Veronika Šalaševičiūtė-Turbinova | Organizatorių nuotr.

Veronika Šalaševičiūtė-Turbinova | Organizatorių nuotr.

 Baidarių slalomo varžybos prasidėjo jaunių čempionatu ir taurės varžybomis Merkio upės rėvoje šalia Puvočių. Atvirose Lietuvos varžybose šiemet dalyvavo dauguma baidarių slalomo komandų iš Latvijos. Latviai laisvai atvyko į varžybas bei grįžo namo. Baltarusijos ir Ukrainos sportininkams atvykti nebuvo galimybių dėl sienos kirtimo ribojimų.

Kamilė Petrauskaitė baidarių K1 moterų klasėje  ir Veronika Šalaševičiūtė-Turbinova kanojų C1 moterų klasėje  iškovojo  jaunių čempionių titulus. Trasą įveikusios keliomis sekundėmis ilgiau antrosios ir trečiosios vietos medalius iškovojo Bartė Žiliukaitė ir Dominyka Abromavičiūtė. Kamilė Petrauskaitė  vienintelė tarp merginų trasą įveikė greičiau nei per 100 sekundžių.

Latviai nuskynė čempionų žiedus vyrų baidarių klasėse. Ralfs Jurjanis tapo K1 vyrų baidarių klasės jaunių čempionu vienintelis trasą įveikęs per mažiau nei 80 sekundžių, o Klavs Stalbovs - C1 vyrų baidarių klasės jaunių čempionu. Gustas Malakauskas finaliniame plaukime sugebėjo dvejomis sekundėmis aplenkti pastarųjų dviejų metų čempioną Kiprą Talačką ir laimėjo antrosios vietos medalį K1 vyrų baidarių klasėje.

Dar azartiškesnės buvo trijų baidarių komandinės plaukimo varžybos. Kipro Talačkos, Vėjo Pranskūno ir Sauginto Skilinsko ekipa iš Kauno Regesos klubo laimėjo 3 x K1 vyrų klasėje aplenkę Vilniaus Regatos klubo konkurentus Gustą Malakauską, Aurimą Kuodį ir Rimantą Pumputį dėka mažesnio paliestų vartų kartelių kiekio nors 21-erių vartų trasą įveikė lėčiau.

Vilniaus Regatos klubo merginų ekipa Bartė Žiliukaitė, Ingvild Midttun ir Veronika Šalaševičiūtė-Turbinova užtikrintai nugalėjo 3 x K1 moterų klasėje aplenkusi antroje vietoje likusias varžoves aštuoniomis sekundėmis.

3 x C1 klasėje triumfavo jungtinė lietuvių ir latvių komanda Aurimas Kuodis, Rimantas Pumputis ir Klavs Stalbous.

Šiemet Lietuvos baidarių slalomo čempionatas yra perkeltas į rugsėjo pabaigą. Moksleivių lygos varžybos Lietuvoje prasidės trečiuoju etapu. Lietuvos komandos vyks į Latvijos čempionatą bei A. Klavino taurės varžybas bei kitas varžybas Latvijoje.

Lietuvos rinktinės ruošiasi Europos jaunių ir U23 čempionatui vyksiančiame spalio pradžioje Krokuvoje. Europos čempionatas kuriame liko keli laisvi kelialapiai į Tokijo olimpines varžybas yra perkeltas į 2021 gegužę.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Vygandas
2020-07-08 12:48:00
O tai keik aplamai yra klubų Lietuvoje?
Vilniuje , Kaune ir Alytuje yra. Kas dar? Kažkada prieš 20 metų Mažeikiuose buvo ir visas 1 vetas ėmė visose klasėse. Bet dabar niko nebevyksta. Alytuje Atmanavičiaus vadovaujami turbūt dar plaukia. Daugiau nieko nežinau
Atsakyti
Vygandas
2020-07-08 12:53:33
O, kad tik Vilniaus klubo sportininkai važuoja stovyklauti, tai ką dar paimti? Iš kur? Kaune tokie pat čainikai, nei turi kur, nei kada treniruotis...Dėl Alytaus nesu tikras, bet šiaip tai nėra ką vežti, jei atvirai. Dabar baidarininkai laimi ir kanojų klasėse... prieš 20 metų tai buvo neįsivaizduojama, nes visai kita technika irklavimo ir valdymo. Visi čainikai ir visai konkurencijos nėra
Kaunas
2020-07-15 23:45:51
Cainikai? Ponas, Vygandai galimai net nezinote, kas vyksta sitam sporte ir kalbat tik tam, kad kalbet. Turim ir kur ir kada treniruotis, nezinai, tai ir nekalbek. Galvojat, kad tik Vilnius vaziuoja, nes tik Vilnius iskeliamas yra. Kaune daug persoektyviu ir gabiu sportininku, o puse vaiku is Vilniaus stovyklos vaziuoja tik del pramogos, priesingai nei Kauno vaikai
Kaunietis
2020-07-15 23:48:17
Cainikai? Ponas, Vygandai galimai net nezinote, kas vyksta sitam sporte ir kalbat tik tam, kad kalbet. Turim ir kur ir kada treniruotis, nezinai, tai ir nekalbek. Galvojat, kad tik Vilnius vaziuoja, nes tik Vilnius iskeliamas yra. Kaune daug persoektyviu ir gabiu sportininku, o puse vaiku is Vilniaus stovyklos vaziuoja tik del pramogos, priesingai nei Kauno vaikai
Jonas
2020-07-03 22:46:01
Straipsniukas puikus. Bet tai puikus užsakytas šou. Po tuo slypi tik Vilniaus Regata. Kur kiti klubai? Kur kiti sportininkai? Organizuota Regatos komercinė stovykla vaikams. Puiku. Bet sportininkų nerasta. Slalomas Lietuvoje merdi. Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija meta pinigus vienam klubui-Vilniaus Regatai. Kodėl šito klubo sportininkams apmokamos kelionės į užsienyje vykstančias varžybas Olimpic Hopes ir kitas varžybas, kuriose sportininkai užima tik paskutines vietas. Vežami tik Regatos klubo bei vienas kitas paimamas Kauno Regesos sportininkas. Kodėl taip vyksta? Kodėl eliminuoti kiti klubai? Ar mes tokie turtingi, ar norime įsiteigti kažkam? Ar tai tik turistinė kelionė organizuojama minėtėms klubams? Daug kausimų, kodėl taip vyksta federacijos viduje su LBKIF vadovų žinia.
Atsakyti
Petras.
2020-07-05 18:14:47
Tikrai taip.Tik Regata dalyvauja ,kitų klubų nėra.Tuo pačiu metu vyko ir Lietuvos taurės varžybos,bet apie jas nėra nė žodžio.Mat ten Regatos atstovai nesugebėjo pasipriešinti nė SRAUTO ,ne Latvijos irkluotojams.


Kaunietis
2020-07-15 23:57:43
Butent, Vilniaus klubas iskelia tik save ir visas gautas lesas pasiema tik sau nors ir Kaune ir Alytuje yra daug perspektyviu soortininku, kuriems reiktu naujesnio ir geresnio inventoriaus. Vilniaus treneriai investuoja tik i savo sportininkus. Pavyzdziui, Vilniaus paneles visiskai per du metus nepatobulejo, Kauno sportininke jas aplenke nesitreniravus net du metus.