Charlesas Leclercas ir Valtteri Bottas | Scanpix nuotr.

Charlesas Leclercas ir Valtteri Bottas | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Austrijoje įvyko pirmosios ilgai laukto 2020 m. „Formulės 1“ sezono lenktynės, kurių laukti tikrai buvo verta. Beprotiškose lenktynėse finišavo vos 11 bolidų, o trasoje 3 kartus pasirodė saugos automobilis.

Dramatiškose lenktynėse didesnių problemų išvengė tik suomis Valtteri Bottas. „Mercedes“ pilotas startavo iš „pole“ pozicijos, lyderiavo visas lenktynes ir šventė pergalę.

V.Bottą kurį laiką spaudė komandos draugas Lewisas Hamiltonas, bet šis po vienos iš saugos automobilio fazių sulaukė tailandiečio Alexanderio Albono („Red Bull“) atakos. Šis išore buvo arti sėkmingo lenkimo, bet britas kliudė varžovo bolidą ir šį apsuko. L.Hamiltonas nuvažiavo toliau, o A.Albonas išlėkė už trasos ribų ir nukrito į rikiuotės galą. Teisėjai už šį incidentą L.Hamiltonui skyrė 5 baudos sek. Kitą baudą britas gavo dar prieš lenktynes. Teisėjai tuomet patenkino „Red Bull“ protestą ir nubaudė jį 3 starto pozicijų bauda už geltonų vėliavų ignoravimą kvalifikacijoje.

Britas finišo liniją kirto antras, bet, pritaikius jam skirtą baudą, prarado 2 vietas. Jį aplenkė įspūdingai paskutiniuose ratuose važiavęs „Ferrari“ pilotas monakietis Charlesas Leclercas bei stebuklą sukūręs britas Lando Norrisas su „McLaren“. Jis prieš paskutinį ratą dar turėjo didesnį nei 5 sek. deficitą nuo L.Hamiltono, bet tada nuvažiavo greičiausią lenktynių ratą (1:07.475) ir galutinėje rikiuotėje pakilo į trečią vietą.

Antrasis „Ferrari“ pilotas vokietis Sebastianas Vettelis pasirodė kur kas prasčiau ir pelnė vos vieną tašką. Jis lenktynes susigadino dar jų viduryje, kai bandė atlikti kvailą lenkimą, apsisuko trasoje ir nukrito į priešpaskutinę vietą. Labai liūdnai lenktynės baigėsi „Red Bull“ komandai. A.Albonas po minėto incidento su L.Hamiltonu net nebaigė lenktynių, o olando Maxo Verstappeno bolidas sugedo dar anksčiau.

Lenktynių rezultatai:

Lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

V.Bottas po pirmojo etapo turi 25 taškus. Ch.Leclerco sąskaitoje yra 18 taškų, o L.Norriso – 16. Jis papildomą tašką gavo už greičiausią ratą. Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (37), „McLaren“ (26) bei „Ferrari“ (19).

Antrosios sezono lenktynės – Štirijos GP – liepos 12 d. vyks toje pačioje „Red Bull Ring“ trasoje Austrijoje.

Atnaujinta 17.42 val. Traukiasi ir D.Kvyatas, kuriam sprogo padanga. Liko vos 11 bolidų.

Atnaujinta 17.41 val. A.Albonas traukiasi iš lenktynių dėl bolido gedimo. Liko tik 12 bolidų.

Atnaujinta 17.40 val. 5 sek. baudą gavo ir S.Perezas dėl greičio viršijimo boksuose.

Atnaujinta 17.39 val. Ch.Leclercas aplenkė S.Perezą ir pakilo į trečią vietą. Po L.Hamiltono baudos jis veikiausiai finišuos antras.

Atnaujinta 17.38 val. L.Hamiltonas gavo 5 sek. baudą!

Atnaujinta 17.36 val. Ch.Leclercas demonstruoja puikų greitį ir jau pakilo iki ketvirtos vietos.

Atnaujinta 17.32 val. A.Albonas susidūrė su L.Hamiltonu! Tailandietis atsidūrė už trasos ribų ir prarado daugybę pozicijų, o L.Hamiltonas liko antras. Teisėjai ištirs šį incidentą.

Susidūrimas:

Atnaujinta 17.30 val. Saugos automobilis pasitraukė. Liko 11 ratų.

Atnaujinta 17.21 val. Neįtikėtina - trasoje vėl saugos automobilis. Nulėkė K.Raikkoneno bolido ratas. Trasoje liko 13 bolidų.

K.Raikkoneno incidentas:

Atnaujinta 17.20 val. V.Bottas su L.Hamiltonu nusprendė nestoti boksuose. To nedarė ir S.Perezas, pakilęs į trečią vietą. Jų persekiotojai pasirinko naujas padangas. Lenktynės tęsiasi įprastu režimu, liko 18 ratų.

Atnaujinta 17.17 val. Trasoje vėl saugos automobilis - sugedo G.Russello bolidas. Iš lenktynių pasitraukė ir R.Grosjeanas, liko vos 14 bolidų.

Atnaujinta 17.09 val. V.Bottas su L.Hamiltonu perspėti nevažiuoti taip agresyviai ant trasos kraštų, nes gali pažeisti bolidą.

Atnaujinta 17.03 val. Likus 30 ratų dėl pergalės kovoja V.Bottas ir L.Hamiltonas, kuriuos skiria viena sekundė. A.Albonas pralaimi 7 sek., S.Perezas - 10 sek.

Atnaujinta 16.59 val. R.Grosjeanui dėl dažno važinėjimo už trasos ribų parodyta pusiau juoda, pusiau balta vėliava. Jei jis nepasimokys, jam gresia diskvalifikacija.

Atnaujinta 16.52 val. S.Vettelis apsisuko trasoje ir nugarmėjo į priešpaskutinę - 15-ą - vietą.

S.Vettelio ėjimas „va bank“:

Atnaujinta 16.51 val. Saugos automobilis pasitraukė. Liko 41 ratas.

Atnaujinta 16.44 val. Praktiškai visi pilotai pasinaudojo galimybe sustoti boksuose saugos automobilio fazės metu, tad lyderių pozicijos nepasikeitė.

Atnaujinta 16.43 val. K.Magnussenas išlėkė iš trasos, pasirodė saugos automobilis.

K.Magnusseno incidentas:

Atnaujinta 16.39 val. V.Bottas ramiai važiuoja priekyje, daugiau nei 5 sek. lenkdamas L.Hamiltoną. A.Albonas pralaimi jau 16.5 sek. Ch.Leclercas pakilo iki 6-os vietos, S.Vettelis - iki 8-os.

Atnaujinta 16.37 val. Problemų su varikliu turi ir L.Strollas. Jis taip pat pasitraukė iš lenktynių.

Atnaujinta 16.33 val. Techninės problemos ištiko ir „Renault“ lyderį Danielį Ricciardo. Jam lenktynės baigėsi.

Atnaujinta 16.27 val. Smūgis „Red Bull“ viltims – M.Verstappeno bolidas sugedo. Olandas važiavo antras ir vienintelis bandė priešintis „Mercedes“. M.Verstappenas dar pasiekė boksus, bet bolido neatgaivino ir pasitraukė iš lenktynių.

M.Verstappeno bolido gedimas:

Atnaujinta 16.25 val. L.Hamiltonas susitvarkė su A.Albonu ir kyla į trečią vietą. 

Atnaujinta 16.17 val. L.Norrisas jau prarado dvi pozicijas, A.Albonas pakilo į trečią vietą, o L.Hamiltonas - į ketvirtą. „Ferrari“ beveik nerodo progreso, Ch.Leclercas nepakilo iš 7-os vietos, S.Vettelis aplenkė tik vieną varžovą ir važiuoja 10-as.

Atnaujinta 16.15 val. V.Bottas startavo nepriekaištingai ir greitai atitrūko nuo visų persekiotojų. M.Verstappenui dar teko pakovoti su L.Norrisu, bet olandas išlaikė antrą poziciją. L.Hamiltonas vis dar lieka 5-as.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 16.08 val. L.Hamiltonas prieš pat lenktynių startą gavo 3 pozicijų baudą ir startuos tik 5-as. Po „Red Bull“ protesto teisėjai nusprendė nubausti britą dėl to, kad jis ignoravo geltonas vėliavas kvalifikacijoje.

Austrijos GP į „Formulės 1“ kalendorių po pertraukos grįžo 2014 m. Šiuolaikinėje eroje čia po dvi pergales turi M.Verstappenas ir vokietis Nico Rosbergas, o po 1 – L.Hamiltonas ir V.Bottas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Remas
2020-07-05 17:54:17
Atsiimu žodžius, lenktynės nesveikos. :D
Atsakyti
Remas
2020-07-05 16:32:30
Gaila Verstappeno, su mediumais galėjo ir dėl antros vietos pakovot, o dabar bus procesinės lenktynės ir mersų dublis.
Atsakyti