Trakų triatlonas | Augusto Didžgalvio nuotr.

Trakų triatlonas | Augusto Didžgalvio nuotr.

 Lietuvos triatlonininkai džiaugiasi – sušvelninus reikalavimus renginiams, Lietuvos triatlono čempionatą, rengiamą kartu su Trakų triatlonu, nuspręsta vykdyti kaip planuota liepos 5 dieną.

Pasaulinė pandemija grasino ir Trakų triatlonui

Lietuvą, kaip ir visą pasaulį, šiais metais sukrėtęs be precedentinis pandemijos protrūkis jau nuo kovo mėnesio sukaustė visą šalies ekonomiką bei kultūrinę ir sportinę veiklą. Masiniai sporto renginiai vienas po kito buvo atšaukiami arba perkeliamos renginių datos.

Trakų triatlono organizatorius, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius sako, kad Lietuvos triatlono čempionato likimas taip pat nebuvo aiškus: „Kiekvieną dieną sekėme valstybės nurodymus, pasaulio naujienas. Nors prognozės atrodė liūdnos, tačiau tikėjome, kad iki liepos mėnesio situacija stabilizuosis ir triatlono dalyvių nuvilti neteks“.

Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas dar kovo 16 dieną, pratęsiamas kas dvi savaites iki birželio 17 dienos. Suvaldžius viruso plitimą jau birželio mėnesį Lietuvos gyventojai po truputį pradėjo grįžti į kasdienę rutiną. Taigi, liepos pradžioje jau 8 metus iš eilės vykstančiam Trakų triatlonui užsidegė žalia šviesa.

Tradiciniai triatlono iššūkiai – mėgėjams ir profesionalams

Darius Valavičius tikina, kad šiais metais dalyvių noras dalyvauti renginyje nesumažėjo. Olimpinėje distancijoje vietos buvo išgraibstytos greičiausia: „Po ilgo sėdėjimo namuose ne tik sportininkai profesionalai, bet ir mėgėjai dega noru vėl grįžti prie treniruočių bei varžybų. Su džiaugsmu lauksime jų ir šiais metais prie starto linijos Trakuose“.

Kaip ir praeitais metais, šiemet varžybose sau distanciją atras ir pradedantys sporto mėgėjai, ir šios šakos veteranai.

Dalyvių laukia 5 skirtingi iššūkiai: individualiai besivaržančių – Olimpinė - ilgiausia, Sprinto ir trumpiausia – Super sprinto distancija. Komandos iš trijų narių varžysis Olimpinės ir Sprinto distancijų estafetėse.

Estafetėje dalyvaujanti komanda susideda iš trijų narių: plaukiko, dviratininko ir bėgiko, kurie pakaitomis atlieka visas tris triatlono rungtis. Finišavus, sumuojamas visų trijų komandos narių rezultatas, įskaitant ir laiką, praleistą tranzitinėje zonoje.

Triatlono distancijų atstumai:

  • Olimpinė distancija: 1,5 km plaukimas, 40 km minimas dviračiu, 10 km bėgimas;
  • Sprinto distancija: 0,75 km plaukimas, 20 km minimas dviračiu, 5 km bėgimas;
  • Super sprinto distancija: 0,4 km plaukimas, 10 km minimas dviračiu, 2,5 km bėgimas.

Trakų triatlonas taip pat yra ir Lietuvos triatlono čempionatas, kurį organizuoja VšĮ „Tarptautinis maratonas“ kartu su Lietuvos triatlono federacija.

Daugiau informacijos apie renginį: www.trakutriatlonas.lt

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.