Bianca Williams | Scanpix nuotr.

Bianca Williams | Scanpix nuotr.

 Garsi britų sprinterė 26-erių Bianca Williams kartu su širdies draugu Ricardo dos Santosu buvo sustabdyti Didžiosios Britanijos policijos. Policininkai, sustabdę sportininkų automobilį, liepė jiems išlipti. Sportininkai nesuprato, kodėl turėtų būti apieškoti ir tikino nieko blogo nepadarę.

Galiausiai sportininkai buvo išvesti laukan ir surakinti antrankiais, kol policija apieškojo jų automobilį. Tuo pačiu automobiliu važiavo ir B.Williams bei R.dos Santoso sūnus, kuriam – vos 3 mėnesiai.

„Nebegaliu žiūrėti to įrašo. Man plyšta širdis, girdint savo balsą toje situacijoje. Iki šiol esu labai nusivylusi policininkų elgesiu. Jie atitraukė mane nuo 3 mėnesių sūnaus, kuris nesuprato, kas ten vyksta. Kada jie atvirai pasakys, jog sustabdė mus tik todėl, kad mes juodaodžiai? Jie to nepripažins, nes galvoja, kad Didžiojoje Britanijoje nėra rasizmo, bet tiesa ta, kad čia rasizmas labai giliai įsišaknijęs. Jei ne mes, tai kita juodaodžių šeima galėtų atsidurti tokioje pačioje situacijoje. Čia tai nutinka kiekvieną savaitę. Juodaodžių automobilius sustabdo tik todėl, kad policininkams jie pasirodo įtartini ir jie neva užuodžia marihuaną. Tai kelia pasišlykštėjimą. Tai nepateisinama“, - sakė B.Williams.

Policija po šio įvykio išplatino atsiprašymą: „Mūsų vyresnysis pareigūnas pasakė, kad atsiprašo ponios Williams dėl streso, kurį jai sukėlė. Jei iš šios situacijos yra ko pasimokyti, tai mes ir pasimokysime. Didžiausią dėmesį skirsime antrankių naudojimo apribojimams, kad jų būtų imamasi tik būtinose situacijose.“

B.Williams 2018 m. tapo Europos čempionate estafetėje 4x100 m. 2016 m. ji laimėjo Europos čempionato sidabrą, 2014 m. pasaulio estafečių čempionate taip pat pelnė sidabrą, o 2015 m. – bronzą. R.dos Santosas 2018 m. Europos čempionate finišavo 7-as ir pagerino Portugalijos 400 m bėgimo rekordą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

bukauskas
2020-07-08 18:46:52
ne nu ju durnumui matau ribu nera. kas jiem pagaliau ikals i tas ju rasistines galvas,jog nesvarbu kokios spalvos zmogus nevykdo policijos reikalavimu,su juo bus elgiamasi taip pat. ko jie tikisi,jog policininkam sustabdzius ir pamacius,jog tai juodaodziai,jie tik priklaups ant keliu atsiprasys uz buvusia vergija ir paleis siusdami oru bucinius jiems nuvaziuojant.
Atsakyti
Haha
2020-07-08 19:01:02
Jo palaiimins isbuciuos paglamones , tukstanti kartu atsiprasys ir leis vaziuoti .. dar ir palydes su kokiais 4 ekipazais i