Sebastianas Coe | Scanpix nuotr.

Sebastianas Coe | Scanpix nuotr.

 Marija Lasickienė kartu su kitais įžymiais Rusijos lengvaatlečiais – Sergejumi Šubenkovu ir Anželika Sidorova – praėjusią savaitę parašė laišką šalies prezidentui Vladimirui Putinui. Šiuo laišku prašoma pagalbos šalies lengvajai atletikai, kuri atsidūrė itin sunkioje padėtyje. Rusijos lengvosios atletikos federacija (RUSAF) yra gavusi apie 10 mln. JAV dolerių dydžio baudą dėl dopingo skandalų ir jų dangstymo.

Pagal dabartinę situaciją Rusijos lengvaatlečiai į Tokijo olimpiadą galėtų vykti tik kaip neutralūs atletai. Anksčiau skelbta, kad tokių neutralių lengvaatlečių iš Rusijos olimpinėse žaidynėse galės būti ne daugiau nei 10, o dabar aiškėja, jog net ir toks skaičius gali būti nepasiektas. Tarptautinė lengvosios atletikos asociacija pagrasino rusams, kad nebesuteiks jiems neutralių atletų statuso, jei ki liepos 1 d. nebus sumokėta bent 5 mln. JAV dolerių iš jiems skirtos baudos. Dėl šios priežasties žymūs Rusijos lengvaatlečiai kreipėsi į V.Putiną, prašydami pagalbos.

Visgi, iš šio laiško didesnės naudos nebuvo. Liepos 1 d. praėjo, o pasaulio lengvosios atletikos federacijos sąskaita nepapilnėjo. Pranešta, kad rusai nesumokėjo baudos, nes tiesiog neturi tam finansinių išteklių.

„Suprantame, kad dabar yra sunkus laikotarpis, bet esame nusivylę Rusijos lengvosios atletikos federacijos elgesiu ir nesugebėjimu parodyti nė menkiausio progreso. Darėme viską, ką galėjome, kad padėtume jiems atlikti reikiamus pokyčius, tačiau panašu, kad mūsų pastangos buvo bevaisės. Prie šio klausimo sugrįšime liepos pabaigoje“, - sakė pasaulio lengvosios atletikos federacijos prezidentas Sebastianas Coe.

RUSAF situaciją komentavo lakoniškai: „Iki šios datos baudos nesumokėjome. RUSAF neturi tiek finansinių išteklių, kad galėtų sumokėti baudą.“

Jei RUSAF nebebus pripažįstama pasaulio lengvosios atletikos federacijos, tuomet Rusijos lengvaatlečiai nebegalės dalyvauti svarbiausiose varžybose net ir po neutralia vėliava.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.