Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį dramatiškose Austrijos GP lenktynėse britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) tenkinosi ketvirta vieta.

Dar prieš lenktynių pradžią L.Hamiltonas gavo 3 starto pozicijų baudą dėl geltonų vėliavo ignoravimo kvalifikacijoje. Lenktynėse britas kliudė tailandiečio Alexanderio Albono („Red Bull“) bolidą ir už tai gavo 5 baudos sek., todėl po finišo iš antros vietos nukrito į ketvirtą.

„Lenktynės baigėsi ir aš noriu judėti į priekį. Man tai tikrai nebuvo geras savaitgalis. Kvalifikacijoje pats padariau klaidą. Buvo keista ruoštis lenktynėms ir staiga sužinoti, kad esu nubaustas. Tai manęs neigiamai nepaveikė, o kaip tik suteikė daugiau motyvacijos lenktynėse. Manau, kad važiavau geriausiai, kaip tik galėjau. Demonstravau gerą greitį, pavijau Valtterį, bet tada patekau į tą nemalonų incidentą su Alexu. Negaliu patikėti, kad mes vėl su juo susidūrėme, bet man tai pasirodė lenktyninis incidentas. Jei teisėjai mano, kad aš buvau vertas baudos, tuomet aš ją priimu ir judu toliau“, - sakė L.Hamiltonas.

Britui taip pat buvo skirti 2 baudos taškai, tad jų iš viso jis turi jau 7. Pagal taisykles sportininkui skiriama vienerių lenktynių diskvalifikacija, jei jis per 12 mėnesių laikotarpį surenka 12 baudos taškų.

A.Albonas šį incidentą vertino kitaip: „Šis incidentas tikrai skausmingesnis nei tas Brazilijoje. Jaučiau, kad jau aplenkiau Lewisą ir ėmiau koncentruotis į Bottą. Tas kontaktas buvo toks vėlyvas... Palikau jam tiek vietos, kiek galėjau. Žinojau, kad tada tik nuo jo priklausė, ar įvyks kontaktas, ar ne.“

Tuo tarpu „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris laukia L.Hamiltono atsiprašymo: „Tai buvo vieną iš tų dienų, kai supranti, koks brutalus gali būti šis sportas. Alexas važiavo puikiai, o Lewisui skirta 5 sek. bauda jam nieko nepadėjo. Jis galėjo laimėti lenktynes, buvome paruošę jam puikią strategiją. Jis gerai padarė savo darbą, atliko lenkimą. Lewisas toje situacijoje apsiskaičiavo, būtų malonu, jei jis atsiprašytų.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.