Wilsonas Kipsangas | Scanpix nuotr.

Wilsonas Kipsangas | Scanpix nuotr.

 Buvęs pasaulio maratono bėgimo rekordininkas 38-erių Wilsonas Kipsangas iš Kenijos gavo net 4 metų diskvalifikaciją už dopingo testų praleidimą.

Nuo 2018 m. balandžio iki 2019 m. gegužės sportininkas praleido 4 dopingo testus. Tam, kad sportininkas būtų nubaustas, užtenka praleisti 3 dopingo testus per 12 mėnesių.

W.Kispangas teisinosi, kad vieną iš testų praleido dėl to, kad pateko į avariją. Jis netgi atsiuntė tai neva įrodančią nuotrauką, kurioje buvo užfiksuotas apsisukęs sunkvežimis. Tyrėjai vėliau išsiaiškino, kad ši nuotrauka buvo padaryta 3 mėnesiais anksčiau, nei tikino W.Kipsangas.

2013 m. Berlyno maratone Kenijos atletas maratoną nubėgo per 2 val. 3 min. 23 sek. ir tuomet tapo pasaulio rekordininku. Metais anksčiau jis laimėjo Londono olimpiados bronzą. W.Kipsangas du kartus laimėjo Londono maratoną, o po sykį triumfavo Berlyno, Niujorko bei Tokijo maratonuose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.