DeSeanas Jacksonas ir Stephenas Jacksonas | Instagram.com nuotr

DeSeanas Jacksonas ir Stephenas Jacksonas | Instagram.com nuotr

 33-ejų metų NFL žaidėjas DeSeanas Jacksonas įsivėlė į skandalą po to, kai „instagram“ tinkle pasidalino knygos įrašu, kuriame – neva Adolfo Hitlerio ištarta antisemitiška frazė.

Knygoje rašoma, kad baltieji žydai žino, jog juodaodžiai yra tikrieji Izraelio vaikai ir kad jie negalės užvaldyti pasaulio, jei juodaodžiai sužinos, kas jie buvo. Knygoje taip pat rašoma, kad baltaodžiai JAV piliečiai bus išsigandę, kai sužinos, kad visą šį laiką netinkamai elgėsi, diskriminavo ir linčiavo Izraelio vaikus.

DeSeano Jacksono įrašas | Instagram.com nuotr

DeSeano Jacksono įrašas | Instagram.com nuotr

D.Jacksonas vėliau ištrynė savo žinutes ir turėjo pasiaiškinti Filadelfijos „Eagles“ klubo vadovybei. Galiausiai amerikietis nusprendė atsiprašyti žydų bendruomenės.

„Noriu atsiprašyti žydų bendruomenės, Jeffrey Lurie, Howie Rosemano, Dougo Pedersono, „Eagles“ organizacijos ir klubo fanų dėl nejautraus įrašo, kuriuo pasidalinau. Maniau, kad tas įrašas paskatins žmones siekti vienybės, juos įkvėps pozityvumui ir šviesos skleidimu. Deja, nesąmoningai įžeidžiau žydų bendruomenės narius ir atsiprašau jų. Dabar labiau nei bet kada turime stengtis dirbti kartu, kad būtų sumažinta visų rūšių diskriminacija. Šis atsiprašymas nėra tik žodžiai – tai ir pažadas tobulėti. Pažadu mokytis, šviesti save, dirbti su vietinėmis organizacijomis ir padėti gerinti bendruomenės gyvenimą. Nuo šiol gerai apgalvosiu kiekvieną savo žodį ir veiksmą, išklausysiu ir kitų bendruomenių nuomonę bei įsitikinimus. Esu pasiryžęs paversti šį pasaulį geresniu mūsų vaikams“, - sakė D.Jacksonas.

Tuo tarpu buvęs NBA krepšininkas Stephenas Jacksonas nesuprato, kodėl D.Jacksonas turėjo atsiprašinėti. Jo teigimu, NFL žaidėjas tik sakė tiesą.

„Juk jis kalbėjo tiesą. Ar ne? Jis nerodė niekam neapykantos, o tik kalbėjo tiesą ir bandė mokyti kitus, bet jūs kažkodėl nenorite, kad mes šviestume save. Jei tik kalba pasisuka apie juodaodžių rasę, jūs tylite. Jie mus žudo, policija mus žudo, elgiasi su mumis kaip su mėšlo gabalais, rasizmas yra aukščiausiame visų laikų taške, bet nė vienos NFL komandos savininkas apie tai nekalba, kai ta pati komanda turėjo žaidėją, viešai pasakiusį žodį iš n raidės! Jie su juo dar pratęsė kontraktą! Aš žaidžiau „Big 3“ lygoje. Mes turėjome žydų kilmės savininką. Jis žino, už ką mes pasisakome ir supranta mus. Jis žino, kad tai nėra nukreipta tiesiogiai prieš jį, tai tiesiog raginimas atkreipti dėmesį į tai, kaip elgiamasi su mumis“, - sakė S.Jacksonas. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Simas
2020-07-09 17:05:34
Rasizmas niekada nedings. Razismas yra ne vien tyčiojimasis, negerbimas, bet ir nepasakymas, ar pernelyg atlaidžiau spalvotui žmogui, nors kur normaliems žmonėms galėtų rėžti
Atsakyti
Gavo pamoką
2020-07-09 10:34:52
Juodukas. Ir pasiųsta žinutė visiems. Baltuosius galima diskriminuoti, iš jų tyčiotis, plėšti, žudyti. Bet prieš žydus nė žodelio negalima pasakyti. Net jei esi juodas, kuriems viskas galima. Sveikas atvykęs į demokratijos ir žmogaus teisių amžių...
Atsakyti
white mamba
2020-07-09 09:50:18
It is a common myth that the Nigger is part of the Human species.
Recent scienctifical studies show that the Nigger isnt a human. but he is a type of Chimpanzee.
The nigger is slightly smarter then the average Chimp and better fit for physical labor(This was discovered during the species enslavement by Humans)
Atsakyti
Bonhartas
2020-07-08 21:41:01
Pirma pasako, poto pamasto.Pucia burbulus is nieko, rasistai jie patys..Milijonus uzdirba (sportininkai), fanu turi, visas socialines garantijas turi ,kaip visi normalus zmones , ko dar nori jie? smegenu nerasta.Matyt Evoliucija ju nepaliete.
Atsakyti
Gėjus Paulius Ambrazevičius
2020-07-08 21:40:21
OOO vargeli, juodieji rasistai tikrai intelektu nepasižymi :)))
Atsakyti
Negras
2020-07-08 21:36:38
Bijo žydų.
Atsakyti