Sebastianas Vettelis | Scanpix nuotr.

Sebastianas Vettelis | Scanpix nuotr.

 Ilgai lauktas 2020 m. „Formulės 1“ sezonas pagaliau startavo. Šeštadienį Austrijoje surengta pirmoji šių metų kvalifikacija.

Fiasko patyrė „Ferrari“ komanda. Monakietis Charlesas Leclercas vos pateko į trečiąją kvalifikacijos dalį ir užėmė 7-ą poziciją (1:03.923). Dar blogiau pasirodė vokietis Sebastianas Vettelis. Po šio sezono „Ferrari“ paliksiantis daugkartinis pasaulio čempionas liko vos 11-as (1:04.206) ir nepateko į trečiąją kvalifikacijos dalį. Įdomu tai, kad pernai šioje trasoje „Ferrari“ buvo kur kas greitesni, o Ch.Leclercas tuomet netgi iškovojo „pole“ poziciją (1:03.003) ir pasiekė iki šių metų gyvavusį trasos rekordą.

„Esu nustebęs. Atrodė, kad turime didesnį pranašumą prieš persekiotojus, bet panašu, jog kitos komandos treniruotėse važiavo konservatyviau ir buvo prisipylusios daugiau kuro. Šiandien nebuvau patenkintas savo bolidu, jį buvo sunku kontroliuoti. Kita vertus, tikiu, kad rytoj matysime kitokį vaizdą. Lenktynės bus ilgos. Manau, kad jų režime mes visada atrodome geriau, todėl tikimės kažkiek „atsilošti“ ir surinkti nemažai taškų“, - sakė S.Vettelis.

Nieko gero apie kvalifikaciją nepasakė ir Ch.Leclercas: „Nelengva kvalifikacija. Deja, bet toks šiuo metu yra mūsų pajėgumas. Reikia kažkaip išlaikyti pozityvumą, nors sunku atrasti bent kažką teigiamo. Turime dirbti ir kažkaip išgyventi šiuos sunkius laikus.“

„Ferrari“ dabartiniam bolidui „SF 1000“ ruošia drastiškus atnaujinimus, kuriuos pristatys liepos 19 d. lenktynėse Vengrijoje. Tuo tarpu rytoj ir liepos 12 d. lenktynėse komanda versis su dabartine bolido konfigūracija, todėl į aukštas vietas veikiausiai nepretenduos.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.