Kamaru Usmanas | Scanpix nuotr.

Kamaru Usmanas | Scanpix nuotr.

 Po to, kai aštuonerius metus buvęs Kamaru Usmanu treniruočių partneris Gilbertas Burnsas prieš save išvydo teigiamą COVID-19 testą ir pasitraukė iš „UFC 251“ turnyro kovos dėl UFC pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulo, jį pakeitė Jorge Masvidalis.

J.Masvidalis sutiko kautis prieš K.Usmaną likus vos savaitei iki turnyro Jaso saloje Abu Dabyje. Tai buvo kova, kurios daugelis norėjo dar prieš tai, kai J.Masvidalis įsivėlė į ginčą su UFC ir sustabdė bet kokias derybas dėl jos.

Visgi toks netikėtas iššūkio priėmimas leido J.Masvidaliui susitarti dėl naujo kontrakto ir gauti beveik visas tas sąlygas, kurių jis pageidavo.

Nors K.Usmanas, kitaip nei J.Masvidalis, turėjo pilną treniruočių stovyklą, tačiau ir jam tai yra pasikeitęs varžovas. Visgi pats K.Usmanas teigė, kad kas bus jo priešininkas, jam nėra svarbu.

„Tai tik nedidelis pasikeitimas“, – „TMZ Sports“ sakė K.Usmanas. „Kai esi treniruočių stovykloje ir treniruojiesi taip, kaip aš, tu nematai veidų. Tiesiog turiu būti pasirengęs žengti į narvą, privalau įjungti „Nigerijos košmarą“ ir palikti Kamaru Usmaną už narvo ribų. Kai esu narve, nematau veidų, o dabar tiesiog gavau papildomą postūmį į priekį, kad padaryčiau daugiau žalos. Nėra jokio skirtumo“.

K.Usmanas prieš šią kovą turi 15 pergalių iš eilės seriją. Jis UFC pusvifdutinio svorio kategorijos čempiono titulą iškovojo po pergalės „UFC 235“ turnyre prieš Tyroną Woodley. Vėliau, praėjusių metų gruodžio mėnesį, jis penktame raunde privertė nutraukti kovą prieš Colby Covingtoną.

Nors J.Masvidalis šiuo metu yra garsus vardas, tačiau K.Usmanas yra įsitikinęs, kad jis – geresnis kovotojas.

„Kai reikia konkuruoti, nes tai yra varžybos, nėra nieko geriau nei aš“, – sakė K.Usmanas. „Esu geriausias dalyvis šioje kategorijoje, todėl ir esu jos karalius. Kai ateis laikas, aš padarysiu savo darbą“.

Nors J.Masvidalis 2019 m. įveikė Darreną Tillą, Beną Askreną ir Nate‘ą Diazą, tačiau K.Usmanas nemano, kad jis jam sukels rimtą pavojų.

„Ši kova vyks konkrečia kryptimi ir ji bus tokia, kokios aš noriu“, – sakė K.Usmanas. „Dominuosiu nuo pradžios iki pabaigos, kaip ir kiekvienoje iš savo kovų. Net ir paskutinėje kovoje prieš C.Covingtoną – taip, aš sugėriau keletą smūgių – tačiau aš vis tiek dominavau visose pozicijose. Kontroliavau tą kovą iki tol, kol kova buvo nutraukta. Taip aš kovoju, taip aš treniruojuosi kovoti. Tiek mano protas, tiek ir kūnas yra treniruojamas ir tie vyrukai to nesupranta, kol nežengia su manimi į narvą. Tuomet jie supranta, kad ten įstrigo“.

Paskutinėje savo kovoje J.Masvidalis prieš N.Diazą iškovojo „kiečiausio močkrušio diržą“. Tas diržas turėjo būti vienkartinis, smagi paskata kovotojams ir linksmas atributas gerbėjams. Visgi K.Usmanas planuoja BMF diržą po „UFC 251“ turnyro pasiimti su savimi.

„Tai yra mano. Absoliučiai“, – sakė K.Usmanas. „Jie mano, kad tai yra tikras titulas, kaip laikinasis ar panašiai. Jie tikrai taip mano, todėl žinote ką? Kai išeisiu ir išspardysiu jo užpakalį, tas šūdas važiuos namo su manimi, kad galėčiau išmesti jį į klozetą“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.