Baidarininkas A.Seja: „Padarysiu viską, kad patekčiau į olimpines žaidynes“ fotogalerija (5)

2020.07.02 15:19
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

„10 mėnesių be varžybų – tai ilgas laiko tarpas, – šypsojosi ketvirtadienį Lietuvos taurės – Dariaus ir Zbignevo Surgutų memorialo varžybose auksą 200 metrų distancijoje iškovojęs baidarininkas Artūras Seja. – Atvirai? Seniai jau nejaučiau tokio didelio jaudulio. Nors iš šono gal atrodė, kad visiškai nesijaudinau, viduje degiau“.

Pasak A.Sejos, kuo daugiau varžybų sezono skaitiklyje, tuo jaudulys mažėja. „Tačiau pirmose varžybose niekada nežinai, kokia yra tavo tikroji sportinė forma, – sakė baidarininkas. – Šių varžybų rezultatas? Visada norisi greičiau, geriau, stipriau, bet šiandien ir vėjas buvo šoninės priešinis, tad turėčiau būti patenkintas“.

Atrankiniame plaukime A.Seja buvo antras. Greitesnis buvo Ignas Navakauskas, distanciją įveikęs per 35,980 sekundės, tačiau finale A.Seja pirmasis kirto finišo žymą – 200 metrų buvo įveikti per 35 sekundes. I.Navakauskas atsiliko vos 0,3 sekundės. Trečią vietą užėmė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Ramanauskas.

Artūras Seja ir Ignas Navakauskas finiše l Manto Stankevičiaus nuotr.

Artūras Seja ir Ignas Navakauskas finiše l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Dar stipresnis būsiu Lietuvos čempionate – norisi laimėti kur kas užtikrinčiau, – sakė A.Seja. – Šįkart žinojau, kad I.Navakauskas sugebėjo pasiekti labai gerą fizinę formą. Jis stipriai sportavo. Distancijoje jo nemačiau, tik paskutiniuose metruose pasisukau pasižiūrėti. Supratau, kad laimėjau. Prieš atrankos plaukimą gal buvo sunkiau... Tik ir girdėjau, kaip visi linksniuoja mano pavardę. Visi primena, kad varžysis stipriausi sprinteriai... Jaučiuosi negalintis nuvilti savo gerbėjų“.

Lietuvos čempionatas Trakuose, numatoma, vyks liepos 31-rugpjūčio 2 dienomis.

A.Sejos pasirengimas šiam sezonui nebuvo įprastas – dėl koronaviruso pandemijos jis ilgam buvo „užstrigęs“ Portugalijoje, vėliau sekė dviejų savaičių saviizoliacija.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Štanginės normalios nebuvo... Nebuvo namuose lengva sportuoti, nėra tokio didelio noro – paimi tuos hantelius ir keli per prievartą. Namai man visada siejosi su vieta, kur galiu atsipalaiduoti, o sporto salėje – jokių problemų. Tačiau tos dvi savaitės prabėgo labai greitai. Be to, ir pagal planą turėjo būti poilsis“, – šypsojosi A.Seja.

Ir po Lietuvos taurės varžybų A.Seja turės kelias laisvas dienas – jau suplanuota kelionė į Palangą savaitgaliui. „Pailsėsiu tris dienas ir vėl kibsiu į darbą. Lietuvos čempionate bus atrinkti sportininkai, kurie keliaus į Pasaulio taurės etapą. Kelialapiai bus įteikti dviem sportininkams mūsų distancijoje, tad didelio spaudimo nejaučiu. Bet visiškai kitaip bus jau pasaulio taurės etape, – sakė baidarininkas. – Kol kas dar nėra aiškus tikslus tarptautinių varžybų grafikas“.

Ignas Navakauskas ir Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Ignas Navakauskas ir Artūras Seja l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes dar neturintis sprinteris teigė, kad reikės prisitaikyti prie visų tarptautinės federacijos sprendimų. Atrankos varžybos, kalbama, turėtų vykti kitų metų pavasarį. Šiais metais pagrindinis tikslas – pasaulio taurės etapas ir Europos čempionatas.

„Taip pat su I.Navakausku sulaukėme pakvietimo į komercines varžybas Maskvoje. Ten reikės varžytis neįprastoje 100 metrų distancijoje, – planus pasakojo A.Seja. – Tačiau planai planais, neaišku, ar bus antroji viruso banga. Tačiau kol kas žinome, kad visą vasarą sportuosime ir ruošimės startams. Asmeniškai aš darau viską, kad kiekvieną kartą varžybose pasirodyčiau puikiai. Olimpinės žaidynės. Žinau, kad jose būsiu. Esu užtikrintas. Padarysiu viską, kad ten būčiau. Žinau, kiek darbo įdedu treniruotėse, atiduodu viską, laikausi režimo. Todėl žinau, kad išsikovosiu vietą olimpinėse žaidynėse“.

Visus Lietuvos taurės – Dariaus ir Zbignevo Surgutų memorialo varžybų rezultatus galite rasti ČIA!

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Some
2020-07-02 23:27:53
Šaunuolis!!
Atsakyti
Steponas
2020-07-03 11:35:33
šeip tai čia ji...matosi,kiek domiesi sportu,bent straipsnį perskaityk..
As
2020-07-04 09:12:34
Steponai cia nevykes bajeris ar kas?
As
2020-07-04 09:13:40
Steponai cia nevykes bajeris ar kas?
As
2020-07-04 09:15:27
Steponai cia toks nevykes jumoras ar kas?