (622 balsai)
  • J.Aldo (373 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Minimalaus svorio kategorijos (iki 115 svarų arba 52,2 kg) kova: Rose Namajunas (9-4) – Jessica Andrade (20-7)

Kad ši kova yra tik antra pagrindinėje vakaro programoje geriausiai apibūdina tai, kokio didumo ir svarbumo yra šis turnyras. Visai neseniai ši kova buvo planuojama „UFC 249“ turnyre kaip antroji pagrindinė vakaro dvikova, o vos prieš metus šios merginos kovojo dėl titulo.

Ta kova, kai R.Namajunas dar priklausė čempionės titulas, baigėsi dramatiškai: J.Andrade pasinaudojo vienintele lietuvių kilmės kovotojos klaida ir antrame raunde ją šiurpiai numetė ant galvos ir iškovojo pergalę bei čempionės titulą, kurį prarado jau kitoje kovoje pralaimėdama dabartiniai čempionei kinei Weili Zhang.

Tuo tarpu R.Namajunas po to pralaimėjimo daugiau nekovojo ir net svarstė apie karjeros pabaigą. Visgi iš naujo atradusi meilę gyvenimui, R.Namajunas nusprendė vėl sugrįžti į narvą ir sako, kad dabar yra pasiruošusi geriau nei bet kada.

Užsienio ekspertai pergalę šioje kovoje skiria R.Namajunas. Nors sakyti, kad pirmoje jų tarpusavio dvikovoje J.Andrade laimėjo tik sėkmės dėka būtų negražu, tačiau sėkmė tikrai prisidėjo prie tokio rezultato. Ypač prisimenant tai, kaip pirmame raunde R.Namajunas dominavo prieš J.Andrade.

R.Namajunas „jabai“ ir nuostabus kojų darbas pristabdė J.Andrade, kuri raundo pabaigoje ne tik gerokai kraujavo, tačiau buvo arti to, kad po vieno iš smūgio keliu kova būtų baigta.

Esminis klausimas šioje kovoje – kaip R.Namajunas sugebėjo atsigauti psichologiškai. Kai ji jaučiasi geriausiai, gali išnaudoti visus savo sugebėjimus visose srityse ir ne tik įrodyti savo pranašumą teisėjams, bet ir techniniu nokautu įveikti tokias smūgiuotojas kaip Joanną Jedrejczyk.

Jeigu yra taip, kaip sako Rose ir ji yra radusi savo psichologinę pusiausvyrą bei iš naujo pamilo mišrius kovos menus, tuomet nėra priežasčių, kodėl ji negalėtų sustabdyti J.Andrade anksčiau laiko.

Verdiktas: R.Namajunas pergalė techniniu nokautu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: R.Namajunas ar J.Andrade?
  • R.Namajunas (1028 balsai)
  • J.Andrade (83 balsai)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.

Visų lengviausio svorio kategorijos (iki 125 svarų arba 56,7 kg) kova: Amanda Ribas (9-1) – Paige VanZant (8-4)

Paskutinį kartą narve P.VanZant matėme 2019 m. sausį, kai ji skausmingu rankos laužimu įveikė Rachael Ostovič. Nuo tada ji užsiėmė kitais reikalais ir gydėsi rankos traumą, o apie jos ateitį kilo vis daugiau klausimų.

Ši kova yra paskutinė pagal dabartinę jos sutartį su UFC, o ji jau yra sakiusi, kad norėtų išbandyti savo vertę laisvojoje rinkoje.

P.VanZant yra gerai atpažįstamas veidas: ji dalyvavo „Dancing with the Stars“ laidoje, fotografavosi garsiame „Sports Illustrated: swimsuit edition“ žurnale ir turi 2,5 mln. sekėjų „instagram“ socialiniame tinkle, kuriuos nuolat pamalonina seksualiomis nuotraukomis.

Į UFC P.VanZant pateko 2014 m. ir iš pradžių iškovojo 3 pergales bei nepatyrė pralaimėjimų. 2015 m. pabaigoje pralaimėjimas R.Namajunas parodė, kad ji dar turi daug ko išmokti, tačiau nuo to laiko galima teikti, kad ji labiau regresavo, nei progresavo.

Žinoma, jos smūgiavimas šiek tiek pagerėjo, matėme tai kovoje prieš Bec Rawlings, tačiau jos graplingo įgūdžiai netapo geresni. Nors ji privertė paskutinėje kovoje pasiduoti R.Ostovič, tačiau tai labiau buvo susiję su pačios R.Ostovič klaida.

A.Ribas yra techniška, kantri smūgiuotoja, kuri taip pat ypatingai pavojingai smūgiuoja kojomis. Ji sužibėjo įveikdama žinomą graplingo meistrę Mackenie Dern, o vėliau ji visose situacijose pranoko Randa Markos.

Žinant tai, kad tradiciškai UFC nemėgsta kovotojų, kurie nori išbandyti save laisvojoje rinkoje bei nenorėtų, kad P.VanZant organizaciją paliktų su įspūdinga pergale, jie jai davė A.Ribas, kuri turi daugiau nei pakankamai įgūdžių, kad iškovotų pergalę

P.VanZant yra kieta, tačiau užsienio ekspertai nemato jos pergalės.

Verdiktas: A.Ribas pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Kas laimės: A.Ribas ar P.VanZant?
  • A.Ribas (318 balsų)
  • P.VanZant (321 balsas)
Balsuodami sutinkate su taisyklėmis. Daugiau informacijos čia.


Preliminarios kovos:

Pussunkio svorio kategorijos kova (iki 205 svarų arba 93 kg): Volkanas Oezdemiras (17-4) – Jiri Prochazka (26-3-1)

Verdiktas: J.Porochazka pergalė techniniu nokautu

Pusvidutinio svorio kategorijos kova (iki 170 svarų arba 771,1 kg): Elizeu Zaleski dos Santos (22-6) – Muslimas Salichovas (16-2)

Verdiktas: M.Salichovo pergalė techniniu nokautu

Puslengvio svorio kategorijos kova (iki 145 svarų arba 65,8 kg): Makwanas Amirkhani (15-4) – Danny Henry (12-3)

Verdiktas: M.Amirkhani pergalė skausmingu veiksmu

Lengvo svorio kategorijos kova (iki 155 svarų arba 70,3 kg): Leonardo Santosas (17-4-1) – Romanas Bogatovas (10-0)

Verdiktas: L.Santoso pergalė skausmingu veiksmu


Pirmosios preliminarios kovos:

Sunkaus svorio kategorijos kova (iki 265 svarų arba 120,2 kg): Marcinas Tybura (18-6) – Maximas Griškinas (30-7-2)

Verdiktas: M.Tybura pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Visų lengviausio svorio kategorijos kova (iki 125 svarų arba 56,7 kg): Raulianas Paiva (19-3) – Zhalgas Zhumagulovas (13-3)

Verdiktas: R.Paiva pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Moterų lengviausio svorio kategorijos kova (iki 135 svarų arba 61,2 kg): Karol Rosa (12-3) – Vanessa Melo (10-7)

Verdiktas: K.Rosa pergalė vieningu teisėjų sprendimu

Lengviausio svorio kategorijos kova (iki 135 svarų arba 61,2 kg): Martinas Day (8-3) – Davey Grantas (11-4)

Verdiktas: D.Granto pergalė vieningu teisėjų sprendimu

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (7)
Registruoti
Anoniminiai (7)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų