Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Ilgai lauktas 2020 m. „Formulės 1“ sezonas pagaliau startavo. Šeštadienį Austrijoje surengta pirmoji šių metų kvalifikacija. „Pole“ poziciją iškovojo „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas. Jis geriausiu bandymu ratą nuvažiavo per 1 min. 02.939 sek. Tai – naujas trasos rato įveikimo rekordas. V.Bottas paskutiniu mėginimu iššvaistė progą pagerinti rezultatą, kai išlėkė iš trasos.

V.Bottą bandė vytis komandos draugas britas Lewisas Hamiltonas. Visgi, daugkartiniam pasaulio čempionui pritrūko vos 0.012 sek. (1:02.951). Tiesa, britas antrąją poziciją dar gali prarasti.

Skelbiama, kad teisėjai išsikvietė L.Hamiltoną, kuris yra įtariamas dviem nusižengimais. Kai V.Bottas išlėkė iš trasos buvo pradėtos rodyti geltonos vėliavos, tačiau britas prie jų nepristabdė ir pagerino ankstesnio rato laiką. Teisėjams taip pat užkliuvo tai, kad L.Hamiltonas kiek anksčiau 10-ajame posūkyje per plačiai išvažiavo už trasos.

„Bent jau aš geltonų vėliavų nemačiau. Išvažiavau iš posūkio, nuspaudžiau iki dugno ir važiavau toliau. Pamaniau, kad Valtteri išvažiavo per plačiai, todėl ėmiau žvalgytis žvyro trasoje, bet ten nieko nebuvo. Tada, įvažiuodamas į šeštą posūkį, pamačiau, kad Valtteri buvo kur kas labiau kairėje. Viskas įvyko labai greitai, pakilo didelis dulkių debesis“, - aiškinosi L.Hamiltonas.

Atnaujinta 21.05 val. Teisėjai nusprendė, kad L.Hamiltonas išsaugos antrąją startinę poziciją.

„Pilotas sakė, kad penktajame posūkyje pravažiavo žalios spalvos signalą. Vaizdo įraše matyti, kad vienu metu trasoje degė žalias signalas ir buvo mojuojamos geltonos vėliavos, todėl pilotui buvo rodoma prieštaringa informacija. Dėl šios priežasties teisėjai nusprendė nesiimti sankcijų“, - teigiama pranešime.

L.Hamiltonas buvo nubaustas tik dėl išvažiavimo už trasos ribų. Tas brito rezultatas buvo anuliuotas, bet tai jau nieko nereiškė, nes britas vėliau nuvažiavo geresnį ratą.

Austrijos GP lenktynės prasidės sekmadienį 16.10 val. Lietuvos laiku.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.